Preskúmanie

Toto je 10 najlepších reproduktorových zostáv pre váš počítač

Aj keď v súčasnosti existuje veľa ďalších možností počúvania hudby, v prípade sady decentných reproduktorov s počítačom je toho veľa, čo by sa dalo povedať. Koniec koncov, vstavané reproduktory notebookov zriedka pridávajú veľa a ak ich už má monitor zabudovaný, sú v najlepšom prípade dobré pre určitý systémový šum. Ktoré sady reproduktorov potrebujete na prehrávanie hudby z počítača?

V dnešnej dobe je veľa ľudí pravdepodobnejšie, že bude počúvať hudbu cez Bluetooth alebo WiFi streamovací reproduktor ako cez počítač. K klasickému zosilňovaču môžete dokonca ľahko pripojiť Google Chromecast Audio alebo luxusnejší streamer od renomovanej značky hi-fi. Stále stojí za to umiestniť aspoň pár dobrých reproduktorov do blízkosti notebooku alebo PC. Možno nechcete kaziť každé video z YouTube cez dom cez multi-izbové WiFi reproduktory, už len preto, že v roku 2016 by ste radšej neoznámili, že vás kopol rickroll. Je pravdepodobnejšie, že sa váš počítač nachádza na inom mieste v domácnosti ako váš zvukový systém. V každom prípade majú stereofónne reproduktory pre PC výhodu v tom, že produkujú lepší stereofónny obraz ako obvykle mono-streamované náprotivky, hoci sú podstatne lacnejšie. To dáva zmysel, pretože nie je k dispozícii žiadna ďalšia elektronika ani batéria. Prečítajte si tiež: 12 najlepších bluetooth reproduktorov súčasnosti.

Napriek tomu vidíme, že kvalita reproduktorových zostáv pre PC, ktoré sme pri tomto teste počúvali, je výrazne výrazne nižšia ako u lacných modelov spred piatich alebo desiatich rokov. To sa môže zdať čudné, ale nie je to tak: súpravy stoja v absolútnych množstvách zhruba rovnako ako v tom čase, čo znamená, že zlacneli. Okrem toho v posledných rokoch zdraželi suroviny, doprava a dokonca aj pracovná sila. Skutočnosť, že sa výrobcovia snažia udržiavať nízke ceny, bude musieť súvisieť s tým, že spotrebitelia na trhu s počítačmi jednoducho očakávajú pokles cien a väčšiu hodnotu za rovnaké peniaze.

Konkurencia je založená hlavne na cene a počet značiek, ktoré stále konkurujú, je obmedzený. Napríklad spoločnosť Philips údajne nedávno opustila aj tento trh. Zameranie na cenu znamenalo, že na trhu je pomerne veľa produktov pochybnej kvality, z ktorých niektoré nájdeme v tomto teste. Našťastie stále existujú na predaj kvalitné reproduktory pre PC, ale rátajte s kompromisom alebo jednoducho investujte trochu viac. Koniec koncov, reproduktory si nekupujete, aby ste ich vymenili už po dvoch rokoch.

Hercules XPS 2.1 BassBoost

S cenou okolo päťdesiat eur patria tieto reproduktory Hercules medzi najlacnejšie v teste. Vidíte to: satelitné reproduktory sú vyrobené z lesklého tenkého plastu a takmer nič nevážia. Subwoofer je v každom prípade o niečo pevnejší. Pravý reproduktor je pripevnený k subwooferu, do ľavého musíte vyraziť osobitne. Zvukový kábel tejto súpravy je tiež pripojený k subwooferu. Možnosti umiestnenia sú preto obmedzené. Jeden zo satelitov má pomocný vstup a konektor pre slúchadlá, ako aj ovládanie hlasitosti a basov.

Reprodukcia zvuku je celoplošne nízka, iba klasické kúsky sú stále trochu prijateľné. Takmer so všetkým, čo počúvame, sa stráca rovnováha, najmä preto, že kvalita satelitov zaostáva za inak nie skvelým subwooferom. Preťažuje sa, akonáhle sa vyžaduje skutočne nízka produkcia. Družice budú tiež vibrovať, čo je skutočne neprijateľné.

Hercules XPS 2.1 BassBoost

cena

Webová stránka

4 Skóre 40
 • Pros
 • Aux vstup
 • Negatíva
 • Lacný plast
 • Pevné káble
 • Vibrovať

Dôverujte Byronovi

V obchode veľa narazíte na sadu Trust. Vyzerá to ako dobrý obchod, dva rozumne sa cítiace obojsmerné satelity a impozantný subwoofer s udávaným výkonom 120 W. Prax dopadne inak. Ukázalo sa, že výškový reproduktor na satelitoch nie je nič iné ako vzor vyrazený do plastu, je v ňom iba jeden vodič. Byron je funkčne identický s lacnejším, taktiež dostupným Tytanom značky. Aj tu nájdeme na káblovom diaľkovom ovládaní pomocný vstup a slúchadlá. Zvuk je neštandardný. Vokály znejú matne, skoro ako by ste ich počuli pod vodou. Neexistuje prakticky žiadna definícia, čo znamená, že jednotlivé nástroje nemožno umiestniť a basy sú nekontrolované. Subwoofer bude búchať pri vyšších hlasitostiach. Za polovičnú cenu by sme neboli nadšení, ale pri požadovanej cene deväťdesiat eur môžeme voči Byronu iba radiť.

Dôverujte Byronovi

cena

Webová stránka

2 Skóre 20

 • Pros
 • Aux vstup
 • Negatíva
 • Falošný výškový reproduktor
 • Zlá kvalita zvuku
 • Búchanie

Alternatíva: štúdiové monitory

Ako už bolo napísané, kvalita mnohých testovaných modelov je sklamaním. Je to tak preto, lebo výrobcovia sa snažia dosiahnuť hlavne relatívne nízku cenu. Ak skutočne hľadáte niečo kvalitnejšie na počúvanie hudby na počítači, budete musieť minúť o niečo viac. Potom sa oplatí počúvať takzvané štúdiové monitory. Jedná sa vlastne o reproduktory špeciálne navrhnuté pre neutrálny zvuk na použitie v nahrávacích štúdiách, ale tento názov sa v praxi používa pre všetky druhy aktívnych regálových reproduktorov. Cenovo dostupným a ľahko dostupným príkladom sú Hercules XPS 2.0 60 a 80 DJ. Určite je 80 DJ skvelá kúpa za zhruba 125 eur. Tí, ktorí majú na viac, si môžu zvoliť luxusnejšie modely, ktoré stoja niečo cez 400 eur, ako napríklad AudioEngine A5 + alebo Edifier S1000DB, s kvalitou zvuku, ktorá vysoko prevyšuje súpravy v tomto teste.

Copyright projectwriteasmile.com 2024

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found