Ako

Najlepšie aplikácie na filtrovanie všetkých vašich fotografií

Kliknite. Vaša fotografia je pripravená. Uznajte, v skutočnosti by to mohlo byť oveľa lepšie. Pomocou správnej aplikácie môžete z obyčajnej fotografie urobiť majstrovské dielo. V Google Play a App Store nájdete nekonečné množstvo aplikácií, ktoré vašim fotografiám dodajú umelecký nádych. Myslíme si, že toto je desať najlepších aplikácií na filtrovanie.

Tip 01: Prisma Photo Editor

Od jednoduchej fotografie po originálne umelecké dielo? To sa dá urobiť veľmi ľahko cez Prisma. (iOS a Android, bezplatné pri nákupoch v aplikácii). Príjemné na tejto aplikácii je, že nemusíte byť sami kreatívni, aby ste dosiahli veľmi pekné výsledky. Prisma automatizuje všetko. Najprv urobíte fotografiu a potom vyberiete jeden z mnohých rôznych umeleckých filtrov. Užívatelsky prívetivý? Absolútne! Prisma funguje rovnako ľahko ako napríklad Instagram. Keď ste si vybrali filter, môžete dosku upraviť ešte o niečo ďalej. Fotku stačí prejsť prstom. Posunutím doľava dosiahnete menší efekt alebo doprava zas o niečo viac. Výsledok môžete zdieľať priamo z aplikácie cez Instagram alebo Facebook. Uloženie je samozrejme tiež možnosťou.

Tip 02: 1967

Ak máte radi špeciálne efekty analógovej fotografie z minulého storočia, dôrazne sa odporúča 1967 - Vintage Filters (pre iOS, zdarma pri nákupoch v aplikácii). Aplikácia vyzerá veľmi minimalisticky a pracuje podľa jednoduchého podrobného plánu. Účet nie je potrebný. Najprv musíte označiť, či chcete fotografiu orezať, alebo posúvať prstom doľava, aby ste prechádzali rôznymi filtrami. Filtre v tejto aplikácii sú tiež veľmi rozmanité. Klepnutím na spodnú lištu zobrazíte ukážky. Na zníženie efektu stačí prejsť prstom nadol. Keď budete s výsledkom spokojní, klepnutím na fotografiu ju dvakrát uložte. Svoju „nostalgickú“ fotografiu potom môžete zdieľať priamo so službami Instagram, Facebook a Tumblr.

Tip 03: PicsArt

Za inštaláciu stojí tiež PicsArt (iOS a Android, bezplatné pri nákupoch v aplikácii). Mottom tejto aplikácie je „Vytvorte úžasné obrázky“. Po vytvorení bezplatného účtu alebo prihlásení cez Facebook môžete začať. Môžete upraviť existujúcu fotografiu, vytvoriť koláž alebo nakresliť. Veľmi užitočné je, že aplikácia pozná štandardné formáty známych sociálnych sietí, napríklad titulnú fotografiu z Facebooku. Pravdepodobne budete najpravdepodobnejšie, že upravíte fotografie. Možností je tu neúrekom. Môžete orezávať, pridávať všetky druhy špeciálnych efektov a filtrov, experimentovať s nálepkami, pridávať text (balóniky) alebo rámy atď. Poznámka: tie najlepšie efekty nie sú súčasťou aplikácie štandardne: musíte za to platiť nákupmi v aplikácii.

Tip 04: FaceTune 2

Chcete belšie zuby, hladšiu pokožku, oči, ktoré sú o niečo jasnejšie alebo o niečo menej vrások? S FaceTune (iOS: zadarmo s nákupmi v aplikácii, Android: 2,99 EUR) je to ľahké, a to aj bez schôdzky s plastickým chirurgom. Môžete sa dokonca smiať hlasnejšie, zoštíhliť alebo nakloniť tvár, nechať vrásky zmiznúť alebo zmatniť lesklú pokožku. Vaše fotografie okamžite vyzerajú oveľa očarujúcejšie. Po dokončení digitálneho premeny môžete tiež previesť fotografiu na čiernobielo alebo použiť filter. Táto ľahko použiteľná aplikácia je nevyhnutnosťou pre milovníkov selfie, ktorí milujú dokonalosť.

Tip 05: Airbrush

Ďalšou nevyhnutnou aplikáciou pre každého, kto si rád robí selfie, je Airbrush (iOS a Android, pri nákupoch v aplikácii zdarma). Tu už získate ukážku oveľa plynulejšej tváre v režime fotoaparátu, a to ešte pred fotografovaním. Akonáhle tam je váš cvak, môžete si ho prispôsobiť podľa svojho srdca: väčšie oči, kratšie čelo, užší nos alebo hrubšie pery? Všetko je možné. Pomocou odličovacích filtrov je dokonca možné jedným klepnutím pridať rúž alebo pehy. Uprednostňujete dymové oči? K tomu existuje aj filter. Potom môžete orezať, pridať vinetáciu alebo pozadie trochu rozmazať. Prajete si ku konečnému výsledku všeobecný filter? Airbrush je nabitý predvoľbami so špeciálnymi efektmi. Toto je skutočná dievčenská aplikácia.

