Preskúmanie

Rozhodovacia pomoc: 10 najlepších inteligentných hodiniek súčasnosti (december 2020)

Plánujete nákup inteligentných hodiniek? Medzi Apple Watch a Samsung Galaxy Watch môžete mať pochybnosti, ale ktoré konkrétne by ste mali mať? A potom sú tu všetky ďalšie značky, ktoré tiež vyrábajú inteligentné hodinky. Možnosti, možnosti. Je čas si to uľahčiť pomocou tejto Rozhodovacej pomoci, ktorá obsahuje 10 najlepších inteligentných hodiniek súčasnosti, tipy na nákup a odpovede na všetky vaše otázky!

Top 10 najlepších inteligentných hodiniek
 • Séria hodiniek Apple 4
 • 2. Samsung Galaxy Watch Active 2
 • 3. Samsung Galaxy Watch
 • 4. Apple Watch Series 4
 • 5. Garmin Vivoactive
 • 6. Fitbit Iconic
 • 7. Garmin Fenix ​​6 Pro Sapphire
 • 8. TicWatch E2
 • 9. Fosílny Q prieskumník
 • 10. Huawei Watch GT
Tipy pre vaše inteligentné hodinky
 • Apple Watch
 • Fitbit
 • Samsung
 • Inteligentné hodinky pre deti
často kladené otázky
 • Fungujú hodinky Apple Watch iba s iPhone?
 • Aká dobrá je GPS na vašich inteligentných hodinkách?
 • Aké sú najlepšie aplikácie pre vaše inteligentné hodinky?
 • Ako môžete platiť pomocou svojich inteligentných hodiniek?
 • Ako dlho vydrží batéria?
 • Ako nabíjate inteligentné hodinky?
 • Sú inteligentné hodinky bezpečné?
 • Môžete vymeniť remene?

Top 10 inteligentných hodiniek (december 2020)

1. Apple Watch Series 6

Najlepšie inteligentné hodinky 9, skóre 90

+ Krásna obrazovka

+ Super rýchle

+ Veľmi úplné

- Zraniteľná obrazovka v prípade pádu

6. hodinky Apple Watch sú najlepšie všestranné inteligentné hodinky. Vďaka integrácii s iOS je toto zariadenie veľmi intuitívne. Jasná obrazovka série 6 je vždy zapnutá a inteligentné hodinky majú tiež pulzný oxymeter, ktorý meria hladinu vášho kyslíka. Nabíjanie sa v porovnaní s predchodcami výrazne zlepšilo. Prečítajte si naše celé Recenzia série Apple Watch 6.

2. Samsung Galaxy Watch Active 2

Hodnota za peniaze 9 Skóre 90

+ Užívateľsky prívetivé

+ Integrované GPS a WiFi

+ Štýlový dizajn

- Žiadna platobná funkcia

Samsung Galaxy Watch Active 2 sú za svoju cenu vynikajúce inteligentné hodinky. Sú to štýlové hodinky s minimalistickým puzdrom. Vďaka širokej škále fitness a zdravotných aplikácií je Active 2 mimoriadne vhodný pre športovcov. Okrem toho existuje veľa užitočných aplikácií pre toto zariadenie. Vrátane navigačnej aplikácie.

3. Samsung Galaxy Watch

Najkrajšia z partie 9 Skóre 90

+ Dizajn

+ Inteligentné ovládanie

+ Funkčnosť

- Cena

Galaxy Watch sú snáď najkrajšie dostupné inteligentné hodinky. Luneta nielenže vyzerá skvele, ale je tiež veľmi praktická na listovanie v ponukách a aplikáciách. Zabraňuje tiež mastným prstom a šmuhám na dotykovej obrazovke. Spoločnosť Samsung tiež usilovne pracuje na aplikáciách pre Galaxy Watch. Od NOS po Buienradar a Thuisbezorgd: Galaxy Watch sú doma na všetkých trhoch.

4. Apple Watch Series 4

Cenovo dostupný variant 7, skóre 70

+ WatchOS 7

+ Detekcia pádu

+ Rýchlo

- Cena

Štvrtá generácia hodiniek Apple Watch je vynikajúcou voľbou pre tých, ktorým sa v súčasnosti zdajú hodinky Apple Watch série 6 príliš drahé. Aj keď sú hodinky Apple Watch tradične dosť drahé, s týmto štvrtým vydaním sú inteligentné hodinky spoločnosti Apple takmer dokonalé a prestávajú byť nerdy. Skutočnosť, že séria 4 je schopná vytvoriť EKG (srdcový film) a že má „detektor pádu“ (pomocou ktorého môže v prípade nehody zavolať záchrannú službu), z neho robí špeciálne zariadenie. Prečítajte si našu recenziu tu.

