Ako

Takto používate Instagram bez mobilného telefónu

Instagram nie je k dispozícii iba ako aplikácia pre váš telefón alebo tablet: populárnu platformu sociálnych médií môžete využiť aj na počítači a notebooku. V tomto článku vysvetľujeme, ako funguje Instagram na PC.

Predtým ste mohli Instagram používať iba na svojom smartfóne. Instagram teraz rozšíril mobilnú verziu webu o funkciu nahrávania, takže aplikáciu už v podstate nepotrebujete. A milé je: pomocou triku môžete tiež jednoducho navštíviť webovú stránku pre mobil v počítači.

Instagram na PC

Trik spočíva v rozšírení pre Chrome. V prehliadači Chrome prejdite na stránku rozšírenia User-Agent Switcher pre Chrome a stiahnite si rozšírenie. Po nainštalovaní rozšírenia sa v pravom hornom rohu obrazovky prehliadača Chrome zobrazí ikona so zemeguľou.

Prejdite na instagram.com, prihláste sa a potom kliknite na ikonu zemegule. Kliknite napríklad na Chrome pre Android Mobile On. Čo sa teraz stane, je to, že Chrome znova načítava web, ale pritom sa tvári, že si web prezeráte v smartfóne s Androidom - a preto potrebujete mobilný prehliadač. V dolnej časti sa potom zobrazí lišta. Kliknutím na ikonu fotoaparátu nahráte fotografiu.

User-Agent Switcher pre Chrome je tiež užitočný doplnok na zníženie množstva informácií, ktoré váš prehliadač odhalí, pretože keď načítate web, váš prehliadač o sebe prezradí veľa informácií. Pomocou doplnku, ako je prepínač User-Agent, môžete zvýšiť svoju anonymitu na internete.

Filtre

Poznámka: Pridanie filtrov nie je možné prostredníctvom mobilnej verzie, a teda ani pomocou tohto triku na vašom PC. Orezávanie fotografií tiež nefunguje, ale ak chcete iba pridať jednoduchú fotografiu a nemáte po ruke telefón, je to ideálne riešenie.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found