Preskúmanie

Xiaomi Mi 9T Pro - brutálne výkonný

O jednom smartfóne od čínskeho Xiaomi sa diskutovalo iba nedávno a ďalší je už ohlásený. Podobne je to aj s týmto Xiaomi Mi 9T Pro, ktorý vyjde spolu s bežným Xiaomi Mi 9T. Nenechajte sa vystrašiť neprehľadnou ponukou Xiaomi, pretože aj tento smartphone sa veľmi oplatí.

Xiaomi Mi 9T Pro

cena € 429,-

Farby Čierna, modrá, červená

OS Android 9.0 (MIUI 10)

Obrazovka 6,4 palca amoled (2340 x 1080)

procesor 2,8 Ghz oktacore (Snapdragon 855)

RAM 6 GB

Skladovanie 64 alebo 128 GB

Batéria 4 000 mAh

fotoaparát 48, 8, 13 megapixelov (zadný), 20 megapixelov (predný)

Pripojiteľnosť 4G (LTE), Bluetooth 5.0, WiFi, GPS, NFC

Formát 15,7 x 7,4 x 0,9 cm

Váha 191 gramov

Iné skener odtlačkov prstov za obrazovkou, usb-c, dualsim, 3,5 mm jack

Webová stránka //www.mi.com/sk 9 skóre 90

  • Pros
  • fotoaparát
  • Dokončené
  • Kvalita ceny
  • Výkonný
  • Negatíva
  • Skener odtlačkov prstov
  • Softvér Miui

Spoločnosť Xiaomi nie je jediným výrobcom smartfónov, ktorý vydáva toľko smartfónov, takže pre stromy nevidíte les. Ruku majú Huawei a Honor, ale napríklad aj Samsung. Tento Xiaomi Mi 9T Pro je štvrtým členom rodiny Mi 9, hneď vedľa Xiaomi Mi 9, Xiaomi Mi 9T a ešte lacnejšieho Xiaomi Mi 9SE. Tieto zariadenia boli obzvlášť pozoruhodné svojim mimoriadne dobrým pomerom ceny a kvality. To neprekvapuje, že to je tiež silná stránka tejto verzie Pro. V skutočnosti. Tento Xiaomi Mi 9T Pro je najlepší smartphone od Xiaomi, ktorý som doteraz testoval. Možno najlepší smartphone vo svojej cenovej kategórii.

Mi 9T vs. Mi 9T Pro

Verzia Pro je o niečo výkonnejšia a rýchlejšia ako bežná Mi 9T. Táto verzia má tiež lepší snímač fotoaparátu (Sony IMX 586), ktorý sa nachádza aj na drahých smartfónoch, ako je OnePlus 7 Pro. Tento 48-megapixelový objektív získal nedávno čestné uznanie v našej recenzii fotoaparátov na smartfónoch, aj keď výsledky fotografie samozrejme závisia od úpravy výrobcu. Viac informácií o tom, ako Xiaomi v tomto ohľade boduje, si môžete prečítať viac.

Verzia Pro má v súčasnosti najrýchlejší procesor Snapdragon, Snapdragon 855. To produkuje znateľný rozdiel v rýchlosti. Najmä ak prevádzkujete ťažšie aplikácie a hry. Nie je prekvapením, že Mi 9T Pro je o niečo drahší ako bežný 9T: 429 eur v porovnaní s 349. Táto vyššia cena však stojí úplne za to.

Navonok nevidíte rozdiel medzi 9T a 9T Pro. Zariadenia vyzerajú identicky a bol použitý rovnaký (veľmi pevný) panel obrazovky. Spoločnosť Xiaomi vie, ako využiť celú prednú časť zariadenia pre obrazovku, a to vďaka tenkým okrajom obrazovky a vyskakovacej kamere. Pod obrazovkou je umiestnený snímač odtlačkov prstov. Skener odtlačkov prstov v tomto telefóne je, bohužiaľ, tiež oveľa menej presný a rýchly ako fyzický snímač odtlačkov prstov.

Race Monster

Vzhľad variantu Pro môže byť totožný s bežným 9T. V referenčných hodnotách a pri každodennom používaní si všimnete výrazný rozdiel v prospech Pro. Tieto referenčné hodnoty sú s bežným Mi 9 veľmi skončené. Mätúce. Napriek tomu je Snapdragon 855 so 6 GB RAM úplne v poriadku, najmä v rámci cenovej relácie. Ďalej získate 64 GB (rozšíriteľného) úložného priestoru a k dispozícii je verzia so 128 GB úložiskom, ktorú si môžete kúpiť za 449 eur.

