Preskúmanie

DriverPack - automatické riadenie

Ovládače by sa mali aktualizovať hneď, ako bude k dispozícii nová verzia. To prospieva výkonu a zvyšuje bezpečnosť vášho systému. Hovoríme to veľmi nahlas, ale nie vždy sa toho pridržiavame. Pretože kto má čas a chuť každý deň kontrolovať aktualizácie všetkých svojich ovládačov? Realita je taká, že väčšina počítačov nespúšťa najnovšie ovládače. Našťastie existujú programy, ktoré to opravia, a DriverPack je jedným z nich.

DriverPack

cena

zadarmo

Jazyk

Angličtina

OS

XP / Vista / 7/8/10

Webová stránka

www.drp.su/sk 6 Skóre 60

  • Pros
  • Všetko je automatické
  • Tiež budúce aktualizácie ovládačov
  • Negatíva
  • Nevyžiadaný dodatočný softvér
  • Nesprávne určený malware

Veľa kontroly

DriverPack nainštaluje ovládače pre všetok hardvér vo vašom PC (a na ňom) a potom ho udržuje aktuálny. Sila tohto programu je tiež priamo tou časťou, pri ktorej sme trochu opatrní. Program vyžaduje málo a hlavne vyžaduje. To je ideálne, ale samozrejme aj dosť zložité. Pred spustením nie je veľa konfigurácie a hneď ako dáte programu oprávnenie na inštaláciu ovládačov, váš počítač spôsobí chaos. Vymenia sa dokonca aj ovládače vašej grafickej karty. Predtým, ako začnete, sa vytvorí bod obnovenia systému, ktorý je však trochu divoký a dáva takémuto programu veľkú kontrolu.

Nevyžiadaný softvér

Prečo si myslíme, že je to problém, zistíte dosť skoro po dokončení skenovania. Ukázalo sa, že skenovanie nie je iba kontrolou a aktualizáciou. Kvôli pohodliu sú nainštalované aj prehliadač Opera a antivírusový skener Avast. Skvelý softvér, nič z toho, ale my sme ho nežiadali! A nedostali sme otázku, či to chceme nainštalovať. Tomu sa dá zabrániť kliknutím na počas inštalácie Expertrežim, ale táto možnosť je taká jemná, že ju väčšina ľudí prehliadne.

Program potom naznačil, že dva ovládače nie je možné nainštalovať, ale nevysvetlil prečo. Okrem toho sa uvádzalo, že sa našiel malware, ale ukázalo sa, že ide o plne platný softvér (napríklad Dropbox Helper). Celkovo by vás ako neskúseného používateľa mohli vydesiť.

Záver

Nie je to tak, že DriverPack nerobí to, čo sľubuje. Naopak, robí viac, ako sľubuje, a to nás trochu obťažuje. Inštalácia a aktualizácia ovládačov funguje skvele a plne automaticky, iba s nevýhodou.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found