Preskúmanie

Huawei P Smart (2019) - príďte za cenu, zostaňte za kvalitu

Spoločnosť Huawei dodala jeden z najlepších lacných smartfónov roku 2018 s modelom P Smart. Výrobca dúfa, že tento trik zopakuje s modelom P Smart 2019. V tejto recenzii Huawei P Smart 2019 hovoríme, či je smartphone dobrý nákup.

Huawei P Smart (2019)

cena €249,-

Farby Modrá, čierna, modrá / zelená

OS Android 9.0 (EMUI)

Obrazovka 6,21 palcový LCD (2340 x 1080)

procesor 2,2 Ghz oktacore (Hisilicon Kirin 710)

RAM 3 GB

Skladovanie 64 GB (rozšíriteľný o pamäťovú kartu)

Batéria 3 400 mAh

fotoaparát 12 a 2 megapixely (zadný), 8 megapixelov (predný)

Pripojiteľnosť 4G (LTE), Bluetooth 4.2, WiFi, GPS, NFC

Formát 15,5 x 7,7 x 0,8 cm

Váha 162 gramov

Iné micro USB, port pre slúchadlá

Webová stránka www.huawei.com 8 skóre 80

  • Pros
  • Krásny a pevný dizajn
  • Výkonné technické parametre
  • Jasná softvérová podpora
  • Negatíva
  • Softvér EMUI
  • Micro USB
  • Zadná strana sa rýchlo zašpiní

Huawei P Smart (2019) vs Honor 10 Lite

Huawei P Smart (2019) má konkurenčnú cenu s odporúčanou maloobchodnou cenou 249 eur, ale o dve desiatky drahšie ako takmer identický Honor 10 Lite. Honor je dcérska značka spoločnosti Huawei. 10 Lite má inú prednú kameru a menej jasnú softvérovú politiku - inak je rovnaká ako P Smart. Lovcom výhodných výhod je preto na tom so smartfónom Honor lepšie, ale zaplatiť za lepšiu softvérovú podporu spoločnosti Huawei o 20 eur viac je inteligentná voľba.

Dizajn a zobrazenie

Dizajn P Smart (2019) je krásny, hlavne pre lacnejší telefón. Zariadenie má takmer predný displej s úzkym výrezom pre selfie kameru. Zadná strana vyzerá luxusne, ale je plastová a priťahuje prach a odtlačky prstov. Púzdro teda nie je nadbytočným luxusom a rovnako chráni smartfón pred poškriabaním a pádom. Aj keď názov plast naznačuje niečo iné, P Smart je solídne zostavený a dobre hotový telefón. Skener odtlačkov prstov na zadnej strane je rýchly a presný.

6,21-palcový displej LCD má presnú reprodukciu farieb a môže byť pekný a jasný. Full HD rozlíšenie poskytuje ostrý obraz. Niektoré svetlo „vyteká“ okolo zárezu, svetlo krváca po anglicky. Na mojom recenznom modeli je to sotva viditeľné, ale videl som zariadenia, z ktorých uniká viac svetla.

Hardware

Pod kapotou modelu P Smart (2019) je procesor HiSilicon Kirin 710. Tento čip sa používa aj v Honor 8X a Huawei P Smart + a má dosť veľa výpočtového výkonu. V kombinácii s 3 GB RAM sa P Smart ľahko používa a perfektne zvláda všetky populárne aplikácie a hry. Len nečakajte, že budete môcť hrať ťažké hry ako Fortnite na najvyšších nastaveniach.

Pracovná pamäť telefónu je 64 GB na veľkej strane pre lacné zariadenie. Z týchto 64 GB je k dispozícii asi 53 GB a môžete na ne uložiť množstvo aplikácií, fotografií, videí a ďalších médií. Ak stále potrebujete viac (dočasnej) pamäte, môžete do smartfónu vložiť kartu micro-sd. Huawei P Smart podporuje aj dual SIM, čo znamená, že môžete používať dve SIM karty súčasne. Súčasťou je aj NFC čip pre bezkontaktné platby. Príjemnou novinkou v porovnaní s minuloročným Huawei P Smart je podpora 5GHz WiFi sietí.

