Ako

So spoločnosťou Kodi teda môžete sledovať živú televíziu

Zdá sa to nepravdepodobné, ale s trochou úsilia je Kodi takmer plnohodnotnou alternatívou vášho predplatného na televíziu. Prostredníctvom všetkých druhov inteligentných doplnkov môžete ľahko prijímať kanály verejnoprávnych vysielateľov a rôzne platené stanice. To je možné vykonať prostredníctvom pripojeného televízneho tunera, ako aj prostredníctvom webových streamov. So spoločnosťou Kodi teda môžete sledovať živú televíziu.

  • Toto sú najbežnejšie používané heslá z roku 2020 26. decembra 2020 09:12
  • Najobľúbenejšie kľúčové slová Google v Holandsku v roku 2020 25. decembra 2020 15:12
  • Blokujte e-maily v službách Gmail, Outlook a iOS 25. decembra 2020 12:12

1. Nainštalujte Kodi

Najskôr sa chystáte stiahnuť a nainštalovať Kodi. Na tejto webovej stránke nájdete odkazy na stiahnutie pre väčšinu operačných systémov. K dispozícii sú verzie pre Windows, Linux, MacOS, Android a dokonca aj pre Raspberry Pi. Verzia 17 Kodi bola práve vonku niekoľko dní. Na tomto workshope stále používame Kodi 16.1, ale rozdiely nie sú príliš veľké. Vyberte požadovanú verziu a spustite inštaláciu. Skrz Ďalšie prijímate licenčné podmienky. Vyberte si zozadu Vyberte typ inštalácie pred Plná. Zaokrúhlite sa Ďalej / Ďalej / Inštalovať nakoniec dokončite sprievodcu inštaláciou. Prečítajte si tiež: Ako streamovať filmy a seriály pomocou Kodi.

OpenELEC

Používate počítač iba ako maskovaný prehrávač médií? V takom prípade je použitie OpenELEC ideálne. Toto je skromná distribúcia Linuxu, ktorá vám poskytuje prístup iba ku Kodi. Ihneď po zapnutí systému je pre vás pripravené používateľské rozhranie tohto populárneho mediálneho programu. OpenELEC má nízke systémové požiadavky, takže ho môžete použiť aj v starších systémoch. K dispozícii sú tiež prehrávače médií pripravené na použitie s OpenELEC, napríklad Eminent EM7580.

2 Holandský jazyk

Kodi sa predvolene vždy spúšťa v anglickom jazyku. Našťastie je k dispozícii aj holandský preklad. Pretože zostávajúce kroky tohto seminára sú založené na holandských inštitúciách, musíte najskôr zmeniť jazyk. Na obsluhu používajte myš, klávesnicu alebo vhodné diaľkové ovládanie. Ísť do SYSTÉM / Nastavenia / Vzhľad / Medzinárodné a vyberte späť Jazyk pred Holandsky. Mali by ste vidieť, ako spoločnosť Kodi robí túto zmenu okamžite.

3 TV tuner

Po zmene jazyka môžete prejsť ďalšími nastaveniami. Takže si vyberiete na Koža napríklad iná téma, aby dostal Kodi iný nádych. Vráťte sa do ponuky nastavení pomocou šípky vpravo dole. Má váš systém televízny prijímač, napríklad prijímač DVB-T? Potom môžete priamo vyzdvihnúť kanály, aj keď musíte upraviť niektoré nastavenia. Prejdite na TV / Všeobecné a zvýraznite túto možnosť Aktivované. Kodi kontroluje, či sú aktivované služby PVR (skratka PVR znamená „osobný videorekordér“). Zatiaľ to tak nie je. kliknite na Ok zavrieť okno. Zobrazí sa zoznam s asi dvadsiatimi službami PVR, ktoré môžete prípadne použiť. K tomu sa vrátime v kroku 7.

4 ĎalejPVR

Na príjem živého televízneho vysielania z televízneho tunera potrebujete vhodný softvér. Spoločnosť Kodi to nemôže robiť nezávisle. Namiesto toho spoločnosť Kodi používa doplnky, ktoré prenášajú televízne kanály z vhodného programu PVR na vlastné rozhranie. Takže prvoradým záujmom je vyhľadať kanály pomocou vhodného softvéru pvr. Program, ktorý to dokáže, je NextPVR. V sprievodcovi inštaláciou kliknite na Ďalšie, po ktorom akceptujete licenčné podmienky. Nakoniec kliknite Inštalácia a počkajte na dokončenie inštalácie.

