Ako

Grafika na vašom tablete: najlepšie kresliace aplikácie pre Android a iOS

Prečo sa motať štetcami a farbami pri vytváraní maľby, keď máte k dispozícii rôzne aplikácie, ktoré vám umožnia nechať vaše kreatívne výstrelky bežať divoko? Ak urobíte chybu, často sa to napraví stlačením tlačidla. Tablet je ideálne zariadenie na zostavovanie náčrtov. Potrebujete len niekoľko zaujímavých aplikácií na kreslenie. Uvádzame 15 z nich.

Tip 01: Kreslite karikatúry

Android: zadarmo

Ako nakreslíte Pokémona? Alebo Bart Simpson? A šteniatko alebo sova? Aplikácia Draw Cartoons od tvorcu Uppa obsahuje množstvo klipov na YouTube, ktoré vás naučia krok za krokom kresliť kreslené postavičky. Videá sú rozdelené do rôznych kategórií: Mario, Spongebob SquarePants, Disney, Princezná, Simpsonovci, Roztomilé zvieratá ... Počet fragmentov je rozsiahly a pokyny sú vždy veľmi dobre vysvetlené. To, že sú videá v angličtine, nie je rušivé, pretože vidíte všetko na obrazovke. Zoberte list papiera a môžete ihneď začať. Plusom je, že aplikácia je často aktualizovaná o nové fragmenty. Zábava pre malých aj veľkých.

Tip 02: Rozmnožujte sa

iOS: 5,99 € (+ nákup v aplikácii)

História až 250 akcií, kopa kreatívnych štetcov a užívateľsky prívetivé rozhranie? Práca s touto kresliacou aplikáciou je zábavná a prináša úžasné výsledky. Procreate obsahuje veľmi šikovný nástroj na rozmazanie, ktorý umožňuje prevádzať fotografie do obrazov. Zaujímavá je tiež funkcia nahrávania, ktorá zaznamenáva priebeh kreslenia ako videoklip. Táto profesionálna aplikácia získala z istého dôvodu niekoľko ocenení. Výsledok môžete exportovať do formátu psd, png, pdf alebo jpg. Aplikácia je optimalizovaná aj pre iPad Pro a Apple Pencil.

Vďaka Draw Cartoons sa krok za krokom naučíte kresliť roztomilé kreslené hrdinky a televízne postavy

Tip 03: Farbenie

Android: zadarmo (+ nákupy v aplikácii)

Chcete si na chvíľu oddýchnuť? Omaľovánky pre dospelých majú už niekoľko rokov veľký úspech. Mimochodom, neexistujú iba na papieri, ale aj digitálne. Vďaka Coloringu získate prístup k dvom stovkám profesionálnych omaľovánok. Prvých šesťdesiat kópií je zadarmo, zvyšok zaplatíte nákupmi v aplikácii. Väčšina kresieb je veľmi podrobných, aby ste sa mohli dlho baviť. Bavte sa a vyfarbujte box po boxe. Existuje niekoľko štandardných farieb, ale môžete vytvoriť svoje vlastné farebné kombinácie pomocou tlačidla s kvapkadlom. Výsledok môžete uložiť alebo zdieľať prostredníctvom sociálnych sietí.

Tip 04: Phoster

iOS: zadarmo (+ nákupy v aplikácii)

Chcete byť kreatívni s textom? Napríklad urobiť pekný leták alebo plagát? Potom potrebujete Phostera. Začnete jednou z mnohých šablón. Potom si ho môžete úplne prispôsobiť svojim osobným preferenciám. Nielen, že môžete upraviť veľkosť a farby písma, ale môžete tiež zmeniť písmo a vložiť fotografie. Keď skončíte so základným dizajnom, spoločnosť Phoster navrhne dvadsať alternatív. Výsledok môžete uložiť do role fotoaparátu, vytlačiť alebo zdieľať prostredníctvom Facebooku, Twitteru alebo Flickru. Ideálna aplikácia na rýchle vytvorenie originálneho dizajnu.

Tip 05: ArtRage

iOS: 4,99 € / Android: 5,49 €

ArtRage je tiež veľmi populárna kresliaca aplikácia. Pomocou fixiek, nožov na palety, ceruziek, rozprašovačov, štetcov, pier a trblietok vytvorte tie najkrajšie umelecké diela. Dokonca si sami vyberiete štruktúru papiera. Plus ArtRage je, že existuje veľa predvolieb, pomocou ktorých môžete napríklad vyhladiť čiary alebo nastaviť mäkký bod. Ďalšou výhodou je, že v aplikácii sú režimy prelínania (ako poznáme z Photoshopu). ArtRage je tiež kompatibilný s Adobe Creative Cloud, Dropbox a DeviantArt. Jedinou nevýhodou je, že aplikácia reaguje pomalšie na rozsiahle kresby alebo maľby.

Tip 06: Ako kresliť tetovanie

iOS: zadarmo (+ nákupy v aplikácii) / Android: zadarmo (+ nákupy v aplikácii)

Vždy ste chceli vedieť, ako nakresliť tetovanie? Napríklad kmeň, detailná ruža alebo jemný salamander? Prostredníctvom tejto aplikácie sa naučíte krok za krokom. Vezmite list papiera a ceruzku a položte tablet s touto aplikáciou vedľa seba. Môžete si prečítať úroveň obtiažnosti a počet krokov pre každé tetovanie. Od rovnakého výrobcu (Tien Nguyen / Sweefit Studios) existujú aj aplikácie špecializované na kreslenie kvetov a graffiti listov. Určite to vyskúšajte! Urobil chybu? To tu nie je vôbec zlé a dá sa rýchlo opraviť.

Tip 07: Autodesk SketchBook

iOS: zadarmo (+ nákupy v aplikácii) / Android: zadarmo (+ nákupy v aplikácii)

Začiatočníci aj odborníci môžu popustiť uzdu svojej kreativite pomocou tejto aplikácie na kreslenie a maľovanie od spoločnosti Autodesk. SketchBook má nádherné minimalistické rozhranie a rozsiahlu sadu nástrojov. Môžete načítať obrázky, aby ste ich preniesli alebo spracovali vo svojich umeleckých dielach. Ak sa rozhodnete pre verziu Pro, získate viac ako sto štetcov a nemôžete pracovať s maximálne tromi, ale s maximálne osemnástimi rôznymi vrstvami. Autodesk Sketchbook funguje dobre a prostredníctvom nastavení si ho môžete úplne upraviť podľa svojich predstáv. Napríklad sami môžete vytvárať skratky a gestá (gestá prejdením prstom). Máte dotykové pero? Autodesk SketchBook ponúka podporu pre Apple Pencil, Samsung Galaxy Note S Pen a Wacom Creative Stylus 2. Dôrazne sa odporúča!

Autodesk SketchBook podporuje stylusy citlivé na tlak

Copyright projectwriteasmile.com 2023

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found