Preskúmanie

NetSpot - optimalizujte svoju bezdrôtovú sieť

Ak vaša bezdrôtová sieť nefunguje optimálne, môžete okamžite skontrolovať dve veci: nastavili ste „najlepší“ kanál a naozaj neexistuje lepšie miesto pre váš bezdrôtový smerovač? NetSpot vám môže pomôcť v obidvoch prípadoch: tento nástroj mapuje nielen bezdrôtové siete vo vašej oblasti, ale môžete s ním vykonať aj skutočný „prieskum stránok“.

NetSpot

Jazyk

Angličtina

OS

Windows 7/8/10

Webová stránka

www.netspotapp.com 8 Skóre 80

  • Pros
  • jasný
  • Veľmi šikovná tepelná mapa
  • Negatíva
  • Nie je to mobilná aplikácia

NetSpot je už nejaký čas k dispozícii pre OS X a macOS Sierra, ale nedávno bola pridaná verzia pre Windows s podobnými funkciami. Program má dva prevádzkové režimy: „objaviť“ a „prieskum“. Prvý, v ktorom je uvedený podrobný zoznam všetkých bezdrôtových sietí vo vašej oblasti, druhý predstavuje dosah vašej bezdrôtovej siete. Prečítajte si tiež: 8 Alternatívy k prehliadaču súborov ES.

Objavte

Režim objavovania NetSpotu je možno najmenej okázalý (aj preto, že túto funkciu nájdete v iných bezplatných analyzátoroch Wi-Fi). Získate prehľad všetkých bezdrôtových sietí, ktoré NetSpot v danom mieste zistí, v reálnom čase. Program uvádza takmer všetky dôležité údaje nájdených sietí: (B) SSID, sila signálu (v grafe aj v hodnotách dBM), najslabšia, najsilnejšia a nameraná priemerná sila signálu, pásmo Wi-Fi (2, 4 alebo 5 GHz), kanál a šírka kanálu, zabezpečenie (napr. Otvorené, WEP, WPA2 osobné) a režim siete (napr. 802.11n).

Ak kliknete na sieť, získate tiež historický prehľad o nameraných silách signálu a frekvenciách WiFi tejto siete. Tieto informácie môžu byť užitočné pri nastavovaní optimálneho kanálu pre vašu domácu sieť, najmä v pásme 2,4 GHz, ktorý je pokiaľ možno čo najďalej od susedných sietí (typické kanály sú 1, 6 a 11).

Prieskum

NetSpot môže tiež vykonať prieskum stránok. Napríklad naložíte pôdorys svojej kancelárie alebo domu so záhradou a budete prechádzať so svojím notebookom pomocou NetSpotu, pričom vždy budete uvádzať, kde presne sa na danom pôdoryse nachádzate. Potom NetSpot nakreslí z vášho pôdorysu takzvanú tepelnú mapu s farebným rozsahom, ktorý označuje, aký silný je signál z vybranej siete v každom bode. Na základe týchto informácií môžete nepochybne určiť lepšie umiestnenie bezdrôtového smerovača alebo extenderu.

Záver

NetSpot je jedným z lepších bezplatných nástrojov na analýzu WiFi, a to vďaka podrobným informáciám a modulu prieskumu stránok, ktorý vás prostredníctvom teplotnej mapy okamžite ukáže, kde sú slabé alebo mŕtve zóny v dosahu vašej siete.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found