Ako

Vylepšite Android pomocou programu Nova Launcher

Výrobcovia majú často tendenciu dolaďovať Android k jadru a pridávať veci. S programom Nova Launcher môžete urobiť svoje zariadenie osobnejším a rýchlejším. Táto takzvaná náhrada domovskej obrazovky vám umožní navrhnúť vaše zariadenie Android úplne podľa vašich želaní, od pozadia a ikon až po zobrazenie aplikácií a animácií.

Nainštalujte si Nova Launcher

Predtým, ako začneme používať program Nova Launcher, si najskôr musíme ako aplikáciu z Google Play zvoliť náhradu obrazovky. S viac ako 10 miliónmi stiahnutí je to jeden z najpopulárnejších launcherov pre Android. A z dobrého dôvodu: Nova Launcher je nabitý rôznymi možnosťami, funguje veľmi hladko a je k dispozícii zadarmo. Tí, ktorí chcú viac možností, môžu začať s plateným variantom Prime (pozri krok 8), hoci štandardná verzia je tiež veľmi schopná. Keď po stiahnutí na svojom zariadení stlačíte tlačidlo Domov, zobrazí sa upozornenie na výber inej možnosti spustenia alebo spúšťača. Vyberte Nova Launcher.

2 Nastavte spúšťač

Teraz by sa mala zobraziť domovská obrazovka aplikácie Nova Launcher. Ak ste už spúšťač používali, môžete si zvoliť zálohu a importovať predchádzajúce nastavenia. V opačnom prípade stlačte Ďalší a vyberte farebnú schému (svetlú alebo tmavú) a spôsob zobrazenia a otvorenia zásuvky aplikácie. Tieto základné nastavenia je možné kedykoľvek zmeniť pomocou nastavení Nova Launcher. Na spúšťači je pekné to, že všetky položky ponuky a texty sú v holandčine. Rozhranie sa tiež od „čistého“ Androidu líši len málo, a to bez zbytočných doplnkov, ktoré spomaľujú užívateľský zážitok.

3 Prispôsobte pracovnú plochu

Otvorte nastavenia aplikácie Nova Launcher prostredníctvom prehľadu aplikácií. Tu môžete upraviť rôzne funkcie spúšťača vrátane spôsobu zobrazovania ikon, widgetov a animácií. Stlačte Desktop / Desktop grid na určenie počtu ikon, ktoré sa zobrazia na domovskej obrazovke. S Rozloženie ikon môžete presnejšie ovládať veľkosť ikon a upravovať alebo skrývať text štítku. S možnosťou Trvalý vyhľadávací panel zobraziť vyhľadávací panel Google na každej obrazovke, ak to tak v prípade vášho zariadenia už nie je. V rovnakom menu nájdete možnosti (nekonečného) posúvania, okrajov a zamykania.

4 Aplikácie a odkazy

Užitočnou funkciou aplikácie Nova Launcher je prítomnosť špeciálnych widgetov, ktoré umožňujú okamžité nastavenie aplikácií a skratiek. Stlačte o niečo dlhšie na prázdnom mieste na ploche a vyberte Miniaplikácie. Okrem bežných widgetov, ktoré tu nájdete Propagácia Nova, ktorá umiestňuje skratku k funkciám, ako sú napríklad zásuvka aplikácie, nastavenia alebo Google Assistant. S Aplikácie alebo priečinky môžete rýchlo vybrať viac aplikácií a podľa potreby ich umiestniť do samostatných priečinkov. Činnosti sú tiež skratky, ale na veľmi konkrétne časti aplikácií a funkcie systému Android. Zoznam zobrazených možností je obrovský a je určený hlavne pre pokročilých používateľov.

5 Prispôsobte si ikony

Nové pozadie už dáva vášmu zariadeniu iný vzhľad a program Nova Launcher tiež ponúka možnosť prispôsobiť si ikony aplikácií. Pre jednotný vzhľad odporúčame zvoliť balíček ikon z Obchodu Play. Dobrou voľbou sú Whicons, ktoré obsahujú minimálne 4000 minimalistických, bielych ikon napríklad pre WhatsApp, Facebook a Gmail. Na výber je tiež viac ako tridsať zhodných pozadí. Stiahnite si Whicons z Google Play a choďte na Nastavenia Nova / Vzhľad a správanie. Vyberte si Téma ikony a vyberte požadované balenie. Farba pozadia súboru Zásuvka na aplikáciu predvolená je biela, takže je rozumné zmeniť túto farbu, ak sa rozhodnete pre tento balíček ikon.

