Ako

Takto funguje TikTok

TikTok je jav, ktorý v skutočnosti neviete dostatočne dobre vysvetliť textom. Musíte vidieť Tiktok. Je to platforma plná krátkych videí, najmä generácie mladých ľudí vo veku od 16 do 30 rokov.

TikTok založil Bytedance, ktorý v roku 2017 kúpil Music.ly. Ide o to, že nahráte video, ktoré si sami prehráte, a zdieľate ho v aplikácii TikTok, ktorá je k dispozícii pre Android a iOS. Jedno video trvá šesť až pätnásť sekúnd, ale je tiež možné prilepiť štyri videá dohromady ako akýsi príbeh, aby ste mali 60 sekúnd filmu. Čoskoro uvidíte, že na TikToku nestretnete iba tvorcov, ktorí napodobňujú, na platforme je tiež veľa originálneho obsahu. A mačacie videá.

Bez vysvetlenia

Je to trochu zvláštna senzácia, keď ste v aplikácii noví, pretože okamžite uvidíte sekciu „Pre vás“. V ňom môžete vidieť všetky videá TikTok ľudí, ktorých nepoznáte. Ide o to, že vás to inšpiruje k tomu, aby ste vytvorili vlastné zábavné video a sledovali ľudí, ktorí sú na tejto platforme populárni. Ak ste na Tiktoku nejaký čas, uvidíte obsah od známych a témy, ktoré sa vám už predtým páčili.

Ak chcete skutočne vidieť iba obsah ľudí, ktorých sledujete, môžete kliknúť na ikonu Nasledujúcitlačidlo. Pomocou lupy vľavo dole môžete vyhľadávať používateľov, značky hash a čísla, ktoré ľudia používajú vo svojom príspevku.

Nič iné nie je vysvetlené, takže musíte niečo klepnúť sami, aby ste zistili, čo to znamená. Na druhej strane, ikony čiastočne hovoria samy za seba: vpravo sú napríklad známe srdce, reakčný balónik a šípka zdieľania. V spodnej časti obrazovky je to trochu komplikovanejšie. Ikony znamenajú zľava doprava:

  • Chata - tým sa dostanete na svoju „domovskú stránku“ a obnovíte svoj informačný kanál
  • Planéta - objavovacia časť, kde môžete spoznať nové talenty
  • Štvorec s plusom - Toto je tlačidlo na vytvorenie vlastného videa
  • Rečová bublina - Podobné komentárom, ale predstavuje upozornenie pre vás osobne
  • Obrázok - Týmto sa dostanete na svoj vlastný profil

V ľavom dolnom rohu samotného videa môžete vidieť, kto ho zverejňuje, ktorý hashtag patrí k nemu a ktorú hudbu je možné počuť.

Vytvorte si vlastné video TikTok

Ak chcete používať TikTok, môžete si vytvoriť e-mailovú adresu a heslo, ale tiež použiť Facebook. Aplikácia sa vás spýta, kedy ste sa narodili, pretože ľudia mladší ako dvanásť rokov nemôžu používať sociálnu platformu. Koniec koncov, na tejto populárnej platforme sú aj ľudia, ktorí nie sú dobrí a na ochranu detí pred tým je vekové obmedzenie.

Ako ste práve videli, ikona s plusom v strede v dolnej časti obrazovky je tlačidlo, pomocou ktorého môžete nahrávať svoje vlastné video. Funguje to rovnako ako na Instagrame alebo Snapchate: môžete použiť filtre, ale môžete tiež trochu vystrihnúť video alebo nechať veci hrať spomalene alebo veľmi rýchlo. Najmä rýchlejšia verzia je na TikToku veľmi populárna. V hornej časti môžete pridať ďalší zvuk. Môžete si vybrať z veľkej knižnice. Spomeňte si na 40 najlepších Holandska, TikTok Viral a Filmy a TV.

Potom sa môžete zaznamenať a umiestniť fotografiu na TikTok. Potom musíte počkať, koľko nasledovníkov, fanúšikov a sŕdc dostanete. Nahrávanie videa však spočiatku pravdepodobne trvá dlho. Už len preto, že existuje toľko zábavných filtrov, ktoré si môžete vyskúšať.