Malý rozdiel oproti bežnému Xiaomi Mi 9 je však ten, že verzia Pro má vďaka veľkej batérii citeľne dlhšiu výdrž batérie. Batéria vydrží v závislosti od vášho použitia asi deň a pol. Možno dve s trochou šetrenia. Nabíjanie je pomocou rýchlej nabíjačky super rýchle, bohužiaľ bezdrôtové nabíjanie nie je možné.

Xiaomi Mi 9T Pro má tiež 3,5 mm jack, takže si k nemu môžete jednoducho pripojiť svoje slúchadlá alebo reproduktor.

Fotoaparáty

Počas testovania fotoaparátov som mal aj chvíľu déjá-vu. Fotoaparát Mi 9T Pro má tri snímače fotoaparátu, pričom hlavným objektívom na snímanie najlepších fotografií je 48-megapixelový objektív (IMX 586). Ďalej boli umiestnené 8 megapixelový teleobjektív a 13 megapixelový širokouhlý objektív. Ten je takmer totožný s Xiaomi Mi 9, ktorý má o niečo lepší širokouhlý objektív. Vďaka teleobjektívu a širokouhlému objektívu je Mi 9T Pro všestranný smartphone s fotoaparátom, kde si ho môžete priblížiť a oddialiť prepnutím objektívov.

Pokiaľ ide o fotoaparát, tu Xiaomi tiež boduje. Tento fotoaparát samozrejme nedosahuje najlepšie momentálne smartphony od spoločností Samsung, Google a Huawei. Za túto cenovú kategóriu však získate všestranný fotoaparát, ktorý kvalitne fotí. To nie je prekvapujúce, pretože použitý snímač Sony nájdete na mnohých smartfónoch v rovnakých alebo v drahších cenových reláciách. Spoločnosť Xiaomi tiež vie, ako tento snímač doladiť.

Tri úrovne priblíženia Xiaomi Mi 9T Pro.

Miui

Potom sme teraz dospeli k jedinej závažnej chybe Xiaomi Mi 9T Pro. Miui shell, ktorý Xiaomi zavádza medzi svojimi smartphonmi, je veľa krokov späť od základne Android, na ktorej je založený. Zabudovaný je bloatware a iné formy reklamy. Skutočnosť, že môžete vypnúť reklamy a vypnúť niektoré aplikácie, je handrou na vykrvácanie. Operačný systém je tiež menej stabilný a aplikácie bežiace na pozadí sú zastavené až príliš agresívne, takže napríklad aplikácie pre fitness a VPN nepracujú správne. Android One je pre mnohých čínskych výrobcov smartphonov špinavé slovo, ale keby ho spoločnosť Xiaomi ponúkla na tomto telefóne 9T Pro, mohol tento smartphone dosiahnuť maximálne skóre.

Alternatívy k Xiaomi Mi 9T Pro

Najlepšie alternatívy k Xiaomi Mi 9T Pro? Pochádzajú od samotného čínskeho výrobcu. Spomínané Xiaomi 9T vyzerá identicky, má však o niečo menej výkonné špecifikácie a o pár desiatok menej horší fotoaparát. Xiaomi Mi 9 má podobné technické parametre, je o niečo lepším širokouhlým fotoaparátom ... Je však menej kompletný kvôli chýbajúcemu zvukovému pripojeniu. Tí, ktorí majú príliš veľké problémy so softvérovým shellom Xiaomi, by mali zvážiť Google Pixel 3A. Aj keď s týmto telefónom robíte kompromisy v špecifikáciách a dizajne, s týmto smartfónom máte čistú verziu systému Android a skvelý fotoaparát.

Záver: kúpiť Xiaomi Mi 9T Pro?

Nenechajte sa zmiasť radom všetkých tých rôznych smartfónov od Xiaomi, ktoré sa od seba ťažko odlišujú. Xiaomi Mi 9T Pro je v skutočnosti najlepší a najkompletnejší smartphone, ktorý spoločnosť Xiaomi ponúka, a dáva hanbu drahým značkám ako Samsung, Apple, OnePlus, Huawei a Sony tým, že ponúka smartfón za oveľa lepšiu cenu tam, kde nerobíte žiadne ústupky ... musím urobiť. Nebudem tiež pridávať slová: Xiaomi Mi 9T Pro je jedným z najlepších obchodov so smartphonmi, aké nájdete.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found