5. Garmin Vivoactive 4

Pre fanatikov 8 Skóre 80

+ Ľahko sa ovláda

+ Pevná a veľmi úplná verzia

- Merač kyslíka v krvi spotrebováva veľa energie

- Obrazovka je vyblednutá

Garmin je obľúbená značka medzi mnohými zanietenými športovcami. Inteligentné hodinky Garmin nie sú ani tak pre aplikácie a ďalšie funkcie, ale pre presné sledovanie všetkých aktivít - od dlhých cyklistických trás až po počet schodov, ktoré prejdete za deň. Krokomer, monitor srdcového tepu, GPS; Garmin Vivoactive 4 má všetko na pamäti, aby presne zaznamenávalo vaše aktivity. Prečítajte si celú našu recenziu tu.

6. Fitbit Ionic

Fitness tracker s inteligentnými hodinkami je vybavený skóre 8 skóre 80

+ Senzory

+ Skvelá aplikácia

- Žiadny program Google Fit / Apple Health

- Drahé pre svoju funkčnosť

Už nejaký čas sme vedeli, že Fitbit dokáže robiť dobré fitness trackery. A čiastočne vďaka odbornosti spoločnosti Pebble je väčšina funkcií inteligentných hodiniek tohto zariadenia Ionic tiež primerane úspešná. Štruktúra menu mohla mať väčší zmysel, keby boli tlačidlá na boku jednoducho vynechané, a to by tiež prospelo vzhľadu. Názory na dizajn sú rôzne, ale Ionic vyzerá určite elegantne a jednoducho. Prečítajte si našu recenziu tu.

7. Garmin Fēnix 6 Pro Sapphire

Pre dobrodruha 8 Skóre 80

+ Veľmi dlhá výdrž batérie

+ Vhodné pre takmer všetky športy

- Ťažký

- Veľké

Jedná sa o veľmi robustné inteligentné hodinky. Fenix ​​6 Pro Sapphire má odolnosť voči vode až 10 ATM a obrazovku chránenú zafírovým sklom. Toto tiež udržuje inteligentné hodinky na svojom mieste. Veľké rozmery spôsobujú, že hodinky sú trochu ťažké, a preto nie sú vhodné pre každého. Tento Garmin má celý zoznam funkcií vrátane zobrazenia golfových ihrísk a máp zjazdoviek. Batéria navyše vydrží veľmi dlho.

8. TicWatch E2

Lacné a všestranné skóre 7

+ Cena

+ Výdrž batérie

- Lacný dizajn

- Žiadne NFC

TicWatch E2 sú na svoju cenu veľmi dobré inteligentné hodinky. Vďaka WearOS a potrebným športovým aplikáciám nie je tento model na mnohých frontoch horší ako drahšia konkurencia. Vďaka týmto inteligentným hodinkám môžete merať srdcovú frekvenciu a sledovať svoj športový výkon. Pre skutočného hardwarového čudáka môže byť tento model trochu krátky z hľadiska výkonu a vzhľadu. Ale nízka cena a univerzálnosť z neho robia vynikajúce zariadenie.

9. Fosílny Q prieskumník

Rovnako ako skutočné hodinky 7, skóre 70

+ Dizajn

+ Výdrž batérie

- Žiadny monitor srdcového tepu

- Žiadne GPS

Aplikácia Q Explorist pracuje na operačnom systéme Google Wear OS a má na palube funkcie, ktoré by ste od inteligentných hodiniek očakávali. Napríklad oznámenia o prichádzajúcich e-mailoch a pripomienky k schôdzkam v kalendári sú smerované do modulu gadget na vašom zápästí. Vo fitnescentre sa sledujú kroky, vzdialenosti a spálené kalórie. Chýba však snímač srdcového rytmu alebo GPS. Ovládanie je jednoduché a intuitívne. V ponukách sa môžete pohybovať klepnutím a potiahnutím prstom alebo otočením korunky na boku.

