Ako

Stiahnite si aktualizáciu Windows 10 Fall Creators Update

Spoločnosť Microsoft dnes vydáva dlho očakávanú veľkú aktualizáciu pre Windows 10. Aktualizácia Fall Creators Update vám prináša nové funkcie, vylepšené rozhranie a mnoho ďalších noviniek. Určite to včas.

Zaujíma vás, čo je nové v aktualizácii Windows 10 Fall Creators Update? Všetko si môžete prečítať tu.

Rovnako ako u všetkých predchádzajúcich verzií systému Windows 10, máte tiež možnosť manuálne stiahnuť aktualizáciu Windows 10 Fall Creators Update. To sa dá urobiť niekoľkými spôsobmi. V tomto návode vám ukážeme, po ktorých cestách sa môžete vydať.

1 - Stiahnutie z webu Windows Update

Používatelia aktuálnej verzie systému Windows 10 sa môžu rozhodnúť počkať, kým nebude aktualizácia Fall Creators Update dostupná automaticky prostredníctvom služby Windows Update. Rovnako ako v predchádzajúcej aktualizácii Creators Update, aj v prípade, že bude aktualizácia k dispozícii na stiahnutie, spoločnosť Microsoft zobrazí na systémovej lište správu. Potom idete na nastavenie a vyberte si to Aktualizujte a zabezpečte. Pod položkou Aktualizácie uvidíte upozornenie, že aktualizácia je pre vás pripravená a dá sa stiahnuť. Ak nie, kliknite na tlačidlo Hľadajú sa aktualizácie.

2 - Ručné stiahnutie

Stiahnutie aktualizácie Fall Creators Update je najjednoduchšie prostredníctvom služby Windows Update, pretože potom sa uložia všetky vaše nastavenia a aktualizácia sa jednoducho nainštaluje cez vašu existujúcu verziu. Ale ak radšej jeden noví inštalácia pre váš počítač, to je tiež možné. V takom prípade musíte použiť nástroj na tvorbu médií od spoločnosti Microsoft. Tento malý kúsok softvéru vám umožní stiahnuť ISO súbor z Fall Creators Update.

Ak je k dispozícii aktualizácia ISO pre Windows 10 Fall Creators Update, postupujte takto:

Prejdite na webovú stránku www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10.

Na tejto stránke nájdete tlačidlo s názvom v polovici stránky Stiahnite si utilitu. Teraz bude existovať spustiteľný súbor s názvom MediaCreationTool.exe asi 17 MB. Po stiahnutí spustite tento program.

Po príchode programu naň dvakrát kliknite, čím spustíte proces sťahovania. Nástroj na vytváranie médií vám ponúka dve možnosti: stiahnutie súboru ISO alebo vytvorenie bootovacieho USB kľúča, obe pomocou aktualizácie Windows 10 Fall Creators Update.

Vyberte si pre prvú otázku Vytvorte inštalačné médium (USB kľúč, DVD alebo ISO súbor) pre iný počítač. Nenechajte sa oklamať, že táto možnosť je vhodná iba pre iný počítač, pretože bude fungovať aj pre vaše vlastné PC. ale Dávaj pozor: Túto možnosť vyberte, iba ak chcete úplne nainštalovať Windows 10. Pri úplnej inštalácii bude existujúca inštalácia úplne odstránená. Je preto rozumné najskôr vytvoriť dobrú zálohu. To nie je také ťažké, pretože v tomto návode si môžete prečítať všetko.

Po stlačení Ďalší môžete si zvoliť verziu Windows 10 Fall Creators Update, ktorú chcete nainštalovať. Táto verzia musí byť rovnaká ako vaša existujúca inštalácia. Pokiaľ teda máte 64-bitovú verziu Windows 10 Pro, mali by ste si ju zvoliť. Mali by ste tiež zachovať jazyk operačného systému, ktorý zodpovedá vašej aktuálnej inštalácii. Mali by ste to urobiť, aby ste sa vyhli problémom s automatickou aktiváciou systému Windows 10. Inštalácia systému Windows je prepojená s hardvérom počítača. Ak si teraz vyberiete nesprávnu verziu systému Windows, bude možné, že nebudete môcť aktivovať systém Windows 10.

stlač tlačidlo Ďalší na výber medzi bootovateľným USB kľúčom alebo ISO súborom. Zavádzací USB kľúč musí mať úložnú kapacitu minimálne 4 GB a musí byť okamžite rozpoznaný nástrojom Media Creation Tool. Pre DVD musíte mať v počítači samozrejme DVD napaľovačku.

Stiahni a počkaj

Teraz sa stiahnu inštalačné súbory aktualizácie Windows 10 Fall Creators Update. V závislosti od rýchlosti internetu to bude trvať 15 až 30 minút.

Po vytvorení USB kľúča ho môžete - po bezpečnom odpojení od počítača - okamžite použiť na čistú inštaláciu systému Windows 10. Rozhodli ste sa pre súbor ISO? Tento súbor potom môžete napáliť priamo na zapisovateľný disk DVD tak, že naň kliknete pravým tlačidlom myši v programe Prieskumník Windows a vyberiete možnosť Napáliť obrazový súbor disku. Bez samostatného napaľovacieho programu ho Windows 10 automaticky premení na bootovacie DVD (uistite sa, že máte v jednotke disk DVD-R alebo DVD-RW).

Teraz ste pripravení poskytnúť svojmu počítaču iskrivú čistú inštaláciu aktualizácie Windows 10 Fall Creators Update. Chcete vedieť, ako na to krok za krokom? V tomto návode si môžete prečítať všetko o čistej inštalácii systému Windows 10.