5 audio a video kodekov

Pre správnu funkciu NextPVR sa najskôr ponorte do nastavení. Spustite program pvr a vstúpte do konfiguračnej ponuky. Ak sa nastavenia nezobrazia automaticky, najskôr kliknite pravým tlačidlom myši na ikonu NextPVR na systémovej lište. Potom vyberte Zobraziť nastavenia. Najprv ideš do časti Dekodéry. Tu určíte, prostredníctvom ktorých zvukových a obrazových kodekov chcete sledovať vysielanie. V prípade DVB-T tunera funguje video dekodér MainConcept (Broadcast) AVC / H.264. Ak nemáte predstavu, ktoré dekodéry vám vyhovujú, vyskúšajte najskôr predvolené nastavenia. Neskôr môžete kedykoľvek prepnúť.

6 Skenovanie kanálov

S programom NextPVR teraz najskôr mapujete všetky dostupné televízne kanály televízneho tunera. V ponuke nastavení prejdite na Zariadenia a vyberte televízny tuner vášho systému. Skrz ZariadenieNastaviť otvorte nastavenia zariadenia. Včela Krajina vyberte svoju Holandskotakže NextPVR pri skenovaní televíznych kanálov skenuje správne frekvencie. Potom kliknite na Skenovať na spustenie vyhľadávania. V prípade DVB-T tunera sa na obrazovke objavia všetky známe holandské televízne a rozhlasové kanály. Veľa kanálov má uvedený výraz šifrovaný. Pre tieto vysielače potrebujete vhodnú digitálnu čipovú kartu. K dispozícii sú tiež niektoré bezplatné kanály, konkrétne NPO 1/2/3 a regionálny kanál. Zatvorte všetky nastavenia pomocou Ok.

7 Doplnok NextPVR

Teraz na sledovanie televíznych kanálov používate program Kodi. Aby ste to dosiahli, musíte si aktivovať doplnok NextPVR. Ísť do SYSTÉM / Nastavenia / Doplnky / Moje doplnky / PVR klienti / NextPVR PVR klient a vyber si Konfigurovať. Teraz je potrebné nadviazať spojenie medzi programami NextPVR a Kodi. Na NextPVR Meno hosťa naplňte svoje 127.0.0.1 v. Potvrďte pomocou Pripravený. Uistite sa, že je na porte NextPVR zadané číslo portu 8866. PIN NextPVR vás ponechá zapnutý 0000 stáť. kliknite na Ok a potom ďalej Prepnúť. Nakoniec reštartujte Kodi.

8 Pozeranie televízie

Teraz môžete ľahko sledovať televíziu prostredníctvom televízneho prijímača systému. Ak to chcete urobiť, prejdite na TV a Kanály. Na obrazovke sa zobrazí zoznam všetkých dostupných kanálov. Kliknutím na kanál spustíte prehrávanie. Kliknutím na snímku videa otvoríte zväčšené zobrazenie. Kodi tiež využívate na to, aby ste si okrem iného vyžiadali televízneho sprievodcu a nahrávali nahrávky. TV prijímač je navyše vhodný aj na príjem rozhlasových staníc. Za týmto účelom prejdite v ponuke na ikonu Rádio a Kanály.

Pripojte počítač k televízii

Ak sa rozhodnete prijímať televízne kanály na počítači, oplatí sa pripojiť systém k televízii. Takto sledujete televíziu na väčšej obrazovke. Môžete to ľahko zariadiť, pretože drvivá väčšina počítačov a notebookov má na palube výstup HDMI. Toto vám umožňuje používať televíziu ako externú obrazovku. Ak chcete prehrávať zvuk na audio systéme s pripojenými reproduktormi, pripojte kábel HDMI k príslušnému vstupu na prijímači. Niektoré prijímače nemajú vstup HDMI. V takom prípade na prenos zvuku do zvukového systému použijete optické alebo koaxiálne pripojenie S / PDIF. V Kodi vyberte cez SYSTÉM / Nastavenia / Systém / Zvukový výstup správny zdroj zvuku.

