Ako

Ako bootujete Windows 10 v bezpečnom režime?

Havaruje váš počítač alebo počítač čiastočne ovládol malware? Potom v bezpečnom režime systému Windows 10 uvidíte, či je ešte čo ukladať. Ako sa vlastne dostanete do bezpečného režimu? Keď sa počítač spúšťal, bolo to pomocou tlačidla F8 veľmi jednoduché, ale v dnešnej dobe to už nefunguje. Spustenie systému Windows 10 v bezpečnom režime je možné vykonať rôznymi spôsobmi. Tu ich nájdete.

Ako spustím Windows 10 v bezpečnom režime?

  • kliknite na Štart

  • nastavenie

  • aktualizácia a zabezpečenie / obnovenie systému

  • Potom kliknite na túto možnosť Reštartuj teraz pod nadpisom Pokročilé možnosti zavedenia.

  • Po reštartovaní počítača a zobrazení obrazovky Vyberte možnosť kliknite na ikonu Riešenie problémov / Pokročilé možnosti / Nastavenia spustenia / Reštart

  • Váš počítač sa teraz reštartuje ešte raz. Potom sa zobrazí zoznam možností 4 (alebo F4) umožňuje spustiť počítač v bezpečnom režime, voliteľné 5 alebo (F5) vám umožňuje naštartovať počítač v bezpečnom režime so sieťou.

Čo je bezpečný režim?

Núdzový režim poskytuje zjednodušené prostredie systému Windows s obmedzenou funkčnosťou a nízkym rozlíšením, ktoré je užitočné na diagnostické a opravné účely. Ak sa vo vašom počítači niečo pokazí, môže to byť užitočný režim. Ak napríklad stále nedokážete odinštalovať program, je možné, že to urobíte v bezpečnom režime.

Je pravda, že Windows 10 vyžaduje oveľa menej časté bootovanie počítača z núdzového režimu. Samozrejme, oveľa menej často neznamená nikdy. Spoločnosť Microsoft to našťastie iba skryla, nie znemožnila. Systém Windows môžete v bezpečnom režime zaviesť z dvoch umiestnení.

Prečo bezpečný režim?

V núdzovom režime systému Windows sa operačný systém spúšťa s čo najmenším počtom procesov na pozadí. To môže byť užitočné, pretože proces môže zabrániť normálnemu spusteniu systému Windows alebo častému zlyhaniu alebo zobrazeniu „modrej obrazovky smrti“. Môže to byť z niekoľkých dôvodov: nesprávne aktualizovaný ovládač, poškodený komponent PC alebo napadnutie škodlivým softvérom. Zavádzaním v bezpečnom režime získate možnosť napríklad ukladať súbory alebo diagnostikovať, čo je v systéme zlé.

Spustite Windows 10 v núdzovom režime z ponuky Nastavenia

stlač tlačidlo Štart a potom ďalej nastavenie v zobrazenej ponuke. Otvorí sa okno (Nastavenia), v ktorom môžete zvoliť túto možnosť Aktualizácia a zabezpečenie / Obnovenie systému. Potom kliknite na túto možnosť Reštartuj teraz pod nadpisom Pokročilé možnosti zavedenia. Po reštartovaní počítača a zobrazení obrazovky Vyberte možnosť kliknite na ikonu Riešenie problémov / Rozšírené možnosti / Nastavenia spustenia / Reštartovať. Počítač sa teraz znova reštartuje, potom sa zobrazí zoznam možností. Možnosť 4 (alebo F4) umožňuje spustiť počítač v bezpečnom režime, voliteľné 5 alebo (F5) vám umožňuje naštartovať počítač v bezpečnom režime so sieťou.

Spustite Windows 10 v núdzovom režime z prihlasovacej obrazovky

Aj keď to už s F8 nefunguje, stále existuje iný spôsob spustenia systému Windows v núdzovom režime stlačením klávesu počas spustenia. Reštartujte počítač. Keď sa zobrazí prihlasovacia obrazovka, stlačte a podržte ikonu Posunkľúč a kliknite na Napájanie / Reštart. Teraz proces funguje rovnako ako pri druhej možnosti: počítač sa teraz znova reštartuje, potom sa zobrazí zoznam možností. Možnosť 4 (alebo F4) umožňuje spustiť počítač v bezpečnom režime, voliteľné 5 alebo (F5) vám umožňuje naštartovať počítač v bezpečnom režime so sieťou.

Spustite Windows 10 v bezpečnom režime pomocou programu msconfig

Núdzový režim Windows 10 je možné aktivovať aj pomocou zabudovanej konfigurácie systému. Vykonáte to stlačením Kláves Windows + R, typ msconfig a stlačte Zadajte. Môžete tiež použiť funkciu vyhľadávania systému Windows 10, msconfig typy a Konfigurácia systému vyberte. Na karte Spustite počítač môžete zaškrtnúť vľavo dole Nabootujte do bezpečného režimu, a môžete si dokonca vybrať niekoľko ďalších možností. Pri ďalšom reštartovaní počítača bude počítač v núdzovom režime. Chcete sa znova normálne naštartovať? Potom kroky zopakujte a odstráňte začiarknutie.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found