Preskúmanie

Toto je 15 najlepších služieb VPN

Pokuty za sťahovanie filmov a seriálov (ktoré často nie sú legálne dostupné), zavedenie drakonického „zákona o drag“ a nespočetné množstvo spoločností túžiacich vedieť, čo robíte online - to sú všetko dôvody na to, aby ste mali dobrú VPN. Našťastie existuje veľa možností: môžete nájsť dobrú VPN pre každý účel. Toto je 15 najlepších služieb VPN!

Na čo by ste si mali dať pozor?

Nie je vždy ľahké zvoliť si VPN, ale pre priemerného používateľa sú obzvlášť dôležité dve veci: cena a rýchlosť. Chcete platiť čo najmenej za VPN, ktorá je čo najrýchlejšia, ale môžete urobiť niekoľko ďalších úvah. Počet serverov, z ktorých si môžete vybrať, maximálny počet zariadení, ktoré sa môžete pripojiť, použité šifrovanie, možný dátový limit a to, či sú k dispozícii aplikácie pre počítač alebo mobil. Dôležité tiež: získajte sieť VPN, ktorá nezaznamenáva údaje o použití!

1 Súkromný prístup na internet

Súkromný prístup k internetu (PIA) je už roky pevným favoritom používateľov VPN, a to hlavne kvôli lacnej cene, ktorej sa môže vyrovnať len málo konkurentov. Napriek nízkej cene nemusíte takmer nič robiť: rýchlosť, servery, jednoduché použitie - všetky sú k dispozícii. Súkromný prístup na internet je navyše jednou z mála spoločností, ktorá dokáže, že nezaznamenáva údaje o využití. Nie že by to ostatné služby VPN nevyhnutne mali, ale PIA dokázala, že počas súdneho procesu s FBI nemohla nič sledovať. Jedna z najlepších možností pre ... no vlastne každý!

2 TorGuard

TorGuard nemá nič spoločné s Torom, ale bol vyvinutý špeciálne pre sťahovače torrentov. Medzitým je (takmer) každá sieť VPN oprávnená sťahovať prostredníctvom protokolu p2p a TorGuard už nie je veľmi jedinečný. Stále je to jeden z najvyspelejších torrentových programov s rôznymi konfiguráciami, ktoré môžu používať iba skutoční profesionáli: rôzne protokoly SSL, rôzne kľúče a šifrovacie štandardy a mnoho spôsobov implementácie. Desktopový klient je však dosť zastaraný a na predaj existuje veľa rôznych neprehľadných balíkov. Každopádne, ak viete, čo robíte a chcete, nie je to samozrejme žiadny problém!

3 WindScribe

Nikdy by ste nemali dôverovať bezplatnému VPN, ale niekedy existujú bezplatné skúšky, ktoré nie sú vôbec zlé. WindScribe sa vyznačuje ako VPN dvoma spôsobmi: bezplatnou verziou s veľkorysými 10 gigabajtmi, ktoré môžete použiť (iba na jednom zariadení a nie pre prenos bit-torrentom), a platenou verziou, ktorú môžete použiť na nekonečnom počte zariadení. zároveň. Cena tejto VPN je tiež v poriadku, aj keď musíme povedať, že určite nedostane najrýchlejšie pripojenia, aké by sme od VPN na amerických serveroch chceli.

4 NordVPN

NordVPN je v našom prehľade jedna z najdrahších VPN, ale za to získate aj to najlepšie z najlepšieho. Nielen, že je NordVPN mimoriadne rozsiahly z hľadiska možností a serverov, spoločnosť venuje mimoriadnu pozornosť aj svojej bezpečnosti. Tam, kde väčšina sietí VPN podporuje iba protokoly pptp a l2tp, spoločnosť NordVPN teraz pracuje na zavedení nového (a lepšieho) protokolu IKEv2. Môžete si tiež vybrať servery pre konkrétne potreby, napríklad servery s mimoriadnou ochranou pred útokmi DDoS alebo s ktorými môžete surfovať prostredníctvom protokolu Tor. NordVPN má k dispozícii doživotné predplatné.

