Preskúmanie

Ekvalizér APO s mierovým ekvalizérom - vyšší a nižší

V zozname funkcií, ktoré nám vo Windows 10 stále chýbajú, už bola diskutovaná moderná správa zväzkov. To však nie je všetko, chýba aj dobrý ekvalizér. Ak hudba, ktorú hráte na počítači, vyžaduje malú korekciu v nízkych alebo vysokých tónoch, nie je možné ju v systéme Windows opraviť. Rovnako ako v prípade správy zväzkov, aj tu existuje dobré riešenie tohto problému.

Ekvalizér APO s mierovým ekvalizérom

cena

Zadarmo, dar cez web SourceForge

Jazyk

Angličtina / nemčina (Equalizer APO), holandčina (Peace Equalizer)

OS

Windows 10

Webová stránka

//sf.net/projects/peace-equalizer-apo-extension //sf.net/projects/equalizerapo 10 Skóre 100

  • Pros
  • Konfigurácia zvuku
  • Podpora až deviatich reproduktorov
  • Užívateľsky prívetivé vďaka Peace Equalizer
  • Dobrá online wiki
  • zadarmo
  • Negatíva
  • Nie typický vzhľad systému Windows 10

Helge Klein kedysi dosiahol večnú slávu s SetACL, programom na správu používateľských práv. V dnešnej dobe bloguje hlavne on a tam nás upozornil na kombináciu Equalizer APO a Peace Egualizer. Prvý je skutočný ekvalizér, druhý je grafickým rámcom pre tento ekvalizér. Oba produkty sú vyrobené pod licenciou GNU open source a sú k dispozícii na bezplatné stiahnutie na serveri SoureForge. Inštalácia sa logicky začína programom Equalizer APO. Jednoduchá inštalácia, ktorá sa vykoná, keď program umožní určiť zariadenia na prehrávanie a nahrávanie zvuku. Ekvalizér APO ponúka grafické znázornenie distribúcie zvuku v rôznych pásmach, s ktorými môžete priamo komunikovať pomocou myši, ako aj obrovské množstvo filtrov a možností. Našťastie je možné konfigurácie zapísať do textových súborov a znova ich použiť. Je to „nerdy“ program, ktorý si napriek tomu vyžaduje takmer žiadne systémové prostriedky.

Mierový ekvalizér

Na uľahčenie jeho používania slúži vynikajúca online wiki a mierový ekvalizér. Peace Equalizer je rozhranie systému Windows pre ekvalizér APO, ktoré prináša používateľské rozhranie a jednoduché použitie APO na úroveň Windows 10. Na výber je jednoduché rozhranie s iba posúvačmi a predvoľbami a úplné rozhranie so všetkými funkciami, ako je ukladanie konfigurácií a výber prehrávacích zariadení. Aj keď je úplné rozhranie skutočne menej priame, aj toto je vylepšenie toho, čo APO ponúka v predvolenom nastavení. Peace Egualizer navyše vyrába nástroj APO v holandčine. Okrem toho je prepínanie medzi predvoľbami náhle veľmi ľahké, môžete jednoducho zrušiť výber irelevantných predvoľieb, priradiť skratky a zálohovať alebo obnoviť konfiguráciu (užitočné, ak sa aktualizácia systému Windows 10 pokazí). Peace podporuje až deväť reproduktorov cez stereo až do 5.1 a 7.1 a rozsiahly filtračný panel. Peace Equalizer robí APO oveľa lepším.

Záver

Pridanie funkcií, ako je napríklad ekvalizér APO, do systému Windows je nevyhnutnosťou pre každého, kto hrá hudbu prostredníctvom svojho počítača. Avšak práve rozhranie Peace Equalizer robí program skutočne užitočným. Za to si zaslúži všetku pochvalu holandský programátor Peter Verbeek, ktorý ju vyrába a udržiava. Dobrovoľný dar na dlhodobé použitie je určite na mieste, aj keď mu chýba špecifický vzhľad systému Windows 10.