9 Inštalácia doplnkov

V prípade Kodi rozlišujeme dva rôzne typy doplnkov. V prvom rade sú to rozšírenia, ktoré si Kodi ponúka sám. Môžete ho ľahko nainštalovať a získať tak prístup k rôznym televíznym kanálom. Kodi je navyše otvorený aj doplnkom vyvinutým tretími stranami. Hojne ich nájdete na internete. Podrobne sa o tom budeme diskutovať neskôr na tomto workshope. Najprv si ukážeme, ako nainštalovať doplnky z Kodi. Z hlavnej ponuky prejdite na VIDEÁ / Doplnky / Získajte viac a prejsť prehľadom. Našli ste zaujímavý televízny kanál? Kliknite na ňu a vyberte si inštalovať. Skrz VIDEÁ a Pridať video-USA máte prístup ku všetkým nainštalovaným televíznym kanálom.

10 Holandsko 24

Na živé televízne vysielanie od verejnoprávneho vysielania sa nemusíte veľmi usilovať. Doplnok Nederland 24 je štandardne dostupný od spoločnosti Kodi. Okrem troch NPO kanálov sú k dispozícii aj rôzne tematické kanály, ako napríklad NPO 101, Politics a Cultura. Môžete tiež sledovať správy o poslednej ôsmej. Stačí kliknúť na kanál, ktorý chcete sledovať, a webový stream sa otvorí priamo v aplikácii Kodi. Pomocou ovládacích tlačidiel v dolnej časti môžete napríklad pozastaviť alebo upraviť hlasitosť.

Zmeškané služby

Je zaujímavé, že môžete pridať holandské zmeškané služby od spoločností RTL a NPO. Môžete teda sledovať aj jednoduché programy od spoločnosti Kodi. Z hlavnej ponuky prejdite na VIDEÁ / Doplnky / Získajte viac. Kliknite na prípony RTLxl a Zmeškané vysielanie (NPO) na inštalovať. Po inštalácii nájdete tieto doplnky medzi ostatnými rozšíreniami. Všetky dostupné televízne programy sú uvedené v abecednom poradí. Kliknite na názov relácie a otvorte požadovanú epizódu.

11 Zdroje balíkov

Nie všetky doplnky sú k dispozícii priamo od spoločnosti Kodi. Po internete existuje veľa zaujímavých rozšírení. Jednoducho ich pridáte cez takzvané úložisko. Pridaním úložiska do aplikácie Kodi získate okamžitý prístup k viacerým rozšíreniam. Veľmi užitočné, pretože vám bráni v tom, aby ste museli pridávať rôzne doplnky manuálne. Okrem toho môžete ľahko vyskúšať rôzne rozšírenia. Ste zvedaví, ktoré zdroje balíkov sú k dispozícii ako také? Potom sa sem pozrite.

12 Inštalácia zdroja balíka

Ak máte v rukách súbor zip úložiska, pridajte ho do aplikácie Kodi. Takto uvidíte, ktoré základné doplnky sú k dispozícii na inštaláciu. Ísť do SYSTÉM / Nastavenia / Doplnky a v prípade potreby prejdite späť na domovskú obrazovku tejto časti. Vyberte možnosť Inštalácia doplnkov pomocou zip súbor. Nájdite uložený súbor zip a potvrďte pomocou Ok. Potom kliknete na Inštalácia z úložiska, po ktorom vyberiete názov úložiska, ktoré ste práve nainštalovali. Skontrolujte, ktoré doplnky sú k dispozícii, a kliknite na tlačidlo Inštalovať. V príklade zdroja balíka Retrospect pridáte do Kodi všetky druhy holandských, belgických a britských televíznych kanálov.

13 Spätné použitie

Samozrejme ste zvedaví, ktoré televízne kanály sú dostupné prostredníctvom zdroja balíka Retrospect. kliknite na VIDEÁ / Doplnky / Retrospekt. Teraz sa môže zobraziť varovanie, že určité kanály sú dostupné iba cez holandské internetové pripojenie. Televízne kanály sú rozdelené do rôznych kategórií, napríklad Kids, National, Regional, Sports a Radio. Vyberte si tu a kliknite na požadovaný kanál. Majte na pamäti, že Retrospect integroval niekoľko zmeškaných služieb. Okrem toho živé prenosy nie vždy fungujú dobre, takže je vždy potrebné vyskúšať.