10. Huawei Watch GT

Klokkie s dlhým dychom 6 Skóre 60

+ Dizajn

+ Výdrž batérie

- Niekoľko aplikácií

- Nie také chytré

Spoločnosť Huawei mala problémy s predajom inteligentných hodiniek s Wear OS, a preto vyvinuli vlastnú platformu, na ktorej hodinky fungujú. O niečo menej funkčné, ale oveľa efektívnejšie. Huawei Watch GT preto pracujú na nabitie batérie viac ako týždeň. Teda ak nepoužívate monitor srdcového tepu a GPS. Keď sa rozhodnete pre aktívnu činnosť, je samozrejme potrebné ju zapnúť.

Tipy pre vaše inteligentné hodinky

Aj keď inteligentné hodinky jednoducho nosíte ako hodinky, títo náramkoví asistenti vám samozrejme povedia oveľa viac než iba aktuálny čas a dátum. V kombinácii s inteligentným telefónom vám inteligentné hodinky dokážu zobraziť upozornenia, zobraziť údaje o zdravotnom stave alebo dokonca vykonať bezkontaktné platby.

Inteligentné hodinky sú v skutočnosti rozšírením vášho smartphonu. Okrem zobrazenia času ho môžete použiť na kontrolu upozornení, napríklad kalendára a správ WhatsApp. Môžete dokonca odpovedať priamo pomocou rozpoznávania reči alebo vopred naprogramovaných odpovedí. Okrem toho vďaka rozpoznávaniu reči môžete použiť aj hlasových asistentov, ako sú Google Assistant a Siri.

Inteligentné hodinky sú užitočné aj ako tréner zdravia. Vďaka zabudovanému krokomeru a (možno) meraču srdcovej frekvencie môžete presne skontrolovať, ako (často) sa pohybujete a aký je náraz. Mnoho inteligentných hodiniek má navyše zabudované GPS, takže môžete presne mapovať svoju trasu.

Toto GPS môžete tiež použiť na navigáciu v Mapách Google, pretože samozrejme máte aj obchod s aplikáciami, kde si môžete stiahnuť všetky druhy užitočných aplikácií - od leteckých spoločností po parkovanie, 9292 a nákupné zoznamy.

Apple Watch

Najznámejšie inteligentné hodinky sú hodinky Apple. Väčšina inteligentných hodiniek sa snaží svojím okrúhlym tvarom vyzerať ako obyčajné hodinky. Apple Watch to neskúšajú a sú štvorcovým blokom na zápästí, ale so svorkovnicou pripomínajúcou hodinky.

Teraz vyšlo šesť generácií Apple Watch. Apple Watch sa teraz stali veľmi dobre rozpoznateľnými. Samotný Apple si uvedomil, že zdravie je najdôležitejšou súčasťou inteligentných hodiniek, a preto urobil Apple Watch enormne pokrokom.

Monitor srdcového tepu je schopný vytvárať filmy srdca a detekcia pádu automaticky volať záchranárom, keď spadnete a zostanete stáť. Túto funkciu nie je ľahké uviesť do omylu. Hodinky Apple Watch 2020 obsahujú senzor, ktorý meria obsah kyslíka vo vašej krvi.

Fitbit

Tí, ktorí uprednostňujú športový charakter, sa môžu rozhodnúť aj pre inteligentné hodinky Fitbit. Aj keď je Fitbit známy svojimi športovými náramkami, spoločnosť vyrába aj inteligentné hodinky, ktoré sa veľmi podobajú na Apple Watch.

Inteligentné hodinky Fitbit sú skutočným športovým trénerom na vašom zápästí a pomáhajú vám viac sa hýbať a lepšie využívať svoje cviky. Samozrejmosťou je monitor srdcového tepu, môžete zaznamenávať svoje trasy pomocou GPS a vidíte, čo spálite a zaberiete.

Fitbit Pay je v Holandsku k dispozícii už nejaký čas. Takto si počas behu môžete zaobstarať fľašu nápoja, bez potreby peňaženky.

Zabudovaný pomocník Google samozrejme dostal popredné miesto, takže sa takmer nemusíte dotknúť obrazovky a pre ďalšie aplikácie je tu Obchod Play.

Samsung

Chute sa samozrejme líšia, ale podľa nás najkrajšie inteligentné hodinky pochádzajú zo stajne spoločnosti Samsung - najskôr pod názvom Samsung Gear, v dnešnej dobe sa inteligentné hodinky nazývajú Galaxy Watch.

Nielen, že sú inteligentné hodinky vybavené krásnou dotykovou obrazovkou, prstenec okolo obrazovky funguje aj mimoriadne inteligentne. Galaxy Watch môžete ovládať otočením prstenca, ale dá sa to urobiť aj prostredníctvom dotykovej obrazovky.

