Preskúmanie

Rozhodovacia pomoc: 10 najlepších soundbarov súčasnosti (december 2020)

Máte záujem o úplne nový soundbar? Existuje veľa možností, pretože takmer každá známa značka zvuku a televízie vyrába zaujímavé produkty. Z tohto dôvodu vám radi pomôžeme na vašej ceste a ponúkneme vám najlepších 10 najlepších soundbarov súčasnosti.

Top 10 najlepších zvukových pruhov
 • 1. Samsung HW-Q90R
 • 2. Sonos Beam
 • 3. Lišta JBL 5.1
 • 4. Yamaha YSP 5600
 • 5. Denon DHT-S716H
 • 6. Sony HT-ZF9
 • 7. Bose Soundbar 700
 • 8. LG SL10YG
 • 9. Samsung HW-R650
 • 10. Sennheiser Ambeo
Tipy pre váš soundbar
 • Subwoofer
 • Možnosti pripojenia
 • Bluetooth a wifi
 • Multiroom audio
 • Priestorové efekty
často kladené otázky
 • Kam umiestnite soundbar?
 • Ako pripojíte soundbar k televízii?
 • Čo je to oblúk?
 • Ako hráte hudbu na soundbare?
 • Čo je to zvuk viacerých miestností?
 • Čo je to Google Cast Audio a Apple AirPlay 2?
 • Čo je to Dolby Atmos, Dolby Digital 5.1, DTS: X a DTS digitálny priestorový zvuk
 • Čo je aptx?
 • Aký je rozdiel medzi soundbarom a soundplate?

Top 10 soundbarov (december 2020)

1. Samsung HW-Q90R

Najlepší soundbar 10, skóre 100

+ Čistý zvuk

+ Zahrnuté satelitya basový reproduktor

+ Pekný dizajn

- Cena

Samsung HW-Q90R je sada so všetkým, čo potrebujete pre čistý priestorový zvuk. Soundbar je statný 122 cm široký, ale je vybavený vysoko kvalitnými reproduktormi Harman & Kardon. Soundbar aj dva pribalené bezdrôtové zadné reproduktory šíria zvuk nielen spredu, ale aj nahor. Vďaka tomu spoločnosť Samsung vie, ako vytvoriť vynikajúci zážitok z Dolby Atmos alebo DTS: X.

2. Sonos Beam

Najlepší soundbar 8, skóre 80

+ Štýlové

+ Čistý zvuk

+ Asistent Google, Alexa

+ Prepojte s ostatnými reproduktormi Sonos

Ak chcete efektívny dizajn a vynikajúcu kvalitu zvuku, tento štýlový lúč Sonos je pre vás tým pravým miestom. Päť samostatných zosilňovačov poháňa štyri basové reproduktory a výškový reproduktor, pričom hlavné zameranie je na čisté dialógy a detailnú reprodukciu zvuku. Tí, ktorí milujú silné basy, môžu zvážiť voliteľne dostupný subwoofer. The Beam má dĺžku asi sedemdesiat centimetrov, takže zariadenie môžete perfektne kombinovať s menšími televízormi. Na zadnej strane je iba port HDMI a sieťové pripojenie. Prečítajte si našu recenziu tu.

3. Lišta JBL 5.1

Skutočne bezdrôtové 9 skóre 90

+ Dobrý priestorový zvuk

+ Bas

+ Skutočne bezdrôtové zadné reproduktory

- Žiadna sieťová funkcia

Drvivá väčšina soundbarov robí ústupky priestorovému zvuku, ale JBL s Bar 5.1 pristupuje odlišne. Batérie pripojených reproduktorov pozadia môžete nabíjať pomocou magnetickej „dokovacej konštrukcie“ na oboch stranách zvukového panela. Ak sa chystáte pozerať film, umiestnite oba reproduktory niekam za poďakovanie alebo kreslo. Pridajte bezdrôtový subwoofer a s reproduktorom 5.1 si môžete vychutnať mimoriadne silný zvuk. Vďaka množstvu pripojení môžete ľahko pripojiť viac zariadení. Prečítajte si našu recenziu tu.

