Ako

Prestrihnite si kábel: naživo bez televízie

Môžete sa zaobísť bez predplatného televízie? Streamovacie služby už pravdepodobne ponúkajú dostatok zábavy, ale nemôžete uniknúť tomu, že chcete každú chvíľu sledovať televízny program. Chcete zrušiť predplatné jetv, aby ste znížili náklady?

Trávime čoraz menej času tradičnou živou televíziou. Viditeľný pokles je viditeľný najmä u mladých ľudí. Sledujú filmy, seriály a televízne programy častejšie v čase, ktorý si sami vyberú, a bez obťažovania rušivou reklamou. Priemerný čas sledovania, ktorý Holanďania strávia vysielaním prostredníctvom televíznych kanálov, sa preto neustále znižuje. Prečítajte si tiež: 18 tipov pre vaše Chromecast.

Možno sa vám tiež oplatí zlikvidovať predplatné televízie. Aké technické dôsledky to má a do akej miery môžu túto medzeru zaplniť (bezplatné) alternatívy?

Zníženie nákladov

Ak sledujete málo televízie, môžete zvážiť zrušenie predplatného televízie. Takto máte viac času na iné veci a samozrejme to poskytuje príjemnú mesačnú úsporu nákladov. Najlacnejšie predplatné napríklad u poskytovateľa káblových služieb Ziggo stojí 19,95 eura mesačne. Za tieto peniaze máte asi päťdesiat kanálov, z ktorých päť je v HD kvalite. V prípade väčšieho rozsahu kanálov si Ziggo účtuje ďalšie peniaze za televízne pripojenie, čo znamená, že mnoho ľudí môže ušetriť viac peňazí (pretože momentálne nemajú najlacnejšie predplatné). U poskytovateľov ako KPN, Tele2 a Online.nl je predplatné televízie vždy v kombinácii s pripojením na internet. Zrušením televíznej časti u vášho poskytovateľa ušetríte peniaze.

Zrušiť káblovú televíziu

Nie je rozumné náhodne zrušiť predplatné televízie. Predtým, ako pošlete storno list, mali by ste si najskôr preštudovať dôsledky. Väčšina poskytovateľov káblovej televízie neposkytuje pripojenie na internet bez zakúpenia analógovej televízie. Napríklad keď kupujete televíziu a internet od spoločnosti Ziggo, musíte zrušiť celé predplatné. V takom prípade ste nútení prejsť na poskytovateľa ADSL / VDSL alebo optických vlákien. Vláknová optika zaručuje veľmi vysokú rýchlosť internetu, ale zďaleka nie všetky domácnosti sú pripojené k sieti optických vlákien.

Jedinou zostávajúcou alternatívou je adsl / vdsl, ktorá umožňuje maximálnu rýchlosť sťahovania 100 Mbit / s. To je oveľa menej ako sľubovaná rýchlosť sťahovania Zigga. Tento poskytovateľ káblovej televízie zaručuje rýchlosť sťahovania 1 000 Mb / s za predpokladu, že si kúpite najdrahší balík vrátane analógovej televízie. Ak plánujete ukončiť káblovú televíziu, najskôr zvážte, či ste ochotní nahradiť rýchle káblové pripojenie na internet za ADSL / VDSL alebo prípadne za optické vlákno. Najmä predplatné ADSL / VDSL je veľmi dostupné, takže pri prechode môžete výrazne ušetriť náklady. Viac informácií o rozdieloch medzi vláknom, ADSL / VDSL a káblom nájdete tu. Na rôznych porovnávacích stránkach môžete skontrolovať, ktoré internetové predplatné sú dostupné na vašej adrese.

