Ako

Zrýchlite Windows 10 s ReadyBoost

Ak vám ostane USB kľúč a hľadáte jednoduchý a lacný spôsob, ako zrýchliť Windows 10, môžeme vám odporučiť ReadyBoost. V tomto článku vysvetľujeme, čo to je a ako s tým pracovať.

ReadyBoost je program, ktorý ukladá do medzipamäte súbory, ktoré počítač často používa. Tieto súbory sú uložené na USB kľúči. ReadyBoost používa SuperFetch. Toto je inteligentný algoritmus, ktorý určuje, ktoré súbory patria do tejto pamäte cache. Toto prostredie môže obsahovať systémové súbory, súbory aplikácií a dokumenty. Ak chce Windows 10 tieto súbory použiť, ReadyBoost zaistí, aby boli pripravené. Ak zmeníte súbor na pevnom disku, systém tieto zmeny automaticky použije všade.

Na použitie ReadyBoost potrebujete USB disk. Systém pracuje s USB 2 a USB 3, ale toto je odporúčané. Môžete tiež použiť kartu micro SD pre laptop; pokiaľ je rýchlosť dostatočne vysoká. Je tiež dobré vedieť, že môžete použiť viac palíc ReadyBoost. Okrem toho vám odporúčame, aby ste to používali, ak máte pevný disk a nie jednotku SSD, pretože fungujú rýchlejšie ako USB kľúče.

Začnite s ReadyBoost

Ak s tým chcete začať, potrebujete aspoň toto:

  • USB kľúč / SD karta s veľkosťou najmenej 1 GB až maximálne 32 GB
  • Minimálna prenosová rýchlosť 3,5 Mbit / s
  • USB kľúč / SD karta musí byť naformátovaná na ntfs

Teraz je dôležité skontrolovať, či je v počítači so systémom Windows 10 spustený program SuperFetch. Vo Windows 10 verzie 1803 alebo staršej sa stále volá SuperFetch, ale potom sa volá SysMain. Ak to chcete urobiť, stlačte Logo Windows + R.. Sem zadajte text services.msc a stlačte Ok. Teraz posuňte zobrazenie nadol, kým nenájdete jeden z dvoch výrazov. Uistite sa, že program je spustený a spúšťa sa automaticky (skontrolujte Vlastnosti pomocou pravého tlačidla myši).

Nainštalujte si ReadyBoost

Teraz vložte USB kľúč alebo SD kartu do vášho počítača alebo notebooku s HDD (nie SSD). Otvorte program Prieskumník Windows + E použit. Pravým tlačidlom myši vyberte z ponuky vľavo hokejku alebo kartu a stlačte príslušnú možnosť Vlastnosti. Na ďalšej obrazovke uvidíte kartu s Zvýšenie výkonu stáť. Hneď ako systém analyzuje hokejku alebo kartu, môžete naznačiť, že chcete toto zariadenie používať na ReadyBoost. Teraz stlačte Uplatňovať a ďalej Ok.