5 TunnelBear

To, že VPN nemusia byť vôbec nudné, dokazuje TunnelBear, veselý program, ktorý vás povzbudí animovanými medveďmi, ktoré sa sem-tam skrývajú softvérom. Samozrejme, že chceme viac než to, ale TunnelBear je vhodný hlavne vtedy, ak hľadáte VPN, ktorú môžete rýchlo zapnúť alebo ktorú môžete odporučiť členom rodiny, ktorí „len niekedy pošlú e-mail z kempu“. Problém v TunnelBear je, že s ním nemôžete sťahovať torrenty. Protokol Bittorrent je blokovaný, takže ak chcete použiť svoj vpn práve na toto, hľadajte ďalej.

6 Freedome

Freedome neprekvapuje ani tak samotná služba, ako skôr cenové balíčky. Na rozdiel od väčšiny sietí VPN si v službe Freedome môžete zvoliť iba jedno obdobie na zakúpenie služby (dvanásť mesiacov), cena sa však líši podľa počtu zariadení. Existujú balíčky pre tri, päť alebo sedem zariadení, ktoré môžete podporiť s Freedome, takže rodinný balíček pre niekoľkých členov rodiny je rýchlo atraktívnym riešením. Okrem toho je táto služba vynikajúca, má na výber veľa serverov a rýchlosť, ktorá vás bude ťažko obťažovať. Aplikácia Freedome pre Android je bohužiaľ zneužívaná na vynútenie nepotrebného antivírusového programu vo vašom zariadení.

7 Express VPN

Express VPN sa líši od ostatných VPN v jednej veľmi dôležitej časti: v čase písania článku s ním môžete stále sledovať americký Netflix! Pretože služba streamovania začala v minulom roku blokovať siete VPN, bohužiaľ, ponuku už nemôžete zvýšiť zobrazením amerického katalógu, ale pomocou Express to môžete urobiť aj naďalej. Na druhej strane zaplatíte veľa peňazí a môžete vytvoriť iba skromné ​​tri spojenia naraz. Okrem toho nie je k dispozícii žiadna bezplatná skúšobná verzia. Existuje však online množstvo článkov o tom, ako manuálne nainštalovať Express na iné zariadenia, napríklad na inteligentnú televíziu.

8 PureVPN

VPN môžu byť pekné a bezpečné, ale výrazne znižujú rýchlosť vášho internetu, čo je často dosť frustrujúce. Našťastie veľa služieb VPN prijalo v posledných rokoch veľa opatrení na zvýšenie tejto rýchlosti, ale pomalá VPN môže byť stále zdrojom obťažovania. Ak je to váš hlavný problém, Pure VPN je tým správnym miestom. Táto služba nemusí mať najväčší počet serverov, ale čas od času vyjde v testoch najrýchlejšie a tiež sme si sotva všimli, že táto VPN bežala na pozadí. Woosh!

9 Štít hotspotu

Cenovo je Hotspot Shield mierne nadpriemerný, ale sme radi, že ho pre VPN s týmito rýchlosťami máme. Ale vďaka čomu je Hotspot Shield skutočne zaujímavý, je „doživotné predplatné“, pomocou ktorého môžete túto VPN používať po zvyšok svojho života za 139,99 €. To je celkom venovanie, ale myslite len na toto: ak používate VPN dlhšie ako rok a pol, ste už lacnejší, ako keby ste si vybrali ročné predplatné. Ak sa vám to stále nepáči, do 45 dní môžete kedykoľvek požiadať o vrátenie peňazí.

