Ako

Takto môžete Cortanu vypnúť v systéme Windows 10

V rámci výročnej aktualizácie systému Windows 10 spoločnosť Microsoft odstránila možnosť vypnúť Cortanu. Vďaka tomu je používanie vášho počítača oveľa ťažšie bez toho, aby ste sa tu a tam stretli s Cortanou. Našťastie Cortanu môžete vypnúť trikom. Ako si môžete prečítať tu.

Nie všetci sú s Cortanou spokojní. Virtuálny asistent vyvoláva pomerne veľa otázok o ochrane súkromia a niektorí ľudia radšej vyhľadávajú iba lokálne vo svojom počítači. Od výročnej aktualizácie systému Windows 10 už nemôžete Cortanu iba zapínať a vypínať.

Cortanu však môžete ľahko zneviditeľniť kliknutím pravým tlačidlom myši na panel úloh a Cortana> Skryté vybrať. Cortana však bude na vašom počítači naďalej aktívna. Ak ste na Windowsa začnete písať, stále máte celú funkcionalitu Cortany.

Ak chcete úplne zakázať všetky funkcie systému Cortana, aby ste mohli vyhľadávať iba lokálne a zobrazovať iba funkcie miestneho systému a podobne, musíte si to urobiť sami. Tipy uvedené nižšie zakážu Cortanu vo všetkých používateľských účtoch systému Windows 10 v počítači.

Zakážte Cortanu v systéme Windows 10 Pro

Ak máte verziu Windows 10 Pro, môžete Cortanu zakázať pomocou Editora miestnych zásad skupiny. Stlačte na Windowskľúč a typ gpedit. Vyberte možnosť z výsledkov vyhľadávania Upraviť pravidlá skupiny.

Ísť do Konfigurácia počítača> Šablóny na správu> Súčasti systému Windows> Hľadať a dať pod Povoliť Cortanu funkcia Vypnutý.

Zakážte Cortanu v systéme Windows 10 Home

Ak máte domácu verziu systému Windows 10, budete musieť register upraviť manuálne. Stlačte kláves Windows a zadajte regedit a otvorte výsledok hľadania Editor registrov.

Prejdite na kláves HKEY_Local_Machine \ Software \ Policies \ Microsoft \ Windows \ Windows Search. Ak tento kľúč ešte neexistuje, musíte si ho vytvoriť. Pravým tlačidlom myši kliknite kdekoľvek na pravom paneli a vyberte Nové> DWORD. Vytvorte hodnotu AllowCortana a dať tomu hodnotu 0.

Ukončite editor databázy Registry a reštartujte počítač. Všimnete si, že vyhľadávací panel bude teraz vyhľadávať iba v systéme Windows a že všetky funkcie Cortany už nebudú k dispozícii.