14 SuperRepo

Ďalším populárnym úložiskom je SuperRepo. Patria sem všetky druhy doplnkov z rôznych televíznych kanálov, vrátane dokonca platených kanálov zo športových kanálov. Mnoho webových streamov je nestabilných, ale kedykoľvek to môžete vyskúšať. Ak by ste chceli vedieť, čo toto úložisko ponúka, pozrite sa na www.superrepo.org. Skrz Doplnky / Jazyky / Holandčina pozrite sa na ponuku v holandčine. Na rozdiel od úložiska Retrospect, o ktorom sme už hovorili, nie je potrebné vopred sťahovať súbor zip. Namiesto toho získate zdroj balíka odovzdaním webovej adresy spoločnosti Kodi.

Nezákonné

Majte na pamäti, že existuje veľa nelegálnych doplnkov Kodi. Mnoho používateľov sa pokúša „odklepnúť“ streamy z platobných kanálov pomocou rôznych rozšírení, ako sú napríklad Ziggo Sport a Fox Sports. Toto je nezákonné, takže použitie takýchto rozšírení je na vaše vlastné riziko.

15 Inštalácia SuperRepo

Teraz sa chystáte nainštalovať úložisko SuperRepo. Ísť do SYSTÉM a Správca súborov. Dvojitým kliknutím na Pridajte umiestnenie objaví sa nové okno. Zadáte do vstupného poľa //srp.nu, po ktorom potvrdíte pomocou Pripravený. Teraz pomenujte toto miesto. Je logické, že tu zadáte SuperRepo, aby ste neskôr mohli ľahko nájsť úložisko. kliknite na Ok. Teraz idete importovať obsah úložiska SuperRepo. Vráťte sa do hlavnej ponuky a prejdite na SYSTÉM / Nastavenia / Doplnky / Inštalácia doplnkov pomocou zip súbor. Kliknite v zozname SuperRepo. Ak používate Kodi verzie 16.1, prejdite na Jarvis / úložiská / superrepo. Inštaláciu dokončíte kliknutím na súbor zip. Ak používate verziu 17 Kodi, kliknite na Krypton.

16 Preskúmanie SuperRepo

Teraz je čas zistiť, čo úložisko SuperRepo ponúka. Z hlavného okna prejdite na SYSTÉM / Nastavenia / Doplnky / Inštalácia z úložiska / Repozitáre SuperRepo / Depot doplnkov. Doplnky sú rozdelené do rôznych kategórií. Tieto kategórie môžete inštalovať jednotlivo. Okrem iného Repozitáre tretích strán, žáner živého televízneho vysielania a video kategórie sú zaujímavé. Posuňte sa o niekoľko okien späť o položku Inštalovať z úložiska. Vyhľadajte zaujímavé doplnky a výberom ich pridajte do aplikácie Kodi inštalovať.

17 športových streamov

Mnoho športových fanúšikov používa Kodi na pričuchnutie k nelegálnym športovým prúdom. To nie je také ľahké, pretože prúdy sú často veľmi nestabilné alebo dokonca nefungujú vôbec. Pracovné streamy sa navyše neustále objavujú pod rôznymi názvami. Stále to samozrejme môžete vyskúšať, aj keď je to samozrejme nezákonné. Ignorujte nádejné mená ako NL Sports a Dutch Sport Streams, pretože už nefungujú dobre. Prostredníctvom doplnku SportsDevil môžete v čase písania tohto článku sledovať naživo holandské a zahraničné športové zápasy.

18 SportsDevil

SportsDevil je jedným z mála doplnkov, ktorý ponúka stabilné športové prenosy. Po inštalácii otvorte toto rozšírenie prostredníctvom VIDEÁ / Doplnky. Existujú rôzne kategórie, aj keď Live Sports, Sports TV a Live TV spadajú do jednej a tej istej veci. SportsDevil importuje streamy z nelegálnych webových stránok. Futbalové zápasy Bundesligy, Serie A, Premier League a holandskej Eredivisie sú k dispozícii všetkým. Kliknite na stream, ktorý chcete vidieť, a počkajte, či Kodi dokáže načítať živé obrázky. Okrem futbalu môžete so SportsDevil sledovať aj všetky druhy ďalších športových zápasov.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found