Ako

Kde je Android Auto?

Mnoho automobilov je vybavených na prácu s Android Auto. Toto je praktická aplikácia, ktorá umožňuje rozšírenie vášho systému palubnej dosky o použitie so smartfónom s Androidom. Pokiaľ sa ale pozriete do holandského App Store, na túto aplikáciu nenarazíte. Prečo Android Auto nie je k dispozícii v Holandsku?

Android Auto nenahrádza systém palubnej dosky, ale môže dodatočne prispieť k informačno-zábavnému systému vozidla. To znamená, že pomocou operačného systému nemôžete zapnúť klimatizáciu, ale môžete navigovať prostredníctvom služby Mapy Google, odpovedať na správy handsfree a telefonovať a počúvať hudbu. Je to teda skôr rozšírenie vášho telefónu v podobe zábavy, ako Android, ktorý prevezme vaše auto.

Nie v Holandsku

V iných krajinách to môže byť doplnok k vášmu zážitku z jazdy, pretože tam môžete napríklad použiť rýchlomer. Takto viete, ako rýchlo môžete jazdiť po konkrétnej ceste. Je k dispozícii iba v niektorých krajinách. Zložité na systéme Android Auto je, že nie je podporovaný vôbec všade. Jedným z nich je, žiaľ, aj Holandsko.

Často sa hovorí, že dôvodom je to, že to vláda neumožňuje, pretože ide o rozšírenie vášho mobilného telefónu. Zatiaľ čo používanie smartfónov za volantom je vo všetkých ohľadoch odradené. Iste preto, že Android Auto nie je až taký zažitý ako napríklad konkurent Apple: Carplay. Vďaka tomu môžete iba telefonovať, navigovať a počúvať hudbu, vďaka čomu je používanie handsfree lepšie. Nie ste v pokušení robiť iné veci.

Na druhej strane je Android Auto teraz oveľa menej otvorený: môžete robiť iba základné veci, aby ste stále venovali čo najväčšiu pozornosť premávke. Prečo stále nemáme aplikáciu v Holandsku, je to preto, lebo Google tvrdí, že v Holandsku zámerne nevydala aplikáciu Android Auto, pretože dáva prednosť väčším krajinám. Aplikáciu nemôže iba predstaviť, pretože to súvisí so zákonmi a nariadeniami. Zistiť, čo tieto zákony a nariadenia znamenajú pre jednotlivé krajiny, a lobovať, aby ste zaistili, že bude možné aplikáciu naďalej používať, si vyžaduje čas a peniaze.

Stiahnuteľné cez APKMirror

Android Auto si môžete dať do telefónu, ale nie je to úplne legálne. Aplikáciu nájdete na APKMirror, kde si môžete stiahnuť všetky druhy aplikácií, ktoré u nás (zatiaľ) nie sú vydané. To si však vyžaduje, aby ste svojmu telefónu dali súhlas so sťahovaním aplikácií tretích strán, a to znamená riziká, pre ktoré ste chránení v obchode Google Play.

Je škoda, že aplikácia ešte nevychádza v Holandsku, pretože Google ju neustále vylepšuje. Napríklad čoskoro bude predstavená tmavá téma, ktorá je lepšia pre vaše oči a ktorá sa čoraz viac zjednodušuje a ľahšie používa. Nakoniec sa bude čoraz viac podobať na Apple Carplay, čo znamená, že vlády môžu nástroj palubnej dosky stále povoliť.

Android Auto by navyše mal fungovať hlavne prostredníctvom Asistenta Google, takže stačí povedať „Hej Google, poďme šoférovať“ a potom získať možnosti navigácie a volania. Predtým, ako to budete môcť oficiálne použiť v Holandsku, to ešte nie je známe, takže musíte počkať do tohto času alebo si aplikáciu stiahnuť pomocou APKMirror.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found