4. Yamaha YSP 5600

Perfektný priestorový zvuk 8, skóre 80

+ Prehrávanie priestorového zvuku

+ Kvalita zvuku

+ Priestorový zvuk z jedného zariadenia

- Cena

Yamaha je veľká v reproduktoroch, ale nemajú veľa priekopníckych zvukových pruhov. Napriek tomu je tento YSP 5600 špeciálnym modelom. Spoločnosť Yamaha vie, ako vytvoriť vynikajúci priestorový efekt s najmenej 46 reproduktormi. Prirodzene s podporou všetkých potrebných štandardov.

5. Denon DHT-S716H

Najlepší multiroom soundbar 9, skóre 90

+ Dobré vyváženie zvuku

+ Dobrá aplikácia

- Cena

- Žiadne diaľkové ovládanie

DHT-S716H je súčasťou veľmi úspešnej rady audio produktov pre viac miestností Denon Heos. Užívateľsky príjemná aplikácia Heos poskytuje používateľom prístup k online službám, ako sú Deezer, Tidal a Spotify, pričom môžete tiež streamovať miestne uložené skladby z NAS alebo PC. Ako by ste čakali od renomovanej značky ako Denon, o vyváženie zvuku je prehľadne postarané. Napriek pomerne tenkému dizajnu je reprodukcia basov stále vynikajúca, a to aj bez subwoofera.

6. Sony HT-ZF9

Čistý zvuk 8 Skóre 80

+ Pripojenie Vell

+ Výkonné čisté basy

+ IR opakovač

- Pre dosiahnutie najlepších výsledkov sú potrebné ďalšie zadné reproduktory

Sony HT-ZF9 je jednoducho vyzerajúci soundbar s vynikajúcou kvalitou zvuku a funkčnosťou. Zahrnutý subwoofer poskytuje hlboké a čisté basy, ktoré skutočne zodpovedajú filmovej hudbe. Samostatne dostupné zadné reproduktory sú v tomto systéme nevyhnutnosťou. Aj keď kvalita zvuku zostáva rovnaká, pre priestorový zážitok sa určite oplatí kúpiť zadné reproduktory. Prečítajte si našu recenziu tu.

7. Bose Soundbar 700

8K Ultra HD 9 skóre 90

+ Plný zvuk

+ Podpora siete

+ Dokončenie

- Subwoofer sa predáva samostatne

Ak sa rozhodnete pre úžasnú kvalitu zvuku, môžete skončiť s Soundbar 700 od amerického špecialistu na reproduktory Bose. To síce stojí za svoju cenu, ale na oplátku dostanete kvalitný Tour de Force s dĺžkou takmer meter. Fanúšikovia Bose s viacerými reproduktorovými systémami jednoducho zaregistrujú toto zariadenie v multiroom zvukovej sieti. Hudbu potom ovládate pomocou mobilnej aplikácie. Berte do úvahy obmedzený počet pripojení, pretože k dispozícii je iba HDMI. Ďalej chýba subwoofer, aj keď si ho môžete kúpiť samostatne.

8. LG SL10YG

Tenký soundbar 9 Score 90

+ Tenký dizajn

+ Dobrý zvuk

+ Asistent Google

- Vyžaduje sa aplikácia LG

LG SL10YG je pozoruhodne široký so šírkou 144 cm, ale tiež veľmi tenký vďaka výške iba 6 cm. Soundbar sa dodáva s veľkým subwooferom s výškou 39 cm. Soundbar podporuje všetky moderné štandardy priestorového zvuku vrátane Dolby Atmos a DTS: X. Sada s celkovým výkonom 570 W si prichádza na svoje s dvoma samostatne dostupnými zadnými reproduktormi (LG SPJ4-S).

9. Samsung HW-R650

Najlepšie 6 skóre na základnej úrovni

+ Skvelý zvuk

+ Bluetooth 5.0

- Pripojenia

- Žiadny priestorový zvuk

Ak chcete získať vynikajúci soundbar základnej úrovne, musíte ísť do spoločnosti Samsung. HW-R650 ponúka vynikajúcu kvalitu zvuku, ale má obmedzený počet pripojení. Súčasťou je robustný subwoofer a bezdrôtové pripojenie je cez bluetooth.

