Preskúmanie

Recenzia Motorola One Action - ste pripravení na akciu?

Zachyťte akciu. O tom je Motorola One Action. Chváliť sa? Alebo sa môže One Action oprávnene nazývať „akčný smartphone“? V tejto recenzii si môžete prečítať všetko o jeho vzostupoch i pádoch.

Motorola One Action

cena 259 eur

Farby Modrá biela

OS Android 9.0 Pie

Obrazovka 6,3 palcový LCD (1080 x 2520)

procesor Osemjadrový procesor Exynos 9609 (2,2 GHz)

RAM 4 GB

Skladovanie 128 GB (rozšíriteľný o pamäťovú kartu)

Batéria 3 500 mAh

fotoaparát 12, 16, 5 megapixelov (zadný), 12 megapixelov (predný)

Pripojiteľnosť 4G (LTE), Bluetooth 5.0, WiFi, GPS, NFC

Formát 16,1 x 7,1 x 0,9 cm

Váha 176 gramov

Iné snímač odtlačkov prstov, usb-c, dual-sim

Webová stránka www.motorola.com 6 Skóre 60

  • Pros
  • Ostrý obraz
  • Bleskurýchly hardvér
  • Softvér Android One
  • Negatíva
  • Action Cam je vhodný iba na nahrávanie videa
  • Životnosť batérie
  • Sotva odolný voči prachu a vode
  • Nudné farby

Action Cam

One Action je prvý smartphone spoločnosti Motorola s Action Cam. Širokouhlý objektív sa otočí o štvrtinu otáčky. Vďaka tomu môžete filmovať v režime na šírku a súčasne zariadenie držať normálne. Spoločnosť Motorola má tiež prílohu na pripevnenie telefónu k bicyklu, ktorá však nie je súčasťou štandardnej výbavy.

Action Cam je veľká vychytávka, má však tri nedostatky: nedá sa s ním fotografovať, natáčanie v 4K nie je možné a má iba elektronickú stabilizáciu obrazu. Napriek chýbajúcej optickej stabilizácii obrazu sú obrázky, ktoré snímate pomocou kamery Action Cam, menej trhané, ako by ste čakali.

Bleskovo rýchle a ostré

Z obrazovky mám zmiešané pocity. Na jednej strane je obraz pekný a ostrý vďaka Full-HD rozlíšeniu a je skvelé sledovať filmy a seriály na 6,3-palcovom displeji CinemaWide. Na druhej strane sú farby bledé a kontrasty zanechávajú niečo na želanie. Diera v displeji pre selfie kameru nemusí byť na obtiaž, ale pri One Action je dierkovač kvôli svojej veľkosti okom v ušiach.

Jedným z aspektov, na ktorých Motorola boduje, je výkon. Exynos 9609 posúva hory do práce. Aj pri špičkovej výbave fungujú hry ako PUBG bezchybne. One Action preto beží ako dobre naolejovaný stroj.

Android v najlepšej podobe

Plášť operačného systému je minimalistický, takže nie ste zavalení nadbytočnými funkciami. Prirodzene sú prítomné aj Moto Action, gestá ruky a prejdenie prstom od spoločnosti Motorola. Vďaka Android One sú aktualizácie Android 10 a 11 vpred. One Action taktiež dostáva bezpečnostné aktualizácie na tri roky.

Sklamaním je výdrž batérie

Pokiaľ ide o výdrž batérie, Motorola bohužiaľ zlyháva. Kapacita batérie One Action je mizerných 3 500 mAh, čo je s týmto prístrojom sotva dosť na to, aby ste prešli deň. Podpora TurboPower chýba, takže nabíjanie trvá viac ako dve hodiny. Pre „akčný smartphone“ má One Action veľmi malú výdrž.

Ďalším nedostatkom je odolnosť voči prachu a vode. Certifikácia IPX2 ponúka takmer žiadnu ochranu. Pár dažďových kvapiek neublíži, ale pozor na tečúcu vodu.

Záver

Motorola One Action má svoje dobré aj zlé vlastnosti. Displej CinemaWide je pekný a veľký a ostrý, hardvér je rýchly, operačný systém je takmer na sklade Android a Motorola v budúcnosti sľubuje veľa aktualizácií. Action Cam s nakloneným širokouhlým objektívom je príjemným doplnkom, ale nie bez chýb. Nedostatok je aj skutočnosť, že „akčný smartfón“ je sotva odolný voči vode. Najväčšou Achillovou pätou je bezpochyby výdrž batérie.

One Action nie je sám o sebe zlým smartfónom. Podľa môjho názoru existuje veľa alternatív v rovnakej cenovej kategórii, kde musíte robiť menej kompromisov, napríklad Samsung Galaxy A50. Je preto ťažké z celého srdca odporučiť jednu akciu.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found