Ako

Najlepšie bezplatné nástroje na strih videa

Urobili ste nejaké videoklipy pomocou digitálneho fotoaparátu alebo smartphonu / tabletu? Potom ich môžete ľahko upraviť a zábavným spôsobom tak ukázať svetu (alebo vybranej skupine). Extrahujte určité klipy, poskytnite svojim videám textovú správu alebo titulky alebo použite filtre či efekty. Povieme vám, ktoré bezplatné nástroje potrebujete na strih videa.

Tip 01: Video editory

Existuje samozrejme veľa editorov, pomocou ktorých môžete zostavovať svoje vlastné videá na základe existujúcich klipov a fotografií, vrátane animovaných prechodov a efektov. Medzi známe komerčné nástroje patria Apple Final Cut Pro, Adobe Premiere Pro, Pinnacle Studio, Corel VideoStudio a Magix Movie Edit Pro. Takéto balíčky sú často drahé. Našťastie existujú aj editory videa, ktoré vás nemusia nič stáť, napríklad Shotcut, OpenShot, Lightworks a DaVinci Resolve. Ak hľadáte riešenia s menej strmou krivkou učenia, môžete sa okrem iného obrátiť na VSDC Free Video Editor alebo VideoPad Video Editor. Donedávna tu bol aj program Windows Movie Maker, ale bohužiaľ Microsoft vytiahol zástrčku z tohto nástroja. Program stále môžete nájsť online, ale pozor: existujú aj stránky, ktoré sa vás snažia tento softvér vytrhnúť. Ak si ho chcete bezpodmienečne nainštalovať do svojho počítača, skontrolujte pri sťahovaní potenciálny malware (napríklad www.virustotal.com).

Bez ohľadu na to v tomto článku týchto všestranných používateľov do značnej miery ignorujeme a zameriavame sa na užívateľsky prívetivé programy zamerané na niekoľko konkrétnych funkcií.

Tip 02: Fotografický film

Ak máte sériu fotografií, ktoré nechcete jednoducho prezentovať vo forme bežnej prezentácie, môžete použiť aplikáciu Fotografie, ktorá je bezplatne k dispozícii v obchode Microsoft Store. Pomocou tohto programu môžete niekoľkými kliknutiami myši zostaviť fotografický film s hudbou. Spustite aplikáciu a stlačte tlačidlo Vyrobiť a kliknite na Automatické video s hudbou. kliknite na Priečinky podľa potreby pridať do svojej zbierky ďalšie priečinky s fotografiami. Potom kliknite na Zbierka a vyberte všetky požadované fotografie - do vášho výberu je tiež možné zahrnúť videoklipy. Po dokončení stlačte vpravo hore Vyrobiť. Pomenujte svoje video a potvrďte pomocou Ok. Aplikácia začne pracovať a váš film je hotový o niečo neskôr. Ak sa vám výsledok nepáči, stlačte modré tlačidlo vyššie jedenkrát alebo viackrát Nechajte si vyrobiť remix. Ak ste spokojní, kliknite na Exportujte alebo zdieľajte a vyberte jednu z troch dostupných možností kvality. Výsledkom je súbor mp4 vo všetkých prípadoch.

Ak si nemyslíte, že je výsledok taký úspešný, môžete rýchlo vytvoriť nový remix

Tip 03: Fotoefekty videa

Chcete mať väčšiu kontrolu nad svojim fotofilmom, napríklad nad štýlom alebo postupnosťou svojich obrázkov? Čo môže. Keď nastúpite Strih videa sa zobrazí v spodnej časti „storyboardu“ vášho videa. Položky sem môžete presunúť jednoduchým presunutím myšou. V hornej časti tohto scenára nájdete niekoľko možností, vrátane Filtre, Text, Pohyb a 3D efekty.

S možnosťou Filtre na vybranú fotografiu alebo videoklip môžete použiť efekt, napríklad sépiové farby, klasický vzhľad alebo čiernobiele. Potvrďte pomocou Pripravený aplikovať efekt. Logicky môžete s Text pridajte názov do svojho výberu. Môžete si vybrať z deviatich štýlov a šiestich rozložení, ako napr Skvelý titul, Na poschodí a Správny. S možnosťou Pohyb pridáte efekt podobný Kenovi Burnsovi: pozeráte sa na svoju fotografiu cez pohyblivý alebo zväčšovací objektív fotoaparátu, čo naznačuje pohybový efekt. 3D efekty vám poskytuje prístup k celej rade trikov a často vám umožňuje nastaviť veľkosť aj uhol natočenia. Týka sa to účinkov, ako je iskra, lupene ruží, laserový lúč, dym atď.