Spoločnosť Samsung ponúka svoje inteligentné hodinky vybavené funkčnosťou: od športu po operačné médiá a čo najbohatší obchod s aplikáciami. Spoločnosť Samsung chce tiež sprístupniť možnosti svojich inteligentných hodiniek všetkým. Nezáleží na tom, či máte iPhone, zariadenie Samsung Galaxy alebo iný smartphone, hodinky Galaxy Watch to zvládnu!

Inteligentné hodinky pre deti

Väčšina inteligentných hodiniek slúži na cvičenie a zdravie, aby ste si udržali prehľad o svojom kalendári, cestovaní atď. Existujú však aj inteligentné hodinky, najmä pre deti, aj keď v skutočnosti sú zaujímavé pre rodičov; koniec koncov, cez vstavané GPS presne vidíte, kde sa inteligentné hodinky (a teda aj dieťa) nachádzajú.

Často existuje aj tlačidlo SOS, ktoré môžu deti v prípade núdze použiť, a s nositeľom hodiniek je možné uskutočňovať správy a hlasové hovory. Šikovné, zatiaľ čo vaše dieťa môže robiť na školskom dvore špliech.

často kladené otázky

Fungujú hodinky Apple Watch iba s iPhone?

Aj keď hodinky Apple Watch teraz fungujú bez inteligentného telefónu na boku, párovanie funguje iba s telefónom iPhone.

Aká dobrá je GPS na vašich inteligentných hodinkách?

Na navigáciu vo svojom smartfóne využívate hlavne GPS, napríklad pomocou Google Maps. Na čo je však GPS obzvlášť vhodný, je registrácia trasy. Ak často cvičíte vonku, poskytuje cenné údaje, ak pomocou čipu GPS zaznamenáte, po ktorej trase kráčate, ako dlho vám to trvalo a aké rýchlosti ste dosiahli.

Aké sú najlepšie aplikácie pre vaše inteligentné hodinky?

Rozsah aplikácií pre vaše inteligentné hodinky nie je taký rozsiahly a rôznorodý ako pre váš smartphone. Napriek tomu sa dá nájsť čoraz viac zaujímavých aplikácií, napríklad aplikácia 9292OV, ktorá vám ukáže, kedy dorazíte a kedy musíte prestúpiť. Aplikácia KLM zaisťuje, že máte letenku na obrazovke hodiniek, aplikácia Parkmobile je ideálna na platby za parkovanie, aplikácia Appie obsahuje nákupný zoznam a športovec sa môže baviť pomocou aplikácie Google Fit.

Ako môžete platiť pomocou svojich inteligentných hodiniek?

Svoju bankovú kartu prepojíte s inteligentnými hodinkami, potom ju musíte držať iba pri platobnom termináli, ako je to pri bezkontaktných platbách debetnou kartou. V niektorých prípadoch budete musieť na hodinkách zadať PIN kód.

Ako dlho vydrží batéria?

To závisí od viacerých faktorov. Samozrejme, ako často ich používate, ale aj to, čo inteligentné hodinky dokážu. Ak nepretržite používate krokomer, GPS a monitor srdcového tepu, potom je v prípade niektorých inteligentných hodiniek batéria už po dni vybitá (v priemere vydrží inteligentné hodinky asi tri dni).

Ako nabíjate inteligentné hodinky?

Inteligentné hodinky nabíjate tak, že ich umiestnite na základňovú stanicu (zvyčajne magnetickú) alebo keď na ne položíte akúsi štipku. Potom sa nabíja pomocou kolíkov alebo bezdrôtovo (prostredníctvom indukcie).

Sú inteligentné hodinky bezpečné?

Rovnako ako v prípade inteligentných telefónov, ani v prípade inteligentných hodiniek sa nemusíte obávať napríklad škodlivého softvéru. Existuje však veľa obáv z detských inteligentných hodiniek, najmä pokiaľ ide o menej známe značky. Tieto často prenášajú údaje nezabezpečené, aby ich mohli prečítať iní, alebo zhromažďujú údaje na pochybné účely, napríklad pri predaji inzerentom.

Môžete vymeniť remene?

Remene môžete meniť takmer so všetkými inteligentnými hodinkami. V niektorých prípadoch môžete dokonca použiť bežný remienok na hodinky. Väčšina inteligentných hodiniek má však svoje vlastné remene.

Copyright projectwriteasmile.com 2024

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found