Tip 06: TouchRetouch

Spravili ste takmer dokonalú fotografiu? Ale je na ňom ďalší rušivý predmet? Napríklad turista, kábel vysokého napätia, pupienok alebo odpadkový kôš? Pomocou TouchRetouch (iOS: 2,29 eur a Android: 1,99 eur) ho môžete odstrániť klepnutím a prejdením prstom. Pokojne to môžete nazvať digitálnym odstraňovačom škvŕn. Musíte len prstom označiť rušivý predmet. Aplikácia používa na úpravu pozadia blízke pixely. Aplikácia funguje nielen veľmi dobre, ale prináša aj veľmi pekné výsledky. Po dokončení môžete obrázok uložiť ako kópiu alebo ho okamžite zverejniť v službách Instagram, Facebook, Tumbrl a Twitter.

Tip 07: Juxtaposer

Chcete spojiť dve fotografie do jedného vtipného obrázka? Potom potrebujete Juxtaposer (iOS, 3,49 eura). Vďaka tomu môžete ľahko zostaviť fotomontáž z dvoch existujúcich fotografií. Po výbere obrázka v popredí a pozadí môžete z fotografie v popredí odstrániť všetky nadbytočné informácie. Pri dostatočnom priblížení a oddialení môžete pracovať neuveriteľne presne. Je dokonca možné pracovať s takzvanými maskami. Výsledkom je často neskutočný obraz. Je tiež pekné, že sa môžete postarať o kontrast, jas, sýtosť a farebné tóny pre každý obrázok. Nikdy ste predtým neupravovali fotografie ani nevyrábali fotomontáže? Praktický návod (v angličtine) vysvetľuje postup, ako to urobiť presne. Po dokončení môžete zdieľať svoj výtvor cez Facebook, Twitter alebo Instagram. Je dokonca možné uložiť obrázok v popredí ako „pečiatku“ a uložiť ho vo formáte png s priehľadným pozadím.

Tip 08: Skicár Photo Maker

Ak chcete urobiť fotorealistickú kresbu ceruzkou, musíte mať veľa kresliarskeho talentu. Pokiaľ nepoužívate Sketch Photo Maker (Android, zadarmo s nákupmi v aplikácii). Táto aplikácia vám vezme všetku prácu z rúk. Musíte si len vybrať peknú fotografiu zo svojej zbierky fotografií. Potom začnú pracovať desiatky kresliacich trpaslíkov a o pár sekúnd neskôr máte k dispozícii realistický kresbu ceruzkou. Dáte prednosť kresbe vyrobenej z dreveného uhlia, akvarelu, farebných ceruziek alebo pasteliek? Stačí jedno ťuknutie na tlačidlo. Malou nevýhodou je, že sami nemôžete nič zmeniť. Výsledok môžete uložiť alebo ho okamžite zdieľať z aplikácie cez Facebook alebo Instagram.

Tip 09: Výmena tváre

Zatiaľ čo sa bavíme ... Face Swap (Android, zadarmo s nákupmi v aplikácii) je zábavná aplikácia, ktorá vám umožní priložiť tvár k cudzej. Výsledok je často veselý. Máte tiež prístup k stovkám nálepiek a tém, pomocou ktorých môžete vytvárať všetky druhy zábavných portrétov. Tieto nálepky sú prehľadne rozdelené do kategórií, ako sú emodži, filmy a komiksy, zvieratá, doplnky a podobne. Po nasnímaní ju môžete uložiť alebo zdieľať prostredníctvom sociálnych médií. Toto je naozaj ideálna aplikácia, ak chcete, aby vaše deti zostali pokojné, keď pracujete alebo sedíte v reštaurácii. Mimochodom, môžete robiť nielen pekné fotografie, ale aj vtipné videá.

Tip 10: Foodie

Máš rád varenie? A často zverejňujete fotografie svojich výtvorov na sociálnych sieťach ako Instagram alebo Facebook? Potom budete aj tak potrebovať Foodie - Delicious Camera for Food (iOS a Android, zadarmo). Táto aplikácia je nabitá filtrami, vďaka ktorým budú vaše fotografie vašich vlastných pečiva, pekáčov alebo koktailov o niečo lepšie. Veľmi užitočné je, že filtre sú klasifikované podľa typu jedla: koktaily, mäso, zmrzlina, ovocie, cestoviny ... Takto je ešte jednoduchšie rýchlo nájsť najvhodnejšie filtre. Sila filtra si samozrejme určujete sami. Potom môžete zmeniť jas alebo pridať radiálne alebo lineárne rozmazanie. Stavíte sa, že vaše fotografie budú ligotavé?