10. Sennheiser Ambeo

Najlepší z najlepších 10 Skóre 100

+ Perfektný zvuk

+ Veľa funkcií

+ Zvuk pri vysokej hlasitosti

- cena

Ak sú dosť dobrí iba tí najlepší z najlepších, potom má Sennheiser pre vás perfektný soundbar. Ambeo má pôsobivú zbierku reproduktorov s vynikajúcim zvukom. Sennheiser tiež vie, ako vytvoriť presvedčivý priestorový efekt bez použitia zadných reproduktorov. Vysoká kúpna cena je určite oprávnená, ale stojace reproduktory môžu byť s týmto rozpočtom lepšou voľbou.

Tipy pre váš soundbar

Soundbar vyžaduje málo miesta, zatiaľ čo tento zvukový systém výrazne zlepšuje zvuk televízora. Okrem toho môžete zvyčajne prehrávať zvuk aj z iných zdrojov, ako sú napríklad smartfóny, tablety, prehrávače diskov Blu-ray alebo herné konzoly. Ako nájdete soundbar, ktorý dokonale vyhovuje vašim potrebám?

A soundbar je skrátka podlhovastý reproduktor. Pre tento konkrétny formát existuje dôležitý dôvod. Zariadenie je vždy v kombinácii s televízorom. Vďaka úzkemu dizajnu môžete umiestniť soundbar pred alebo pod televízor. Keďže inteligentné televízory často visia na stene, výrobcovia často používajú aj držiaky na stenu. Takto podlhovastý reproduktor umiestnite úhľadne pod televízor. Soundbar je jednoduché riešenie na zlepšenie plechového zvuku televízora. Hlasy znejú menej prenikavo, a preto sú zreteľnejšie počuteľné, zatiaľ čo špeciálne efekty z filmov a seriálov si prídu na svoje. Zvuk je omnoho plnší. Soundbar je preto cenovo výhodná voľba pre milovníkov filmu, ktorí nemajú priestor na zostavu domáceho kina.

Subwoofer

Achillovou pätou soundbaru je takmer vždy reprodukcia basov. Je to pochopiteľné, pretože vďaka tenkému krytu majú prítomné basové reproduktory príliš málo svalov na to, aby poskytli basom dostatočnú hĺbku. Lepšie zvukové lišty preto obsahujú samostatný subwoofer. Položíte ho niekam na podlahu, po čom má zvuk oveľa viac basov. Oveľa intenzívnejšie zažijete výbuchy a divoké prenasledovanie, zatiaľ čo hudba sa dostane do hĺbky aj v dolnom konci. Subwoofer je obvykle bezdrôtovo pripojený k subwooferu, aj keď existujú aj zvukové systémy, ktoré používajú kábel. Nie je miesto pre subwoofer? Existujú aj štíhle modely, ktoré môžete bez námahy zasunúť pod gauč alebo konferenčný stolík!

Možnosti pripojenia

Pripojenie soundbaru k televízii našťastie nie je žiadna raketová veda. Vo väčšine prípadov na to použijete kábel HDMI, potom soundbar prevezme zvuk z televízie. Luxusnejšie zvukové panely majú viac vstupov HDMI na pripojenie napríklad hernej konzoly, prehrávača diskov Blu-ray alebo streameru médií. Je k dispozícii iba jeden port HDMI a chcete prehrávať zvuk z rôznych audiovizuálnych zdrojov?

Oblúková technika (zvukový spätný kanál) ponúka vhodné riešenie, ak je táto funkcia k dispozícii na soundbare aj na televízii. Hneď ako k televízoru pripojíte hernú konzolu, prehrávač Blu-ray alebo streamer médií, obrazová trubica presmeruje zvukový signál na zvukovú lištu. V závislosti od produktu sú niekedy k dispozícii aj optické, koaxiálne a analógové pripojenia. Takto môžete pripojiť napríklad CD prehrávač, DVD prehrávač alebo televíziu bez oblúka HDMI.