6 Dock, nočný režim a zálohy

Doku v spodnej časti môžete tiež dať osobný dotyk. Prejdite do nastavení Nova Launcher a vyberte Dock a upravte napríklad farbu, tvar a priehľadnosť. Okrem toho môžete doku poskytnúť ďalšie stránky, aby ste do neho mohli uložiť viac aplikácií. The Nočný mód je užitočný pre tých, ktorí pravidelne kontrolujú svoj smartphone pred spánkom: tento režim stmaví farby rozhrania a funguje automaticky na základe vašej polohy alebo ho zapnete manuálne. Ak chcete zabrániť strate nastavení pri prechode na iné zariadenie, urobte zálohu. Zálohu môžete uložiť lokálne, zdieľať ju e-mailom alebo uložiť v cloude pomocou Disku Google.

Ďalší spúšťač na vašom zariadení Huawei

Nastavenie alternatívneho spúšťača nie je na každom telefóne s Androidom také ľahké. Spravidla po inštalácii spúšťača môžete stlačiť tlačidlo Domov a okamžite ho nastaviť. Ak to nefunguje, možno budete musieť prejsť do nastavení (displeja). Zariadenia spoločností Huawei a Honor to robia inak. Používajú Emotion UI, kožu, ktorú je ťažké odstrániť. Emotion UI umiestni všetky ikony aplikácií na domovskú obrazovku a usporiada okno nastavení úplne inak. Ak to nemáte radi, choďte na Nastavenia / Aplikácie a stlačte prevodovku v spodnej časti (Pokročilé). Vyberte si Spustiť / začať a vyberte spúšťač, ktorý chcete použiť. Teraz sa zobrazí správa, ktorá tvrdí, že použitie alternatívneho spúšťača je katastrofálne pre vašu batériu, dátový balík a bezpečnosť vášho zariadenia. Vo väčšine prípadov je to nezmysel. Nenechajte sa oklamať a vyberte si Upraviť. Pri inštalácii iného alebo nového spúšťača musíte prejsť rovnakými krokmi.

7 rýchlejšie

Zvykne váš smartphone pri prechádzaní rozhraním pokrivkávať? Aj vtedy je dobré použiť program Nova Launcher. Náhrada úvodnej obrazovky je lepšie optimalizovaná a menej ťažká ako spúšťače, s ktorými sa štandardne dodáva veľa zariadení. Okrem toho môžete použiť Vzhľad a správanie zvýšte rýchlosť posúvania a animácie, aby sa rozhranie cítilo ešte plynulejšie a plynulejšie. Vyberte si Rýchlejšie ako svetlo a animácie sú obmedzené v prospech rýchlosti.

8 Nova Launcher Prime

Možnosti, o ktorých sme doteraz hovorili, sú súčasťou bezplatnej verzie Nova Launcher. K dispozícii je tiež platená verzia, ktorá obsahuje množstvo užitočných doplnkov. S programom Nova Launcher Prime (5,25 eur v Google Play) môžete skryť aplikácie, ktoré nikdy nepoužívate, a urobiť zásuvku aplikácií prehľadnejšou pomocou kariet alebo priečinkov. Prime navyše obsahuje viac rolovacích animácií a možnosť zobraziť počet neprečítaných správ pri každej aplikácii. Najpríjemnejším doplnkom sú však gestá, viď krok 9.

9 Začíname s gestami

Gestá (gestá v holandčine) sú hlavným dôvodom pre upgrade na platenú verziu Nova Launcher. Takto môžete spustiť určité aplikácie alebo akcie oveľa rýchlejšie. Prejdite do nastavení a vyberte Gestá a vstupy. Tu môžete priradiť určité akcie dvojitým klepnutím, prejdením prstom nahor alebo nadol. Myslite na otvorenie nastavení, posledných aplikácií alebo fotoaparátu. Môžete tiež nastaviť gestá dvoma prstami, aby ste otvorili napríklad aplikáciu Gmail. Možnosti sú nekonečné a ľahko sa upravujú, ak uprednostňujete inú aplikáciu alebo propagáciu.