Ako

Takto niekoho zablokujete na Instagrame

Nie každý môže vychádzať na internete a to pravidelne vedie k nenávistným správam alebo nepríjemným diskusiám. Ak na to nečakáte, môžete spustiť alarm. Môžete napríklad zablokovať účet v službe Instagram. V tomto článku si vysvetlíme, ako to funguje.

Znie to trochu detinsky, pretože čo na tom záleží, kto toho druhého zablokuje ako prvý na Instagrame? V skutočnosti sa to ukazuje ako dosť nepríjemné, pretože ak máte do činenia s niekým, kto vás chce dostať dole, táto osoba vás môže znova a znova odblokovať, zverejniť niečo zraňujúce a potom sa rýchlo vrátiť k vám. blokovať. Nebudete môcť odpovedať, v skutočnosti neuvidíte ani profil tejto osoby, pretože vás zablokoval. Si teda bezmocný? Našťastie nie!

Blokovať

Existuje trik, pomocou ktorého stále môžete zablokovať niekoho, kto vás zablokoval. Je to veľmi jednoduché, ale vyžaduje to, aby ste dotyčnú osobu poslali ešte raz. Prejdite na príspevok na Instagrame, ktorý by ste chceli zdieľať s dotyčnou osobou (tip: skvelý čas urobiť posledné vyhlásenie). V tomto príspevku označte osobu, ktorú chcete zablokovať. Keď to urobíte, zobrazí sa v hornej časti obrazovky Správa odoslaná ... za ktorým nasleduje profilové meno osoby, ktorú ste označili. Teraz musíte byť rýchli, skôr ako text zmizne, musíte stlačiť tento meno profilu. Potom skončíte na akejsi medzistrane, ktorá nie je profilom dotyčnej osoby, ale stránkou s ikonou s písmenom vpravo hore i. Ak stlačíte túto ikonu, dostanete možnosť tento profil zablokovať. A voila, obťažovanie skončilo.

Obmedzené blokovanie

Nechcete niekoho úplne zablokovať, ale chcete mu iba zabrániť v zanechávaní nepríjemných komentárov k vašim fotografiám alebo videám? Potom prejdite do nastavení v aplikácii Instagram a klepnite naOchrana osobných údajov a potom ďalej Pripomienky. Klepnite na ikonu vedľa Blokovať komentáre od používateľa na Ľudia a zadajte meno osoby, ktorú chcete zablokovať, potom klepnite na vedľa jej mena Blokovať. Ľutujete? Potom môžete dotyčnú osobu kedykoľvek odblokovať.

Ignorovať

Ak vás už unavuje pozerať správy alebo príbehy Instagramu od určitej osoby, môžete ich vypnúť. Prejdite na profil osoby, ktorú chcete ignorovať, a klepnite na tri bodky vpravo hore. Tu nájdete možnosť Stíšiť. Klepnite na toto a budete mať možnosť ignorovať príspevky, príbehy alebo oboje.