Bluetooth a WiFi

Pre milovníkov hudby má soundbar s podporou Bluetooth veľkú pridanú hodnotu. V takom prípade môžete skladby streamovať priamo na soundbar zo smartfónu alebo tabletu. Zvážte napríklad zoznam skladieb Spotify alebo zvukové súbory, ktoré sú uložené v mobilnom zariadení. K dispozícii sú tiež zvukové pruhy s bezdrôtovým sieťovým adaptérom alebo káblovým sieťovým pripojením. Potom zaregistrujete zvukový systém v sieti (WiFi). Mnoho výrobcov poskytuje mobilnú aplikáciu pre používateľov systémov Android a iOS, aby ste mohli audiosystém ovládať prostredníctvom domácej siete. Pomocou mobilnej aplikácie môžete napríklad upraviť nastavenia zvuku a máte prístup k rôznym hudobným službám online. Okrem toho môžete mať tiež prístup k hudobným serverom v domácej sieti, napríklad NAS alebo PC so zvukovými súbormi.

Multiroom audio

Soundbar so sieťovou funkciou zvyčajne podporujú multiroomovú zvukovú technológiu. Ako už názov napovedá, môžete s ním počúvať hudbu vo viacerých miestnostiach. Z mobilnej aplikácie určíte, ktoré skladby chcete hrať v ktorej miestnosti. Napríklad choďte z obývacej izby do kuchyne, zatiaľ čo v oboch miestnostiach znie rovnaká pieseň. Používanie zvuku viacerých miestností je často chránené zákonom. Napríklad, ak používate zvukový panel Samsung, potrebujete ďalšie vhodné reproduktory od juhokórejského výrobcu, aby ste si mohli vychutnať „multiroom sound“. Prostredníctvom služieb Google Cast Audio a Apple AirPlay 2 existujú dve univerzálne riešenia pre zvuk viacerých miestností.

Priestorové efekty

Výrobcovia zvukových panelov často v marketingovej komunikácii spomínajú všetky druhy formátov hip surround, napríklad dts virtual: x alebo dolby atmos. To je vlastne len čudné, pretože soundbar sa na prvý pohľad skladá iba z jedného reproduktora. Ak však budete soundbar študovať dôkladnejšie, objavíte niekoľko malých reproduktorov. Výrobcovia sa snažia tieto takzvané zvukové ovládače (do strany alebo smerom hore) nasmerovať tak, aby prostredníctvom dozvuku vytvorili viac-menej priestorový zážitok. S lepšími zvukovými lištami to funguje primerane dobre, aj keď súprava domáceho kina so samostatnými priestorovými reproduktormi ponúka realistickejší priestorový zážitok. Niektoré zvukové lišty je možné voliteľne rozšíriť pomocou (bezdrôtových) reproduktorov na pozadí!

často kladené otázky

Kam umiestnite soundbar?

Existujú dve možnosti umiestnenia zvukového panela. Ak je televízor umiestnený na kúsku nábytku, jednoducho umiestnite podlhovastý reproduktor pred obrazovú trubicu. Je dôležité, aby kryt nebol príliš vysoký, inak môžete zablokovať signál z diaľkového ovládača. Ak televízor visí na stene, má zmysel namontovať soundbar aj na stenu. Vzadu sú často otvory pre skrutky alebo výrobca dodáva montáž na stenu. V niektorých prípadoch si musíte dokúpiť voliteľne dostupný držiak.

Ako pripojíte soundbar k televízii?

Zväčša pripojíte soundbar k televízoru pomocou kábla HDMI. Podmienkou je, aby televízia a soundbar zvládali oblúk (pozri nasledujúcu otázku). Nie je táto technika podporovaná alebo chýba port HDMI? V takom prípade položte optický kábel medzi obe zariadenia. Upozorňujeme, že zamýšľaný soundbar obsahuje optický vstup, pretože to tak nie je vždy.

Čo je to oblúk?

Napísané úplne, oblúk znamená zvukový spätný kanál. Táto technika umožňuje odosielať obrázky zo zosilňovača, prijímača alebo zvukového panela do televízie cez vhodný port HDMI, pričom sa zvuk z televízie vracia priamo. Týmto spôsobom soundbar prijíma zvuk z televíznych kanálov, televíznych aplikácií (Netflix a NPO Start) a audiovizuálnych zdrojov, ktoré sú pripojené k televízoru. V druhom prípade zvážte napríklad prehrávač Blu-ray alebo televízny dekodér. Takmer všetky nedávne zvukové lišty a televízory podporujú oblúk.