Ak chcete nastaviť úroveň zvuku klipu jednotlivo, kliknite naň pravým tlačidlom myši a vyberte možnosť Objem.

Tip 04: Strih

Pomocou aplikácie Fotky môžete tiež orezávať videoklipy, aby ste odstránili prebytočné videoklipy, ale to nefunguje ideálne. Bezplatný open source program Vidcutter je špeciálne určený na lepšie rezanie. Tento nástroj tiež umožňuje veľmi ľahko zlúčiť rozrezané fragmenty do nového videa.

Po inštalácii a spustení nástroja si ho zaobstarajte Otvorené médiá požadované video. Ak nevidíte video v okne ukážky, kliknite na ikonu ozubeného kolieska vpravo dole a otvorte sekciu Video a zrušte začiarknutie Hardvérové ​​dekódovanie. Sekciu tiež nájdete tu Všeobecné do: keď sa sem dostanete Povoliť SmartCut Po aktivácii VidCutter zostrihá vaše video na najbližšiu kľúčovú snímku (aj keď VidCutter v tomto režime pracuje o niečo pomalšie).

Vystrihnutie klipu nie je o nič zložitejšie ako gombík ŠtartKlip na začiatku klipu a kliknutím na tlačidlo Koncový klip nakoniec. Klip sa teraz zobrazí na pravom paneli. Rovnakým spôsobom môžete pridať ďalšie fragmenty. Pridané fragmenty je možné presunúť jednoduchým ťahaním. Ak chcete tieto klipy preniesť do samostatného videa, kliknite na ikonu Uložiť médiá a dať novému videu mp4 vhodný názov a umiestnenie.

Tip 05: Otočenie a otočenie

Stáva sa, že je video obrátené alebo obrátené. Stáva sa to hlavne vtedy, keď je fotoaparát počas natáčania otočený. Alebo že je zrkadlové (napríklad preto, že bolo natočené prednou kamerou telefónu). Pomocou nástroja Free Video Flip and Rotate to môžete rýchlo zariadiť. Po spustení nástroja najskôr získate videosúbor, ktorý je možné vykonať aj presunutím videa do okna programu. Zobrazí sa vám okno s ukážkou a môžete si tu tiež prehrať video. V dolnej časti obrazovky vidíte tlačidlá na otáčanie videa (o 90 stupňov doľava alebo doprava alebo o 180 stupňov) a na zrkadlenie (vertikálne, horizontálne alebo oboje). Mimochodom, každú akciu je možné vykonať aj pomocou skratky. Výsledok môžete okamžite vidieť na pravom paneli. Predtým, ako ho uložíte stlačením tlačidla Uložiť, však najskôr vyberte požadovaný formát videa: avi, gif, mkv alebo mp4. Uloženie pôvodného formátu je bohužiaľ možné iba vo verzii Premium.

Tip 06: Miniatúry

Máte množstvo videí a chceli by ste niekoľko snímok obrazovky každého videa, napríklad aby ste rýchlo videli, čo sa vo videu deje. Namiesto toho, aby ste tieto snímky obrazovky po jednom robili pomocou nejakého nástroja na vytváranie snímok, robte túto prácu automaticky! Môžete s AMT Auto Movie Thumbnailer. Analyzuje všetky videá z konkrétneho priečinka a automaticky vytvorí stránku s miniatúrami kľúčových snímok z týchto videí. Tieto miniatúry sa ukladajú do samostatných súborov s obrázkami pre každé video.

V zásade nemusíte robiť viac ako tlačidlo Vstup a zvýraznite požadovaný priečinok (priečinky), ktorý obsahuje vaše videá. Zanechajte začiarknutie Rekurzívne vyhľadávanie ak chcete zahrnúť aj podpriečinky. Potom stlačíte tlačidlo Spustiť spracovanie in: výsledok môže chvíľu trvať, ale už pri každom videu vytvára peknú sériu miniatúr v jednom súbore jpg.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found