Ako

Ako nainštalujem Microsoft Office 2016?

Spoločnosť Microsoft dnes sprístupnila Office 2016 pre Windows s novými verziami Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Project, Visio a Access. Existuje niekoľko spôsobov, ako nainštalovať Office 2016. Vysvetľujeme ich tu.

Skôr ako začnete, je dôležité vedieť, ktorú verziu systému Windows vo svojom počítači máte. Office 2016 je k dispozícii iba pre Windows 7 alebo novší. Nie ste si istí, ktorú verziu máte? Toto sa dá ľahko skontrolovať pomocou tohto odkazu.

Ak ste si istí, že je nainštalovaný systém Windows 7, 8 alebo 10, môže sa začať proces inštalácie.

Už mám predplatné služieb Office 365

Ak máte predplatné služieb Office 365, môžete nájsť aktualizáciu otvorením jedného z programov Office 2013. Kliknite doľava Účet, potom priamo na krabici Možnosti aktualizácie, a potom vyberte Upraviť teraz. Ak okno Nie je potrebné nič aktualizovať sa zobrazí, aktualizácia ešte nie je k dispozícii. Microsoft pomaly zavádza aktualizáciu, takže Office 2016 ešte nemusí byť dostupný pre všetkých.

Nemám predplatné služieb Office 365

Office 365 je služba predplatného od spoločnosti Microsoft. Pri určitej sume za mesiac (alebo za rok) máte vždy najnovšiu verziu balíka Office, šesťdesiat minút Skype za mesiac a terabajt (tisíc gigabajtov) online úložiska. Podľa spoločnosti Microsoft to stačí na uloženie milióna dokumentov balíka Office a 70 000 fotografií a 100 videí a 10 000 skladieb. Najväčšou výhodou je, že máte vždy k dispozícii všetky svoje súbory. Po prihlásení na odber môžete svoje dokumenty zobraziť a upravovať aj na počítači, tablete a telefóne.

Office 365 Personal je k dispozícii na jednom počítači, jednom tablete a jednom telefóne za 7 EUR mesačne alebo 69 EUR ročne. Terabajt online úložiska môže využiť aj jedna osoba.

Office 365 Home je k dispozícii na piatich počítačoch, piatich tabletoch a piatich telefónoch za 10 EUR mesačne alebo 99 EUR ročne. Terabajt online úložiska môže využiť aj päť ľudí.

Vďaka týmto predplatným si môžete nový Office 2016 bezplatne stiahnuť z webovej stránky spoločnosti Microsoft. Keď po inštalácii otvoríte niektorý z programov balíka Office a prihlásite sa pomocou účtu, ktorý ste si museli vytvoriť pri objednávaní balíka Office 365, získate prístup k týmto programom. Spoločnosť Microsoft vás automaticky upozorní, keď budú k dispozícii aktualizácie softvéru. Pokiaľ je predplatné služieb Office 365 v prevádzke, môžete si bez ďalších nákladov inštalovať nové verzie balíka Office priamo do svojho počítača.

Nainštalujte si Office bez predplatného služieb Office 365

Office 2016 je k dispozícii aj samostatne. Inovácia zo staršej verzie však nie je možná. Softvérový balík je možné pre PC kúpiť od zhruba 150 eur.

Office 2016 môžete používať aj na telefóne alebo tablete bez predplatného služieb Office 365, pretože tieto aplikácie je možné bezplatne stiahnuť pre Android, iOS a Windows Phone. Nezabudnite, že tieto mobilné verzie sú zbavenou verziou balíka Office 2016 pre PC. Majú teda menej možností.

Bez služieb Office 365 je možné vymieňať si súbory medzi telefónom a tabletom. Mobilné aplikácie spolupracujú s Dropboxom, bezplatnou službou, ktorá vám umožňuje ukladať súbory online. Keď prepojíte Dropbox s Office na ľubovoľnom zariadení, zdieľanie medzi zariadeniami je možné. Majte na pamäti, že Dropbox ponúka na rozdiel od terabajtu, ktorý získate pri predplatnom služieb Office 365, iba dva gigabajty úložného priestoru. Na vašom PC tiež nie je možné pripojenie k Dropboxu. Takže vždy budete musieť nahrať súbory z PC do Dropboxu.

Ktorú verziu služieb Office 365 si mám zvoliť?

Možnosť kúpiť si Office 2016 samostatne sa neodporúča používateľom, ktorí si Office radi berú všade so sebou alebo pracujú na mnohých rôznych zariadeniach. Služba Office 365 je na to skvelým riešením. Toto veľmi uľahčuje zdieľanie súborov a zaručuje, že všetky vaše súbory sú k dispozícii kedykoľvek a kdekoľvek.

Pre domácich používateľov, ktorí veľa pracujú s balíkom Office na jednom počítači - a v blízkej budúcnosti ho neplánujú používať na tablete alebo telefóne - je však samostatný balík Office 2016 dostatočný a z dlhodobého hľadiska lacnejší ako predplatné.

Všetky rôzne možnosti si môžete pozrieť v Microsoft Store.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found