Aké zostávajúce pripojenia obsahuje zvukový panel?

Okrem oblúkového portu HDMI často na lepších zvukových lištách nájdete aj ďalšie HDMI vstupy. K tomu môžete napríklad pripojiť Blu-ray prehrávač, TV dekodér alebo hernú konzolu. Obraz odosiela zvukový panel do televízie cez výstup oblúka HDMI, zatiaľ čo samotné zariadenie spracováva zvukovú stopu. Ak pripojíte audiovizuálny zdroj s podporou rozlíšenia 4K, skontrolujte, či to zvukový panel zvládne. Mnohé zvukové lišty majú tiež analógové pripojenie na pripojenie prehrávacieho zariadenia. Nakoniec môžete nájsť aj port USB na prehrávanie hudby z externého pamäťového média.

Ako hráte hudbu na soundbare?

Ak má soundbar Wi-Fi alebo káblové sieťové pripojenie, môžete streamovať hudbu z online služieb, ako sú Spotify alebo Deezer. Na ovládanie zvyčajne používate aplikáciu v smartfóne alebo tablete. Väčšina produktov navyše podporuje bluetooth. To vám umožňuje posielať hudbu priamo na soundbar z mobilného zariadenia. K soundbaru môžete prípadne pripojiť pamäťové médium USB so zvukovými súbormi alebo prehrávač CD.

Čo je to zvuk viacerých miestností?

Multiroom audio znamená doslova „multiroom sound“. Vhodné reproduktory, prijímače, hudobné streamery a teda aj zvukové lišty sú navzájom prepojené prostredníctvom (bezdrôtovej) siete. Rovnakú pieseň si napríklad vypočujte v obývacej izbe, hale a (bočnej) kuchyni. Ak chcete používať zvuk viacerých miestností, obvykle potrebujete produkty od rovnakej zvukovej značky. Výnimkou sú produkty, ktoré podporujú Google Cast Audio a Apple AirPlay 2.

Čo je to Google Cast Audio a Apple AirPlay 2?

Google Cast Audio a Apple AirPlay 2 sú dva protokoly, ktoré umožňujú streamovanie hudby. Mnoho posledných zvukových pruhov podporuje jeden alebo obidva protokoly. Pohodlne môžete kombinovať vhodné prehrávacie zariadenie od rôznych značiek v rámci multiroom zvukovej siete. Podpora aplikácie Google Cast Audio je zabudovaná do rôznych aplikácií, vrátane Spotify, Deezer, SoundCloud a Tidal. Zariadenia s podporou Apple AirPlay 2 môžete ovládať z iPhonu, iPadu, Macu alebo PC.

Čo je to Dolby Atmos, Dolby Digital 5.1, DTS: X a DTS digitálny priestorový zvuk?

Filmy obsahujúce takýto formát priestorového zvuku dokáže soundbar prehrať bez šelestu. Pomocou techník virtuálneho priestorového zvuku sa zvukové vlny odrážajú od steny alebo stropu, vďaka čomu je zvuk o niečo priestrannejší. Z praktických dôvodov je pekné, ak zamýšľaný soundbar akceptuje Dolby Digital a DTS, pretože veľa filmov podporuje tieto formáty.

Čo je aptx?

Aptx je štandard Bluetooth, ktorý umožňuje odosielať hudbu vo vysokej kvalite do audiosystému. Podmienkou je, aby tento štandard zvládol použitý smartfón alebo tablet a soundbar. Potrebujete tiež dobré súbory flac alebo predplatné vysokokvalitnej online hudobnej služby, ako je Tidal. Ak na prehrávanie hudby používate aptx, kvalita je porovnateľná s kvalitou diskov CD.

Aký je rozdiel medzi soundbarom a soundplate?

Pri hľadaní soundbaru sa môžete stretnúť aj s názvami ako soundplate, soundbase alebo soundbase. Jedná sa o zvukové systémy, kde umiestnite televízor na hornú časť zariadenia. To znamená, že obrazovka je o pár centimetrov vyššia. Výhodou takýchto produktov je, že už majú zabudovaný subwoofer kvôli hlbokému zvukovému boxu. Berte do úvahy aj maximálnu nosnú hmotnosť.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found