Ako

Vložte Windows 10 na svoj SSD

Práve ste vyčistili Windows 10 a podľa želania ho zariadili. Samozrejme, že by ste to najradšej ponechali, ale technológia sa zlepšuje. Neustále vychádzajú stále nové a rýchlejšie disky, napríklad NVME SSD. Ak na to prepnete, chcete z toho vyťažiť maximum nastavením systému Windows a potom samozrejme chcete vziať svoje aplikácie a nastavenia so sebou. Získajte Windows 10 na svojom SSD v 14 krokoch.

1 Miesto na disku

Predtým, ako začneme s vytváraním kópie systému Windows, nezabudnite sa najskôr pozrieť na miesta na disku. Ak je váš súčasný disk väčší ako nový, je to nevyhnutné. Takže najskôr skontrolujte cez Prieskumník Windows / Tento počítač koľko miesta sa momentálne využíva. Ak je to viac ako vaša nová jednotka, musíme začať upratovať. Potom skúste najskôr Vyčistenie disku otvorením z ponuky Štart. Vyberte jednotku a kliknite na tlačidlo Ok. Potom kliknite na Vyčistenie systémových súborov / OK. Skontrolujte všetko a kliknite Ok zobrať to preč. Vráťte sa do programu Windows Explorer a skontrolujte, či je teraz dostatok voľného miesta.

2 WinDirStat

Ak stále nie je k dispozícii dostatok miesta, musíme zaujať razantnejší prístup. Presuňte všetku svoju hudbu, fotografie a dokumenty zo starého disku na iný, možno externý, pevný disk. Ak to nestačí, stiahnite si a nainštalujte WinDirStat. Otvorte ho a vyberte jednotku, ktorú chcete skenovať, a kliknite na ňu Ok. Skenovanie môže chvíľu trvať. Teraz uvidíte súbory a programy, ktoré zaberajú najviac miesta. Odstrániť priečinky v Program Files pomocou Nastavenia / Aplikácie / Aplikácie a funkcie. Pravým tlačidlom myši kliknite na priečinok a výberom príkazu Otvoriť ho otvorte v programe Prieskumník Windows.

3 Zálohovanie

Predtým, ako budeme pokračovať, nezabudnite zálohovať všetky dôležité súbory. Prinajmenšom skopírujte najdôležitejšie súbory na inú jednotku. Môžete tiež použiť História súborov cez Nastavenia / Aktualizácia a zabezpečenie / Zálohovanie. Zapnite zálohu a vyberte svoju externú jednotku. Potom kliknite na Viac možností, uistite sa, že sú v zozname všetky vaše dôležité priečinky, a kliknite na Zálohujte teraz. Neskôr tiež urobíme obraz celého vášho starého disku, ale radšej zálohujeme príliš veľa ako príliš málo.

4 Záloha EaseUS Todo

Chystáme sa skopírovať disk pomocou nástroja EaseUS Todo Backup Free. Stiahnite si program a spustite stiahnutý súbor. Inštalácia hovorí za všetko: pre umiestnenie svojich záloh vyberte iný disk. Potom spustite program. Kliknite na oznámenie o licencii Neskôr, môžete to ignorovať, pretože program je zadarmo. Než budeme pokračovať, môžete urobiť ešte jednu SystémZálohovanie ak máte na to miesto na inom disku. Kliknite na to, vyberte operačný systém a vyberte cieľ. kliknite na Pokračovať a chvíľu počkajte, kým sa to zazálohuje.

Priečky

Niektoré počítače alebo notebooky sú rozdelené na oddiely, pričom jednotka je rozdelená na oddiel so systémom Windows a oddiel s údajmi alebo obnovou. Ak je váš nový disk rovnakej veľkosti alebo väčší, nie je to problém. Potom sa uistite, že pri klonovaní máte túto možnosť neskôr Klon podľa sektorov vyberte. Ak je váš disk menší, uistite sa, že ste pri neskoršom vytváraní obrázka nevybrali dané údaje alebo oddiel na obnovenie, pretože je najlepšie ho vziať so sebou. Ak nemáte ďalší disk, môžete pomocou tohto oddielu dočasne umiestniť svoje údaje a ušetriť tak základný oddiel.

5 Inicializujte disk

Predtým, ako budeme môcť disk naklonovať, musíme ho inicializovať. Kliknite pravým tlačidlom myši na tlačidlo Windows a vyberte požadovanú možnosť Správa diskov v strede. Hneď ako ho otvoríte, zobrazí sa výzva na inicializáciu nového disku. Potom vyberte zo zoznamu pre GPT (štítok oddielu GUID). Táto možnosť je dobrá, ak bol počítač vybavený systémom Windows 8 alebo novším. Vyberáte si staré počítače MBR. Potom kliknite na Ok.

6 Zatvorte programy

Vytváranie obrazov diskov EaseUS sa vykonáva pri spustení systému Windows. Preto je dôležité pred vytvorením obrazu disku zavrieť čo najviac programov. Kliknite do pravého dolného rohu systémovej lišty a ukončite všetko. Dočasne tiež ukončite pripojenie na internet a zastavte antivírusový softvér. Uistite sa tiež, že je váš prehliadač zatvorený a že nie sú otvorené žiadne súbory. Skontrolujte tiež prostredníctvom Správcu úloh, či ešte existuje aktívny program, ktorý sa dá skutočne lepšie uzavrieť. Je to nevyhnutné, aby sa zabránilo poškodeniu údajov.

7 Vytvorte obraz disku

Teraz vytvoríme obraz disku starého disku. V EaseUS kliknite na Záloha disku / oddielu. Kliknite na zoznam, na ktorých oddieloch chcete prejsť na nový disk. Ak nie je problém s priestorom, všetko skontrolujte. To isté urobte, ak si nie ste istí, či má byť zahrnutý aj oddiel. Vyberte tiež miesto, kam chcete uložiť svoj obrázok. Tu si môžete zvoliť iba jednotku C, ak na to máte dostatok miesta, pretože obraz sa neobnoví za minútu, takže sa do priestoru nezapočíta. Potom kliknite na Štart okamžite spustiť operáciu zálohovania.