Ako

Automaticky preposielať poštu z Outlooku

Vďaka mnohým e-mailovým službám je celkom ľahké nechať svoje e-mailové správy automaticky preposielať na inú adresu. V Outlooku je to bohužiaľ o niečo zložitejšie, ale našťastie nemožné. Vytvorením pravidiel môžete automaticky preposielať e-maily z programu Outlook na inú e-mailovú adresu.

Niekedy chcete dostávať správy na inú e-mailovú adresu, napríklad ak sa vám nepáči webmail z práce alebo zo školy alebo ak máte rôzne e-mailové adresy a chcete, aby všetko prichádzalo na jeden účet. Tu sa dočítate ako.

Pre tento podrobný plán použijeme programovú verziu Microsoft Outlook 2016 v systéme Windows 10. Ostatné verzie budú pravdepodobne fungovať rovnako, ale jeden výraz môže mať iný názov.

Pravidlá

Určite to nie je také jednoduché ako preposielanie správ, napríklad v Gmaile alebo Windows Live Mail. Vďaka službám online môžete často zaškrtnúť presmerovanie vo svojich nastaveniach a zadať príslušnú e-mailovú adresu. Outlook má trochu prísnejšiu politiku, čo však neznamená, že je to nemožné. V skutočnosti, ak sa s ním cítite ako doma, možností je neúrekom.

Namiesto jednoduchého začiarknutia však musíme pracovať s takzvanými „pravidlami“. Jedná sa o druh podrobných plánov, pomocou ktorých môžete programu Outlook presne povedať, ktoré predprogramované úlohy má vykonávať. Existuje také pravidlo pre preposielanie e-mailov.

Vytvorte pravidlo

Najprv otvorte Výhľad. V hornej časti, v páske dole Štart, je pohár Pravidlá. Kliknite na ňu a potom kliknite na Spravujte pravidlá a varovania. Teraz sa otvorí okno Pravidlá. Kliknite vľavo hore Nové pravidlo nastaviť presmerovanie.

Kliknite pod nadpisom Začnite šablónou alebo prázdnym riadkom na Použiť pravidlo na správy, ktoré dostávam a kliknite na Ďalší. V okne, ktoré sa teraz zobrazí, môžete nastaviť ďalšie požiadavky na správy: napríklad urgentnosť, správy od konkrétneho odosielateľa alebo správy zasielané iba vám. Ak chcete preposlať všetky správy, nechajte toto okno tak, ako je, a kliknite na tlačidlo Ďalší. Teraz uvidíte varovanie, že pravidlo sa bude uplatňovať na každú prijatú správu. kliknite na Áno.

Vpred

Na ďalšej obrazovke (poznámka: vyzerá to ako na predchádzajúcej) sa znova zobrazí zoznam možností. Chcete posielať svoje správy ďalej, tak začiarknite políčko preposielanie jednotlivcom alebo verejnej skupine On. Kliknite na spodnú časť okna Krok 2, na podčiarknutej časti osôb alebo verejnej skupiny. Vyhľadajte v sprievodcovi meno kontaktu alebo zadajte príslušnú e-mailovú adresu v dolnej časti a kliknite na Ok.

V kroku 2 by ste teraz mali (v trochu pokrivenej holandčine) obsahovať správny súhrn opatrení, ktoré je potrebné vykonať: Po prijatí správy preposlať tento riadok na [e-mailová adresa]. kliknite na Ďalší otvoríte ešte ďalší zoznam možností a obmedzení, kde ich môžete prispôsobiť ešte viac.

Početné možnosti

Opäť na Ďalší kliknutím sa dostanete na poslednú stránku sprievodcu. Tu zadáte názov pravidla, vyberiete, či sa má vzťahovať iba na nové správy alebo tiež na existujúce správy a môžete pravidlo zapnúť a vypnúť. Ak je všetko v poriadku, kliknite na Dokončené a znova Ok. Stačí otestovať, aby ste sa uistili, že ste postupovali správne (zobrazenie preposlaných správ v doručenej pošte môže trvať niekoľko minút).

Vďaka všetkým možnostiam, ktoré tieto pravidlá ponúkajú, môžete vytvárať veľmi pokročilé akcie. Napríklad môžete automaticky preposielať poštu od konkrétneho uchádzača všetkým priamym kolegom, prehrať zvuk, keď príde správa s prílohou, automaticky označiť správy od jedného kolegu ako prečítané a oveľa viac. Buďte kreatívni a vytvorte si vlastnú knihu právnych predpisov v Outlooku.

To je tiež možné, ak chcete odstrániť určité pravidlá. Prejdite znova naSpravujte pravidlá a varovaniaa vyberte v dialógovom okne Pravidlá a varovania na karte Pravidlá e-mailu riadok, ktorý chcete vymazať. Potvrďte stlačením odstrániť a potom ďalej Ok tlačiť.