Nerobte si starosti s vybitou batériou. - neodnímateľná - 3 400 mAh batéria vydrží ľahko jeden deň. Ak to budete brať ľahšie, sú možné aj dva dni. Nabíjanie trvá pomerne dlho, vyše hodiny a pol. Bohužiaľ, P Smart namiesto nového štandardu používa pripojenie micro-usb: usb-c. Druhá z nich ponúka mnoho výhod vrátane rýchlejšieho načítania a kompatibility so všetkým možným moderným vybavením.

Fotoaparáty

Ak chcete začať s predným fotoaparátom s rozlíšením 8 megapixelov, robí to vynikajúce selfie. Za predpokladu, že máte dostatok denného svetla, pretože v (súmraku) tme vzniká šum a zmiznú podrobnosti vašej tváre a prostredia. Vstavaný skrášľovací režim spoločnosti Huawei radšej vypnite, pretože ten nastavuje vašu tvár veľmi zvláštne.

Dvojitý 13 a 2 megapixelový fotoaparát na zadnej strane vyzerá rovnako ako predchádzajúci fotoaparát P Smart. Nie je to však tak: fotoaparát modelu 2019 má širšiu clonu (zachytáva viac svetla v tme) a na lepšie fotografie využíva inteligentný softvér. Môže to znieť vágne, ale smartphone vo všeobecnosti vytvára nádherné fotografie a videá. V tmavej situácii to má fotoaparát ťažšie, ale výsledky sú stále dostatočné. Softvér umelej inteligencie zachádza pri leštení obrázkov niekedy až príliš ďaleko, našťastie môžete úpravy (aj potom) zrušiť. Sme zvedaví, ako si fotoaparát P Smart vedie v porovnaní s novými modelmi, ako je napríklad Motorola Moto G7 (Plus).

Softvér

Rovnako ako všetky smartphony Huawei a Honor, aj P Smart (2019) beží na Androide s procesorom EMUI od spoločnosti Huawei. V tomto prípade ide o Android 9.0 (Pie), najnovšia verzia systému Android. Shell EMUI 9 sa od predchádzajúcich verzií EMUI líši len trochu a nemôže nás (stále) osloviť. Softvér vizuálne upravuje veľa vecí, zatiaľ čo vo väčšine prípadov nejde o zlepšenie oproti štandardnej verzii pre Android. EMUI tiež upravuje správu výkonu, výdrž batérie a prichádzajúce oznámenia aplikácií. Tieto zmeny prospievajú výdrži batérie, ale obmedzujú možnosti aplikácií a procesov na pozadí.

Huawei sľubuje, že P Smart (2019) dostane aktualizáciu zabezpečenia minimálne raz za štvrťrok na dva roky. V čase písania tohto článku je telefón v prevádzke s aktualizáciou 1. novembra.

K dispozícii bude tiež aktualizácia Android Q, ďalšia verzia pre Android, ktorú Google pravdepodobne vydá v auguste. To je pre lacný smartphone elegantné, aj keď sa ešte len uvidí, ako dlho to bude trvať, kým bude k dispozícii aktualizácia Android Q.

Záver

Huawei P Smart (2019) je cenovo dostupný smartphone, ktorý v mnohých oblastiach dosahuje viac ako uspokojivé až dobré výsledky. Má pekný a odolný dizajn, hladký hardvér a slušné fotoaparáty. Softvér EMUI neosloví každého, ale je to uskutočniteľné a politika spoločnosti Huawei v oblasti aktualizácií je pozitívna. V skratke: veľa telefónu za málo peňazí. Dôrazne sa odporúča, aj keď konkurencia je tvrdá. Dobrou alternatívou sú napríklad Honor 10 Lite, Motorola Moto G7 (Plus), Xiaomi Mi A2 a Xiaomi Redmi 6 Pro.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found