Ako

Takto nastavíte potvrdenie o prečítaní e-mailov

Chcete sa ubezpečiť, že vaše e-mailové správy prichádzajú správne a že si ich príjemca prečítal? Potom môžete nastaviť potvrdenie o prečítaní. Mnoho e-mailových programov podporuje túto funkciu. Vysvetľujeme, ako aktivovať potvrdenia o prečítaní v troch populárnych poštových nástrojoch.

Gmail

Gmail sám o sebe neponúka potvrdenie o prečítaní. To je možné len pomocou špeciálneho účtu, ktorý sa vytvára prostredníctvom školy alebo práce. Toto sú účty, ktoré vyzerajú takto: [email protected]čnosť.nl namiesto @ gmail.nl.

Ak používate takúto e-mailovú adresu, nastavenie potvrdenia o prečítaní je dosť jednoduché: pri zostavovaní e-mailu uvidíte vpravo dole malý trojuholník smerujúci nadol. Toto je funkcia „viac možností“, kliknite na ňu a potom na „vyžiadať potvrdenie o prečítaní“. Upozorňujeme, že osoba, ktorej posielate správu, bude pravdepodobne musieť pred prijatím oznámenia schváliť potvrdenie o prečítaní.

V najpravdepodobnejšom prípade, že nepoužívate pracovný alebo školský účet Google, budete si musieť stiahnuť potvrdenie o prečítaní pomocou Gmailu a stiahnuť si rozšírenie. Môžete na to použiť rozšírenie Mailtrack. Prečítajte si, ako si ho môžete stiahnuť a nainštalovať.

Výhľad

Vďaka počítačovému programu, ako je napríklad Outlook, máte možnosť nastaviť potvrdenie o prečítaní. Príjemcovia (ktorí tiež používajú program Outlook) majú právo odmietnuť toto potvrdenie o prečítaní, takže nikdy nebudete mať stopercentnú istotu.

Máte tiež možnosť nastaviť potvrdenie o prijatí. Urobíte to takto: v Outlooku prejdite na „súbor“ v pravom hornom rohu, potom kliknite na „možnosti“ vľavo a potom vyberte „e-mail“. V možnostiach e-mailu prejdite na možnosť „skontrolovať“ a začiarknite potvrdenie alebo podľa potreby prečítajte potvrdenie.

E-mailové adresy na bielu listinu

Potvrdenia o prečítaní sú dobrým spôsobom, ako zabezpečiť, aby sa dôležité e-maily skutočne dostali k príjemcovi. Môžete sa však tiež uistiť, že vám nebudú chýbať žiadne e-maily. Preto môže platiť za e-mailové adresy „pridané na bielu listinu“, aby nikdy neskončili v priečinku spamu. Ako na to, sa dočítate v tomto článku.

Nechcete neustále od všetkých pýtať potvrdenie o prečítaní? Potom to môže byť tiež oveľa jednoduchšie v jednom e-maile. Otvorte nový e-mail a kliknutím na jedno alebo viac políčok v časti „možnosti“ získate potvrdenie alebo potvrdenie o prečítaní.

Yahoo! Mail

Tiež v Yahoo! Mail, nastavenie potvrdenia o prečítaní v online prostredí nie je možné, rovnako ako v prípade Gmailu. Tento problém môžete vyriešiť tak, že si do e-mailového programu Outlook pridáte účet Yahoo.

Urobíte to kliknutím na „Pridať účet“ cez „Súbor“ v časti „Účet“. Potom vaše Yahoo! Pošta prepojená s programom Outlook, čo umožňuje používať potvrdenie aj prečítať si potvrdenie. Tento trik funguje aj pre účty Gmail.

Naozaj prečítané?

Ak dostanete potvrdenie o prečítaní, nemusí to vždy znamenať, že si správu prečítal aj príjemca. Ako fungujú potvrdenia o prečítaní závisí od e-mailového systému, ktorý príjemca používa. Napríklad niekto môže označiť e-mail ako prečítaný, ale e-mail neotvoril. Pamätaj na to.