Ako

Používanie funkcie rýchleho spustenia v systéme Windows 10

Windows 10 má množstvo užitočných štandardných možností vrátane funkcie rýchleho spustenia. Čo to je a ako to zapnete alebo vypnete?

Fast boot je funkcia systému Windows 10, ktorá je predvolene povolená. Je to niečo podobné ako hybridný režim spánku systému Windows 8, ale umožňuje počítačom so systémom Windows 10 bootovať rýchlejšie po vypnutí. Počítač preto nie je uvedený do režimu spánku, ale systém Windows uloží stav vášho počítača v danom okamihu do súboru spánku, ktorý sa načíta a použije po reštartovaní počítača. Potom môžete okamžite pokračovať v práci, aj keď ste počítač úplne vypli. Prečítajte si tiež: Ako pridať ďalšie e-mailové účty v systéme Windows 10 Mail.

Povoliť rýchle spustenie

Pretože rýchle spustenie je štandardná funkcia, zvyčajne nemusíte robiť nič, aby ste ju aktivovali. Pokiaľ ale funkcia z nejakého dôvodu nie je povolená, môžete ju zapnúť manuálne.

Choď do toho Ovládací panel a vyber si Správa napájania. Kliknite na ľavé okno Určte správanie tlačidiel napájania a vyberte Zmeňte nastavenia, ktoré momentálne nie sú k dispozícii. Dajte pod Nastavenia vypnutia znak začiarknutia Povoliť rýchle spustenie (odporúčané).

Režim spánku

Táto funkcia je prepojená s režimom spánku vášho notebooku alebo PC, takže ak je vypnutá, možno nebudete môcť použiť funkciu Rýchle spustenie alebo ju nájsť v nastaveniach.

Hibernáciu môžete povoliť z príkazového riadku kliknutím pravým tlačidlom myši na ikonu Štart tlačidlo a Príkazový riadok (správca) vybrať. Do zobrazeného okna zadajte príkaz powercfg -h zapnuté a stlačte Zadajte.

Potom sa vráťte späť na Ovládací panel a skúste znova povoliť rýchle spustenie.