Ako

Zmeňte e-mailovú adresu bez chýbajúcej pošty

Zmena e-mailovej adresy môže byť problémom. Vaša stará e-mailová adresa je pravdepodobne zaregistrovaná ako prihlasovacia adresa na mnohých stránkach. Okrem toho ste pravdepodobne tiež uvedení pod touto e-mailovou adresou v ich adresári s mnohými ľuďmi. Ako môžete zmeniť svoju e-mailovú adresu bez toho, aby vám chýbali e-maily?

Krok 1 - Ponechajte prístup

Rovnako ako pri skutočnej zmene adresy sa uistite, že máte stále prístup k svojej starej adrese. Počas prechodného obdobia prirodzene chcete, aby ste sa mohli občas prihlásiť na svoju starú e-mailovú adresu, aby ste si boli istí, že vám nič nechýba.

Krok 2 - Dajte vedieť všetkým

Oznámte svojmu adresáru zmeny prostredníctvom svojej novej e-mailovej adresy. POZNÁMKA: ak pošlete poštu všetkým ľuďom vo vašom adresári súčasne, nezabudnite ich vložiť do políčka BCC. Týmto spôsobom všetci vedia o vašej novej e-mailovej adrese bez toho, aby došlo k narušeniu súkromia všetkých vašich známych.

Krok 3 - Automatické preposielanie a automatická odpoveď

Zo svojej starej e-mailovej adresy nastavte, aby sa e-maily, ktoré tam budete dostávať, automaticky preposielali na vašu novú e-mailovú adresu. Okrem toho sa oplatí nastaviť automatickú odpoveď z vašej starej e-mailovej adresy, v ktorej uvediete, že sa vaša e-mailová adresa zmenila. Je samozrejmé, že uvádzate aj to, na ktorej e-mailovej adrese ste zastihnutí.

Krok 4 - Zmeňte svoju e-mailovú adresu na webových stránkach

Bez ohľadu na to, či ste sa prihlásili na odber bulletinu, konferencie alebo sa pomocou svojej e-mailovej adresy prihlasujete na webové stránky, nezabudnite vo všetkých týchto veciach nahlásiť zmenu svojej e-mailovej adresy. Vytvorte si zoznam, aby ste na nič nezabudli. Zoznam môžete urobiť čo najkompletnejším, keď vo svojej poštovej schránke vyhľadáte všetky spoločnosti / weby / blogy atď., Ktoré vám zasielajú e-maily. Zvážte tiež dôležité orgány, ako je vaša banka alebo obec.

Krok 5 - Záverečné tipy

Ak ste dokončili všetky tieto kroky, môžete si ponechať svoju starú e-mailovú adresu a použiť ju na nevyžiadanú poštu. V každom prípade nezabudnite zmeniť svoju e-mailovú adresu na vizitke, ak je tam uvedená aj vaša stará e-mailová adresa.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found