Ako

Preneste fotografie z vášho iPhone do počítača so systémom Windows 10

Ak máte iPhone, je užitočné mať možnosť prezerať si fotografie, ktoré ste s ním nasnímali, na počítači. Takto ich môžete napríklad ďalej upravovať pomocou pokročilejšieho softvéru. Tu ukážeme dva spôsoby, ako môžete preniesť fotografie z vášho iPhone do počítača so systémom Windows 10.

Je užitočné mať možnosť prezerať a upravovať fotografie, ktoré ste nasnímali pomocou svojho iPhone, na počítači. Tu vám ukážeme, ako preniesť fotografie do počítača pomocou aplikácie Fotky v systéme Windows 10 a Prieskumníka súborov.

Pri príprave je dôležité, aby ste si do počítača nainštalovali iTunes, aby váš iPhone mohol správne komunikovať s počítačom, aj keď na prenos fotografií nepoužívate iTunes. Potrebujete tiež kábel USB na pripojenie vášho iPhone k počítaču.

Importujte fotografie pomocou aplikácie Fotky

Aplikácia Fotografie v systéme Windows 10 umožňuje hromadný prenos fotografií z vášho iPhone do počítača. Pripojte svoj iPhone k počítaču pomocou kábla USB. Otvor fotografie aplikáciu a kliknite na ikonu, s ktorou môžete importovať fotografie, vpravo hore. Toto je obdĺžnik, nad ktorým je šípka smerujúca nadol.

Vyberte fotografie, ktoré chcete importovať. Fotografie z vášho iPhone môžete odstrániť práve teraz, odporúča sa to však nerobiť len pre istotu. Potom kliknite na Import.

Fotografie, ktoré ste práve vybrali, sa teraz nachádzajú v aplikácii Fotky. Teraz k nim máte prístup aj z Prieskumníka Windows tak, že prejdete do priečinka Obrázky vo vašom priečinku používateľa.

Importujte fotografie pomocou programu Windows Explorer

Ak uprednostňujete použitie programu Windows Explorer, je to tiež možné. Tento spôsob vyžaduje trochu viac práce, ale dá vám viac slobody.

Otvor Prieskumník Windows a kliknite na ľavom paneli Tento počítač. Potom kliknite na svoj iPhone v zozname a prejdite na \ Interné úložisko \ DCIM. Vyberte priečinky a fotografie, ktoré chcete preniesť, a skopírujte ich do požadovaného priečinka v počítači.