Ako

Týmto spôsobom môžete zdieľať zoznamy skladieb na Spotify

Vytvorili ste si v Spotify zoznam skladieb a chcete ho zdieľať s priateľmi alebo rodinou? V zásade to zvládnete za okamih, ale musíte vedieť, ako to funguje. Vysvetlíme to v tomto článku.

Z pracovnej plochy

Ak používate Spotify na ploche, stačí kliknúť pravým tlačidlom myši na zoznam skladieb, ktorý chcete zdieľať, a Zdieľam… vybrať. Teraz si môžete zvoliť, ako chcete zoznam skladieb zdieľať. Ak ešte nie ste prihlásení, dostanete sa pomocou prehliadača na prihlasovaciu stránku služby. Pred uverejnením odkazu potom môžete pridať príspevok do zdieľaného zoznamu skladieb.

kliknite na Skopírovať odkaz do schránky aby bolo možné vložiť samotný odkaz niekam, napríklad do e-mailovej správy alebo do okna rozhovoru. Kliknutím na ikonu môžete tiež skopírovať kód, ktorý sa dá použiť vo vyhľadávacom paneli Spotify Skopírujte URL zo Spotify kliknúť.

Z prehrávača WebPlayer

Ak používate prehrávač WebPlayer, musíte iba kliknúť pravým tlačidlom myši na zoznam skladieb, ktorý chcete zdieľať, a Skopírujte odkaz zo zoznamu skladieb vybrať. To sa potom uloží do schránky, takže odkaz môžete jednoducho prilepiť kamkoľvek.

Na zariadení s Androidom

Pomocou zariadenia so systémom Android je možné zdieľať zoznamy skladieb bežným spôsobom alebo prostredníctvom kódu Spotify. Poslednej možnosti sa venujeme v poslednej časti.

Bežný spôsob funguje nasledovne. Vyberte zoznam skladieb, ktorý chcete zdieľať, stlačte ikonu s tromi bodkami a vyberte zdieľam. Vyberte jednu z ikon sociálnych médií alebo kliknite na ikonu Skopírovať odkaz na manuálne zdieľanie adresy URL. Skrz Viac uvidíte známe cameo, kde si môžete zvoliť, prostredníctvom ktorej aplikácie zdieľate zoznam skladieb.

Na vašom iOS zariadení

Funguje úplne rovnako na vašom iPhone alebo iPade. Vyberte zoznam skladieb, ktorý chcete zdieľať, stlačte ikonu s tromi bodkami a zvoľte zdieľam. Potom vyberte kanál alebo zvoľte Viac možností zdieľať iným spôsobom. Ak ste v ponuke zdieľania pre Skopírovať odkaz Ak sa rozhodnete, uloží sa do schránky, takže môžete odkaz jednoducho kdekoľvek prilepiť.

Spoločné zoznamy skladieb

Chcete, aby priatelia a členovia rodiny mohli pridávať piesne do vášho zoznamu skladieb po ich zdieľaní s nimi? Môžete, ale potom musíte vytvoriť spoločný zoznam skladieb. Urobíte to kliknutím pravým tlačidlom myši na zoznam skladieb vo verzii Spotify pre počítač. Potom vyberte Spoločný zoznam skladieb. Vo svojom smartfóne môžete zvoliť zoznam skladieb a musíte stlačiť vodorovné alebo zvislé bodky (v závislosti od operačného systému) v hornej časti zoznamu skladieb a potom Vyrobte to spolu.

Vedľa názvu vášho zoznamu skladieb teraz nájdete okrúhlu ikonu, ktorá označuje, že zoznam skladieb je spoločný. Potom môžete zoznam skladieb zdieľať a ktokoľvek ho môže upravovať.

Používanie kódu Spotify v systéme Android alebo iOS

Ak chcete zdieľať zoznam skladieb prostredníctvom kódu Spotify, potrebuje Spotify prístup k vášmu fotoaparátu. Vyberte zoznam skladieb, ktorý chcete zdieľať, stlačte ikonu troch bodiek, zvoľte zdieľam a vyhľadajte kód pod zoznamom skladieb (vo forme vodorovných frekvenčných čiar). Stlačte obrázok a vyberte Uložiť na fotografie uložiť do galérie.

Obrázok alebo snímku obrazovky môžete zdieľať ľubovoľným spôsobom. Príjemca potom môže naskenovať kód z obrázka kliknutím na Spotify Vyhľadávanie a výber ikony fotoaparátu. Potom môže využiť túto možnosť Vyberte z fotografií zvoliť skenovanie kódu z uloženého obrázka alebo skenovanie priamo pomocou fotoaparátu.