10 ZenMate

VPN je vhodná nielen pre pokročilých používateľov, ale aj pre vašich menej technicky zdatných členov rodiny. Ak musíte odporučiť sieť VPN, z ktorej je okamžite jasné, ako ju používate, ZenMate je dobrá voľba. Žiadne hlúposti, jednoduché menu a niekoľko komplikovaných možností. To znamená, že každý, kto chce zo svojej VPN vyťažiť viac než len rýchle pripojenie, so ZenMate nemôže urobiť veľa. Napríklad nie je možné zvoliť si vlastný bezpečnostný protokol, ale ak také veci nepotrebujete, ZenMate je správny.

11 CyberGhost

Niektoré VPN v skutočnosti nijako nevynikajú, ale to neznamená, že nie sú dobré. CyberGhost je taká služba, kde nedostanete nijaké doplnky ani samostatné funkcie, ale získate slušnú VPN za dobrú cenu. Určite, ak sa rozhodnete pre dvojročnú možnosť, CyberGhost je pre vás to pravé miesto; potom to bude oveľa lacnejšie ako mnoho konkurentov. Kombinujte to so zdravým počtom serverov v mnohých krajinách, mnohými rôznymi možnosťami, prepínačom zabitia a automatickým spustením ... Neveríte tomu? Potom si môžete prečítať životopis každého zamestnanca spoločnosti vrátane upratovačky na adrese cyberghostvpn.com/team!

12 Mullvad

Slabinou mnohých služieb VPN je platobný systém. Môžete byť veľmi zabezpečení, ak za svoju VPN platíte osobnou kreditnou kartou a e-mailovou adresou, často vás možno vypátrať. Ak sa toho bojíte, môžete ísť do Mullvad. Tam môžete platiť celým radom anonymných platobných metód, napríklad bitcoinom, a spoločnosti môžete dokonca posielať hotovosť poštou. Na vytvorenie účtu tiež nepotrebujete e-mailovú adresu. Za 5 eur mesačne získate službu VPN s dobrou rýchlosťou (ale nie najrýchlejšou) a veľkým počtom možností.

13 SurfEasy

SurfEasy je služba VPN, ktorú v roku 2015 prevzala Opera, výrobca prehliadačov, ktorý sa v posledných rokoch veľa zameriaval na súkromie. Technológia, ktorá stojí za technológiou SurfEasy, sa teraz používa aj v bezplatnej proxy službe Opera, ale môžete ju tiež použiť ako samostatnú platenú sieť VPN. K dispozícii sú rôzne plány, kde môžete VPN používať na jednom alebo piatich zariadeniach súčasne a kde si môžete zvoliť iný počet serverov. Upozorňujeme, že torrenty si môžete stiahnuť iba s najdrahším balíkom.

14 VyprVPN

Vypr je VPN americkej spoločnosti GoldenFrog a je obzvlášť zaujímavý pre tých, ktorí hľadajú veľa rôznych serverov. Vďaka VyprVPN sa môžete pripojiť na viac ako 200 000 rôznych adries IP, ktoré sú rozložené na viac ako 700 serveroch po celom svete. Okrem toho o VyprVPN nie je veľa pozoruhodných zmien, ale možno to je práve tá sila: žiadne ťažkosti, ľahká inštalácia, žiadne problémy s rýchlosťou a prehľadné aplikácie pre stolné a mobilné zariadenia. To je niekedy pekné.

15 Tor

Dobre, poďme trochu podvádzať s týmto, ale žiadny zoznam vpn nie je úplný bez (bezplatného) protokolu Tor. Toto vyvinuli aktivisti v oblasti ochrany súkromia a roky sa považuje za prakticky nezvratné: vyšetrovacie služby nemôžu obísť šifrovanie dodnes. Nevýhodou Tor je, že odosiela váš internetový prenos cez pol tucta serverov proxy a vaše pripojenie je tak extrémne pomalé, takže by ste mali radšej hľadať streamovanie inde. Ak sa však chcete ubezpečiť, že skutočne netrpíte zvedavými očami, neexistuje lepšia alternatíva.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found