Ako

Dostaňte zo Ziggo Mediabox XL všetko

Prvýkrát bol známy ako Horizonbox, ale Ziggo teraz premenoval televízny box na Mediabox XL. A hoci elegantne zjednodušené zariadenie nájdete v mnohých obývacích izbách, rozsah všetkých funkcií nie je každému známy. Dostatočný dôvod na zoznam užitočných tipov pre Ziggo Mediabox XL.

S diaľkovým ovládačom, ktorý sa dodáva s Mediaboxom XL, je niekoľko dôležitých tlačidiel. Tlačidlá pozastavenia, zastavenia, rýchleho posunu dopredu a dozadu sa okamžite použijú na jednu z hlavných funkcií tohto poľa. Môžete pozastaviť živé programy, napríklad ak musíte ísť na toaletu, a potom ich znova prehrať. Výhodou je, že s mnohými kanálmi môžete tiež rýchlo posielať reklamy vpred. To však neplatí pre všetky kanály, takže ste niekedy nútení sledovať reklamy. Chcete sa vrátiť k živému vysielaniu? Potom stlačte malé tlačidlo TV so šípkou smerujúcou doľava.

Okrem toho môžete sledovať programy až sedem dní. Vyhľadajte názov požadovaného programu pomocou funkcie vyhľadávania pod tlačidlom ponuky alebo v TV sprievodcovi. Zadajte názov svojho programu a vyberte epizódu, ktorú chcete sledovať.

Sprievodca TV - prehľad

Pri stlačení ponuky nakoniec skončíte v ponuke, ako prekvapivo. Sprievodca TV je prvou možnosťou, ktorá sa ponúka. To samozrejme nie je samozrejmé, ale taktiež tu nájdete možnosť sledovať program z jedného kanála. Pod týmto tlačidlom tiež nájdete osobný prehľad televíznych programov. Tu vidíte presne, kedy čo je možné vidieť na základe vášho správania pri prezeraní. Môžete tiež vybrať programy podľa žánru. Tieto programy nie sú vždy k dispozícii na kanáloch, ktoré sú skutočne vo vašom balíku.

Filmy na objednávku

V ponuke možnosť vpravo a skončíte v službe On Demand, tu tiež rýchlo skončíte kliknutím na ikonu Na požiadanietlačidlo na vašej ponuke vzdialenosti. Napríklad, ak ste si naplánovali filmový večer a patríte k tým, ktorí nemajú účet Netflix, môžete si tu za pár eur požičať film alebo sériu. Spravidla ide o novšie filmy, ktoré práve vyšli z kina alebo nové sezóny série. Princíp je teda vlastne rovnaký ako v minulosti pri návšteve videopožičovne s cenou jedného mesiaca sledovania Netflixu.

Aplikácie - Sledujte Netflix bez inteligentnej televízie

Ak ste si napriek tomu kúpili Netflix, môžete Netflix sledovať aj cez Mediabox XL. Toto je aplikácia, ktorú si stiahnete do zariadenia. Registráciu môžete vykonať jednoducho pomocou klávesnice na zadnej strane diaľkového ovládača, aby ste nemuseli vyberať písmená pomocou klávesov so šípkami. Toto samozrejme nie je jediná dostupná aplikácia. Ďalším príkladom je aplikácia NOS, kde môžete ľahko sledovať najnovšie správy.

Vytváranie záznamov a ohliadnutie sa späť

Všetky aplikácie nájdete tiež pod nadpisom médiá, ktoré nájdete aj pod tlačidlom ponuky. Dôležitejšou časťou, ktorú tam nájdete, sú však nahrávky televíznych programov, ktoré ste vytvorili. Ak chcete nahrať program, vyhľadajte ho v televíznom sprievodcovi, ak je v budúcnosti, alebo stlačte rec na diaľkovom ovládači, ak je program už spustený. Váš program potom skončí pod položkou „moje nahrávky“ a dá sa tam zobraziť.

V tejto ponuke môžete vidieť aj svoje naplánované nahrávky, aby ste si mohli znova skontrolovať, či sa chystáte skutočne nahrávať Ostrov pokušenia. S Mediaboxom XL máte možnosť nahrávať štyri programy súčasne.

Xite - osobný hudobný kanál

MTV už nie je hudobnou televíziou. Ak chcete sledovať klipy s najnovšou hudbou, môžete prejsť na kanál Xite. Prečo je tento kanál konkrétne pomenovaný? Diaľkovým ovládaním zariadenia Mediabox si môžete sami určiť, ktorú hudbu počúvate.

Stlačte Ok na diaľkovom ovládaní aktivujete prispôsobenie vysielača. Potom môžete preskočiť čísla pomocou šípky doprava a šípkou nadol objaviť ďalšie funkcie. Hudbu môžete tiež označiť „Páči sa mi to“ stlačením šípky nahor. Stlačením šípky vľavo sa môžete prihlásiť, čím získate prehľad o hudbe, ktorá sa vám páčila.