Ako

Takto prenášate kontakty zo systému Android do svojho počítača

Strata telefónu neznamená, že ste stratili aj svojich priateľov. Tu vysvetľujeme, ako získať prístup k kontaktom v telefóne z počítača, notebooku alebo tabletu, ktorý je prihlásený do vášho účtu Google, a ako ich exportovať.

Po správnom uložení budú všetky kontakty vo vašom telefóne s Androidom dostupné aj prostredníctvom webového prehliadača na ľubovoľnom počítači, notebooku, telefóne alebo tablete, na ktorom ste prihlásení do svojho účtu Google. Ak sa vám teda telefón stratí alebo pokazí, nestratíte ani priateľov. Tu vysvetľujeme, ako k nej získať prístup prostredníctvom počítača. Prečítajte si tiež: Zabezpečte svoj smartphone zálohovaním.

Keď ukladáte kontakty do telefónu s Androidom, môžete si vybrať, či ich chcete uložiť na kartu SIM, telefón alebo účet Google. V systéme Android má zmysel ukladať ich do účtu Google, inak ich budete musieť preniesť pri každej inovácii telefónu alebo získaní novej SIM karty.

Ak chcete do účtu Google pridať nové kontakty, otvorte Nastavenia, vyberte aplikáciu Ľudia a kliknite na znamienko plus. V časti Typ kontaktu vyberte Google, vyplňte zvyšné podrobnosti a kliknite na Hotovo.

Je tiež možné zálohovať kontakty, ktoré ste už uložili v telefóne alebo na SIM karte, do svojho účtu Google. Ak to chcete urobiť, otvorte Nastavenia> Ľudia a kliknutím na tri bodky zobrazte ďalšie možnosti. Vyberte Spravovať kontakty.

Kopírovanie kontaktov je hračka.

V našom zariadení HTC Desire Eye je najlepšou možnosťou Kopírovať kontakty. Stlačte a vyberte kopírovanie kontaktov z telefónu. Potom sa zobrazí otázka, kam chcete kontakty skopírovať, takže vyberte účet Google.

Teraz, keď sú vaše kontakty uložené vo vašom účte Google, máte k nim prístup z prehliadača na počítači alebo notebooku. Prejdite do Kontaktov Google a prihláste sa.

Kliknutím na kontakt môžete upraviť informácie: pridať fotografiu, adresu, dátum narodenia, webovú stránku a poznámky, ako aj telefónne čísla a e-mailové adresy.

Kontakty Google tiež umožňujú exportovať všetky vaše kontakty vo formáte Google CSV na import do iného účtu Google, vo formáte CSV programu Outlook na import do Outlooku alebo inej aplikácie alebo vo formáte vCard pre Apple Address Book. Vyberte kontakty, ktoré chcete exportovať, a vyberte Viac> Exportovať kontakty. Teraz zvoľte formát súboru a kliknite na Exportovať.

Jednoducho exportujte svoje kontakty a máte hotovo.