Ako

Vystrihovanie a vkladanie vo Windows 10: takto funguje nová schránka

V aktualizácii systému Windows 10 z októbra 2018 sa schránka výrazne vylepšila. Teraz podporuje okrem iného aj rezanie a vkladanie položiek medzi rôznymi počítačmi. Pozrime sa, ako to funguje.

Krok 1: Zapnite

S novou schránkou Windows 10 môžete kopírovať texty a obrázky do jedného počítača a potom ich vkladať do iného počítača. Potrebujete na to aktualizáciu Windows 10. októbra 2018 (1809). Nie ste si istí, či máte túto aktualizáciu? Skontrolujte to zadaním winver do ponuky Štart a následným stlačením klávesu Enter. Vidíš Verzia 1809, potom máte správnu verziu. Ak nie, môžete si stiahnuť októbrovú aktualizáciu.

Cloud spoločnosti Microsoft sa používa na umožnenie kopírovania a vkladania položiek medzi rôznymi počítačmi. Otvorte okno nastavení (tip: použite kombináciu klávesov kláves Windows + I) a prejdite na Systém / schránka. Posuvník nastavte na On Včela Synchronizujte medzi zariadeniami. Nová schránka má tiež schopnosť sledovať viac položiek v zozname histórie. Túto šikovnú možnosť okamžite povoľujeme aj prostredníctvom tohto okna nastavení: posúvač nastavte na On Včela História schránky.

Krok 2: Stačí prilepiť!

Novú schránku otvoríte kombináciou klávesov kláves Windows + V. Tu vidíte všetky položky, ktoré ste predtým skopírovali. Teraz môžete kopírovať a vkladať položky ako text a obrázky, napríklad pomocou Ctrl + C a Ctrl + V. Skontrolujte, či máte synchronizáciu zapnutú aj na druhom počítači a či tento počítač používa aj najnovšiu aktualizáciu systému Windows z 10. októbra 2018. Uistite sa tiež, že ste prihlásení pomocou rovnakého účtu Microsoft v danom počítači.

Krok 3: Viac položiek

Už ste si ju prečítali: nová schránka vám tiež ponúka možnosť pracovať s viacerými položkami. Je to užitočné, pretože to znamená, že už nemusíte kopírovať jednu položku. Ak ste v prvom kroku povolili funkciu histórie schránky, v okne sa zobrazí viac položiek. Ak konkrétnu položku často prilepíte, môžete ju pripnúť do schránky a uľahčiť jej prístup. Vyhľadajte položku, ktorú chcete používať častejšie, a kliknite na špendlík zobrazený vedľa nej. Odteraz je položka vždy k dispozícii.