Preskúmanie

Amazon Kindle Paperwhite - krásna elektronická čítačka s nedostatkom

Kindle Paperwhite je už roky dôveryhodným menom a teraz je na predaj vo štvrtej variante. Testovali sme Paperwhite 4 (2018), ktorý sa dá považovať za štandardný Kindle, aby sme zistili, čo bolo aktualizované.

Amazon Kindle Paperwhite

cena 139,99 € (8 GB)

Veľkosť obrazovky 6 palcov (1072 x 1448 pixelov)

Váha 182 gramov

Rozmery 11,6 x 16,7 x 0,8 cm

Sklad 8 GB alebo 32 GB

Bezdrôtový 802.11b / g / n, bluetooth, voliteľné 4G

Pripojenia Micro USB

Webová stránka www.amazon.de

8 Skóre 80

  • Pros
  • Vodeodolný
  • Ostrá obrazovka
  • Osvetlená obrazovka
  • Negatíva
  • Žiadna nastaviteľná teplota farieb

Kindle Paperwhite je teraz v štvrtej generácii. Pokiaľ ide o špecifikácie, táto štvrtá generácia vo veľkej miere zodpovedá svojmu predchodcovi, takže rozlíšenie obrazovky je rovnaké. Veľkým rozdielom v porovnaní s predchádzajúcou generáciou je, že predná strana, rovnako ako v prípade tabletu, pozostáva z jednej plochej sklenenej platne, ktorá tiež presahuje cez okraje obrazovky. To je príjemné pre prácu s dotykovou obrazovkou. Vďaka tomu je tiež Paperwhite vodotesný.

Elektronická čítačka je zakončená pogumovaným povrchom pre väčšie uchopenie. Je pekné, že tento povlak nepôsobí citlivo na škrabance, ale na materiáli môžete rýchlo vidieť škvrny. Mimochodom, dôrazne odporúčame, aby ste použili obal s elektronickou čítačkou, aby materiál na zadnej strane nezohrával úlohu. Nabíjanie je cez micro-USB, Amazon dodáva nabíjací kábel.

Žiadna nastaviteľná teplota farieb

Originálny Paperwhite z roku 2012 bol kedysi prvou elektronickou čítačkou spoločnosti Amazon s osvetlením a vysvetlením názvu: vďaka svetlu bola obrazovka aj cez deň biela ako papier. Osvetlenie je dnes už štandardom a so zavedením aktualizovaného základného modelu Kindle v tomto roku bola celá rada elektronických čítačiek Amazon vybavená osvetlením. Amazon, bohužiaľ, na zariadení Paperwhite neposkytoval osvetlenie s nastaviteľnou teplotou farieb. Porovnateľná elektronická čítačka Kobra Clara HD. Ak chcete Kindle s nastaviteľnou teplotou farieb, potom potrebujete oveľa drahší špičkový model Kindle Oasis. Na tomto papieri nie je nastaviteľná teplota farieb. Získate vynikajúce osvetlenie založené na piatich LED diódach, ktoré rovnomerne osvetľujú obrazovku. Môžete si vybrať z dvadsiatich štyroch úrovní jasu.

Obrazovka ostrá ako britva

Paperwhite má 6-palcový dotykový displej s ostrosťou 300 ppi, čo sa prejaví v rozlíšení 1072 x 1448 pixelov. Ide o rovnakú ostrosť ako u predchodcu. Nie je na tom nič zlé, pretože 300 ppi zaisťuje ostré písmená. Fajn vyzerajú aj obaly na knihy v hlavnom menu. Dotykový displej funguje vynikajúco a na tomto Kindle si môžete prehliadanie vychutnať.

Dobrý softvér

Kindle Paperwhite má skvelé užívateľské rozhranie. Hlavné menu zobrazuje knihy vo vašom zariadení a reklamy na nové knihy vo virtuálnom kníhkupectve. Ak chcete, môžete tieto návrhy vypnúť. Knihy sa otvárajú ľahko, Kindles v praxi nájdeme rýchlejšie ako elektronické čítačky od spoločnosti Kobo. V knihe môžete ľahko upravovať napríklad veľkosť textu a osvetlenie. S Kindle ste uviazli vo vlastnom virtuálnom kníhkupectve spoločnosti Amazon. Tento kníhkupectvo funguje dobre a obsahuje širokú škálu anglických a holandských kníh. Nie každý holandský ebook je bohužiaľ k dispozícii. Holandské (elektronické) kníhkupectvá ako Bol tieto tituly síce majú, ale predávajú knihy vo formáte ePub. Tento formát nie je priamo čitateľný na Kindle. Súbory ePub môžete prevádzať do čitateľného formátu pomocou softvéru, ako je napríklad Caliber. Našťastie sa čoraz viac ePub predáva bez Adobe DRM, čo umožňuje relatívne ľahkú konverziu. Okrem e-kníhkupectva je vstavaný aj Audible Store, kde si môžete kúpiť audioknihy. Môžete ho počúvať cez bluetooth.

Záver

Štvrtý variant Paperwhite je skvelý elektronický čítač a mohli by ste ho považovať za štandardný Kindle. Získate vodotesnú elektronickú čítačku s plochou prednou časťou a ostro osvetlenou obrazovkou. Amazon, bohužiaľ, nepoužil osvetlenie s nastaviteľnou teplotou farieb, čo robí Kobo na porovnateľných modeloch. Ak ste však pripojení k platforme Amazonu, je to vynikajúci elektronický čítač.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found