Preskúmanie

iPhone X vs XS: ktorý z nich je najlepšie kúpiť?

Od septembra si môžete kúpiť tri nové telefóny od spoločnosti Apple, konkrétne iPhone XR, XS a XS Max. Posledné dva modely sú nástupcom iPhonu X, ktorý sa objavil minulý rok, XR je menší a lacnejší brat. Ak hľadáte vlajkovú loď spoločnosti Apple, stále skončíte pri iPhone X alebo XS. Ktorý by ste mali mať?

IPhone XS a XS Max sú teda odpoveďou na iPhone X a patria do top segmentu telefónov, ktoré teraz Apple ponúka. Spoločnosť Cupertino by bola najradšej, keby ste si vybrali priamo model XS a rok po uvedení na trh vyradili model X z výroby. Apple sa k tomu ale vrátil neskôr, keď bol predaj najnovších telefónov iPhone sklamaním.

Porovnané ceny

Z cenového hľadiska je iPhone X najzaujímavejšou voľbou. Ak budete hľadať trochu pozorne, môžete si toto zariadenie kúpiť za zhruba 880 eur, zatiaľ čo posledný iPhone XS sa predáva za necelých 1 159 eur. Zásadný rozdiel, ale zaobstaráte si aj lepšie zariadenie za vyššiu cenovku?

Hneď k veci: XS má v porovnaní so svojim predchodcom lepší procesor, fotoaparát a krajšiu obrazovku, nemusíte však čakať žiadne zásadné novinky. IPhone XS Max má väčšiu 6,5-palcovú obrazovku, ale inak sú špecifikácie zhruba rovnaké ako XS. Za väčšiu obrazovku zaplatíte tiež podstatne viac (minimálne o 100 eur navyše).

V prípade, že iPhone X získava nejaké body: kapacita batérie. IPhone XS má kapacitu 2658 mAh, zatiaľ čo iPhone X má vyššiu kapacitu 2716 mAh. O niečo lepšie, ale úprimne povedané, nie s rozdielom. Výdrž batérie najnovších telefónov iPhone mimochodom zostáva výrazne nižšia ako 3 500 až 4 000 mAh, ktoré má veľa iných dobrých smartfónov.

Záver

Vďaka lepšiemu procesoru, fotoaparátu a krajšej obrazovke zostáva iPhone XS lepším telefónom, aj keď rozdiely oproti X sú celkom minimálne. Ako sme písali v recenzii na XS, cena tohto smartfónu nie je nijako úmerná tomu, čo za to dostanete. Cena je taká vysoká, že sa XS neodporúča.

Práve kvôli príchodu XS sa X stalo lacnejším, a teda zaujímavejším. Samotný iPhone X je fenomenálne zariadenie s nádherným displejom a krásnym dizajnom. A teraz, keď cena pekne klesla, sa pred novým modelom uprednostňuje X.

Prečo nie porovnanie s XR?

V tomto článku nebudeme stavať nový iPhone XR na štandardnú mieru, pretože sa zdá, že sa zariadenie zameriava na inú cieľovú skupinu ako drahšie XS a X. Kupujúci pre XR majú radi hlavne jednoduché použitie a chcú dlhú výdrž batérie. a žiadny rozruch. Napríklad XR nemá duálny fotoaparát a nemá OLED obrazovku. Panel obrazovky vlastne nemá ani full-HD rozlíšenie, ktoré je už roky bežným štandardom pre smartfóny. V našej recenzii sme už dospeli k záveru, že vysoká cena modelu XR je problematická, čo robí z iPhonu X oveľa logickejšiu kúpu.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found