Ako

Týmto spôsobom môžete tiež použiť aplikáciu Google Authenticator na svojom novom telefóne

Nedávno ste kúpili alebo sa chystáte kúpiť nový telefón? Potom viete, čo môžete čakať: hlavná migrácia všetkých aplikácií, ktoré sú vo vašom starom smartfóne. Jednou z týchto aplikácií by mal byť Google Authenticator, aplikácia na dôležité verifikáciu v dvoch krokoch. Ak neviete presne, ako preniesť údaje aplikácie z jedného telefónu do druhého, rýchlo čítajte ďalej.

Aby bola migrácia úspešná, potrebujeme aplikáciu vo vašom novom telefóne aj počítači. Uistite sa preto, že ste počas prenosu aj pri počítači. Nainštalujte si aplikáciu Google Authenticator do nového telefónu (Android alebo iOS) a potom prejdite do svojho účtu Google v počítači. Prihláste sa pomocou svojich osobných údajov a v ponuke prejdite do časti vľavo Bezpečnosť. Na tejto stránke vidíte nadpis Prihláste sa do Googlu stáť. Ďalej nájdete Dvojstupňové overenie. Nadpis je na tejto stránke Aplikácia Authenticator, so spodnou časťou, modrou farbou Zmeniť telefón.

Google Authenticator: zmena telefónu

Po kliknutí na odkaz vás webová stránka prevedie procesom krok za krokom. Najprv sa vás opýta, či používate iPhone alebo Android. Potom sa zobrazí QR kód. Teraz otvorte aplikáciu na svojom novom smartfóne a stlačením tlačidla naskenujte čiarový kód. Najprv musíte povoliť prístup k fotoaparátu svojho telefónu, ale potom môžete kód naskenovať. Na obrazovke sa teraz zobrazí šesťmiestny kód. Musíte to vyplniť na stránke Google.

Dieťa môže prať bielizeň! Teraz ste v podstate hotoví. Toto však platí iba pre váš účet Google. Ak aplikáciu Google Authenticator používate aj pre ďalšie služby a webové stránky (niečo, čo odporúčame), budete musieť dvojstupňové overenie pre každú službu deaktivovať a resetovať. Nový telefón môžete používať, iba ak je táto možnosť najskôr deaktivovaná, inak sa vráti k starému smartfónu. Ak teda plánujete vymazať aplikáciu zo starého smartphonu, urobte to, až keď ste službu pridali do nového telefónu.