Povinný nákup analógovej televízie

Mnoho ľudí uprednostňuje rýchle pripojenie na internet pomocou kábla, ale povinný nákup analógovej televízie je zároveň zlou krvou. Ziggo a spolupracovníci prenášajú tieto náklady na svojich zákazníkov, zatiaľ čo na to nemusíte vôbec čakať. Prečo je nákup analógovej televízie povinný pri každom predplatnom? Dôvod je jednoduchý. Internet a televízia sú prepojené rovnakým káblom ako káblové pripojenie. Keď sa poskytovateľ káblovej televízie rozhodne prestať vysielať analógový signál, okamžite to platí pre všetkých zákazníkov. Stále existuje veľa ľudí, ktorí sledujú analógovú televíziu, najmä v spálni. Z tohto dôvodu sú poskytovatelia káblových sietí veľmi opatrní pri rušení analógového signálu, aj keď pomaly znižujú počet kanálov. Takže keď odpojíte internet prostredníctvom poskytovateľa káblovej televízie, budete stále dostávať analógovú televíziu „ako darček“. Iba regionálna káblová spoločnosť Caiway už analógovú televíziu neponúka.

Zrušte predplatné adsl / vdsl

Ak prijímate televíziu aj internet cez medený drôt (ADSL / VDSL), môžete predplatné televízie jednoducho zrušiť u svojho poskytovateľa. V takom prípade bude pripojenie na internet stále aktívne, bez toho, aby bolo potrebné prepnúť na iného poskytovateľa. Ak ste si predplatili zmluvu na obdobie jedného alebo dvoch rokov, možno budete musieť zaplatiť zostávajúce mesiace celého balíka. Zostávajúce zmluvné obdobie nájdete po prihlásení na stránke osobného účtu u svojho poskytovateľa.

Zrušiť predplatné internetu

Môže to byť nápad vzdať sa okrem predplatného televízie aj vášho internetového pripojenia? Napríklad ak zrušíte predplatné káblového pripojenia, môžete si ho samozrejme vyskúšať. Ak si chcete pozrieť televíznu šou, v každom meste je k dispozícii veľa hotspotov Wi-Fi. To znie lepšie, ako to v skutočnosti je. Z praktického hľadiska je samozrejme nepohodlné nemať doma vlastné pripojenie na internet a navyše rýchlosť hotspotov WiFi je často nízka. Nehovoriac o mizernej bezpečnosti verejných spojov.

Môžete tiež zdieľať internetové pripojenie so susedmi. Dohodnete sa na pevnej mesačnej sume a na oplátku dostanete WiFi kľúč od susedov. Vopred si overte, či je pokrytie vo vašej domácnosti dostatočné. Môžete sa tiež rozhodnúť, že predplatné mobilného internetu použijete iba na sledovanie televízie. Najmä so signálom 4G je rýchlosť dostatočne vysoká na to, aby ste mohli streamovať videá. Prostredníctvom funkcie tethering v systéme iOS alebo Android môžete ľahko preniesť mobilné pripojenie na internet do počítača alebo notebooku. Nevýhodou je, že musíte vždy narábať s dátovými limitmi. Ak pravidelne sledujete televíziu, predplatné mobilného internetu je drahá záležitosť.

Priame prenosy

Zrušenie predplatného televízie má významnú nevýhodu. Nedostatok komerčnej živej televízie je ťažké prekonať. Pozerať potom nie je problém, ale sledovať živé vysielanie Voetbal Inside. Problematický sa stáva hlas Hollanda alebo GTST. Alternatívnou metódou je zhromažďovanie streamov prostredníctvom (nelegálnych) doplnkov v mediálnom programe Kodi. Recepcia je niekedy trochu nestabilná, ale s trochou umenia a lietajúcich prác to zvládnete. Verejné kanály sú čiastočne financované z peňazí z daní, a preto je možné ich sledovať prostredníctvom bezplatných živých prenosov na internete. Na tomto webe môžete ľahko prepínať medzi NPO 1, 2 a 3. K dispozícii sú aj ďalšie kanály, ako sú NPO Nieuws, Cultura a Politiek. Môžete tiež otvoriť živé prenosy z aplikácie NPO na svojom tablete alebo smartfóne. Väčšina regionálnych televíznych staníc ponúka aj priamy prenos, ako napríklad RTV Noord-Holland, AT5, RTV Rijnmond a L1.

