Ako

WhatsApp: Ako nastaviť tmavý režim na zariadeniach iPhone a Android

Čakali ste tak dlho na WhatsApp Dark Mode? Nakoniec skontrolujte svoje správy neskoro v noci alebo skoro ráno bez toho, aby ste boli okamžite oslepení, čo je pre oči také príjemné. Môžete teda nastaviť tmavý režim na smartfónoch iPhone a Android.

Dôležitosť temného režimu neobišla ani tvorcov WhatsApp. Koniec koncov, už dlho sa vie, že modré svetlo z obrazoviek smartfónov nie je práve ideálne pre váš spánkový rytmus. Trvalo nejaký čas, kým tam implementácia v aplikácii WhatsApp skutočne bola. Testéri verzie Beta s tým mohli chvíľu pracovať. Teraz je tmavý režim k dispozícii aj pre bežných používateľov. Nastavíte to nasledovne.

Uistite sa, že používate najnovšiu verziu aplikácie WhatsApp. Ak sa aplikácia neaktualizuje automaticky, najskôr choďte do obchodu s aplikáciami a aktualizáciu vykonajte manuálne.

WhatsApp Dark Mode pre iOS

Majitelia iPhone to majú jednoduché. WhatsApp automaticky prevezme tmavý režim vašich systémových nastavení. Bočná poznámka: Potrebujete minimálne iOS 13, v starších verziách iOS táto možnosť nie je. Ísť na to Nastavenia, Displej a Jas. Dajte možnosť tam Tma ak ste to ešte neurobili. WhatsApp teraz farbí na tmavo, nemusíte nič nastavovať v samotnej aplikácii.

WhatsApp Dark Mode pre Android

V systéme Android to funguje trochu inak. Ak používate Android 10, WhatsApp prevezme aj nastavenia vášho systému. V závislosti na prostredí Android - ktoré sa líši podľa značiek - nájdete tmavé nastavenie pre celý Android na inom mieste. Toto nastavenie sa už môže zobraziť v rozbaľovacej ponuke skratiek. Ale napríklad na telefóne Huawei prejdete na Nastavenia, Obrazovka a Jas a zaškrtnite Tma On. Takže stačí hľadať.

Ak vaše zariadenie stále používa Android 9 alebo nižší (a táto šanca je bohužiaľ značná), môžete nastaviť tmavý režim WhatsApp v samotnom WhatsApp. Funguje to nasledovne. Otvorte WhatsApp a klepnite na tri bodky vpravo hore. Vyberte si Nastavenia, Chaty, Téma. Tu môžete prepínať medzi svetlo a Tma. Keď si vyberiete tmavý režim, všimnete si, že ponuky a pozadia v aplikácii WhatsApp vyzerajú oveľa menej jasne. Vaše oči ďakujú!