Prijímač DVB-T

Tí, ktorí majú dostatok verejných kanálov, môžu zvážiť kúpu DVB-T tunera. Mnoho moderných televízorov má zabudovaný tuner DVB-T, takže stačí pripojiť iba anténu. Tento modul zachytáva takzvané voľne vysielané kanály z éteru. Na rozdiel od komerčných kanálov nie sú tieto kanály šifrované, a preto ich môže prijímať každý bez inteligentnej karty. Ak je váš televízor alebo počítač pripojený k modulu DVB-T, môžete zadarmo zadarmo digitálne sledovať NPO 1, 2 a 3. Máte tiež prístup k regionálnemu kanálu a belgickým vysielateľom. Prijímač DVB-T na to používa rovnakú sieť ako Digitenne. Kvalita digitálnej televízie zo vzduchu nie je taká dobrá, na akú ste zvyknutí z káblovej alebo internetovej televízie.

Zmeškané služby

Po zrušení predplatného televízie budú zmeškané služby odteraz samozrejme vaším najlepším priateľom. Môžete skontrolovať takmer všetko, aby vám nič nechýbalo. NPO Gemist, RTL XL a KIJK sú dostupné na niekoľkých platformách, takže môžete obdivovať televízne programy na rôznych zariadeniach. Kvalita obrazu NPO Gemist je bohužiaľ v porovnaní s komerčnými konkurentmi o niečo nižšia. Sklamaním sú najmä staršie vysielania. Vlani v lete táto služba zvýšila rozlíšenie na 576p, takže posledné epizódy majú primeranú kvalitu. Od roku 2014 ponúka RTL XL vysielanie v HD kvalite, aby ste si mohli vychutnať ostré videozáznamy. Nevýhodou je, že nemôžete prehrávať videá bez účtu. Nechýba ani nevyhnutná reklama. Za 3,99 EUR mesačne ste bez všetkých reklám a môžete sledovať televízne programy aj v predstihu. KIJK obsahuje programy od SBS6, Veronica a Net5, v ktorých sú aj reklamy. Vytvorenie účtu však nie je podmienkou.

Stiahnite si televízne programy

Ak nie ste fanúšikom streamovaných televíznych programov, môžete si ich kedykoľvek stiahnuť. Vyžaduje si to viac akcií. Môžete napríklad použiť program GemistDownloader. Okrem toho je veľa televíznych programov k dispozícii v kontroverzných sieťach na sťahovanie, ako sú usenet a bittorrent, aj keď sťahovanie z týchto zdrojov je nezákonné.

NL vidí

NLziet je spoločnou iniciatívou NPO, RTL a SBS. Táto zmeškaná služba stojí 7,95 EUR mesačne. Prečo platiť, keď televízne spoločnosti ponúkajú aj bezplatné zmeškané služby? NLziet ponúka niekoľko výhod. Napríklad kvalita obrazu kanálov NPO je oveľa lepšia a epizódy môžete sledovať dlhšie. Navyše nikde nie je žiadna reklama. Táto spoločná zmeškaná služba je k dispozícii pre Android, iOS, Google Chromecast, web a niektoré inteligentné televízory.

Záver

Trúfate si natrvalo „prestrihnúť“ televízny kábel a ušetriť tak peniaze? Pravdepodobne to tak je, pretože diskutované (bezplatné) alternatívy zaručujú, že nemusíte vynechať jediný televízny program. Problémom je iba komerčná živá televízia, aj keď tieto vysielania nájdete pomerne skoro po vysielaní na RTL XL alebo KIJK. Ak dávate prednosť sledovaniu živých kanálov ako RTL4, SBS6 alebo Veronica, môžete zvážiť dostupné online predplatné televízie. Zvážte tiež, prostredníctvom ktorého internetového pripojenia chcete streamovať televízne programy a urobiť kompromis medzi káblom (vrátane povinného nákupu analógovej televízie), ADSL / VDSL a prípadne optickým káblom.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found