Ako

Ako používať počítač ako hotspot WiFi

V hoteloch alebo kempingoch sa často môžete pripájať na internet iba pomocou jedného zariadenia. Potom môžete počítač pohodlne použiť ako hotspot WiFi, takže môžete byť online aj s inými zariadeniami. A takýto bezdrôtový hotspot je tiež užitočný, ak má váš počítač s káblovým pripojením prístup na internet, ale na danom mieste v dome máte zlé Wi-Fi pripojenie. Vo Windows 10 to môžete urobiť behom okamihu.

Krok 1: Pripravte sa

Ak chcete z počítača so systémom Windows 10 urobiť hotspot, musí mať adaptér WiFi. Používame ho na preposielanie spojenia s vašimi bezdrôtovými zariadeniami. Ak máte stolný počítač bez WiFi adaptéra, môžete si kúpiť USB WiFi adaptér, modely sú dostupné od zhruba 20 eur.

Ak máte všetko hardvérové, choďte na Windows vo Windows nastavenie a vyber si Sieť a internet / mobilný hotspot. Ak sa táto položka nezobrazuje, vyberte ikonu Wi-Fi a prepnite prepínač do polohy On. Nezáleží na tom, či je váš počítač momentálne pripojený k sieti bezdrôtovým alebo káblovým spôsobom.

Krok 2: Zdieľajte pripojenie

Teraz skončíte v okne nastavení aplikácie Mobilný hotspot. Ak sa systém Windows sťažuje, že nie je možné nastaviť mobilný hotspot, alebo že nemáte požadované sieťové pripojenie, môže to pomôcť pri vypínaní a zapínaní adaptérov. Skontrolujte tiež, či majú vaše sieťové adaptéry najnovšie ovládače.

Ak má váš počítač pripojenie WiFi aj káblové pripojenie Ethernet, v rozbaľovacej ponuke v tomto okne môžete určiť, ktoré pripojenie chcete zdieľať. Potom nastavíte túto možnosť Zdieľať moje internetové pripojenie s inými zariadeniami na On.

Krok 3: Upravte

Táto sieť predvolene získava svoj vlastný názov a heslo zo systému Windows, ktoré si môžete sami zmeniť. V okne nastavení mobilného hotspotu kliknite na ikonu upraviť a zadajte požadované meno a heslo. Potvrďte pomocou Uložiť. Vaše bezdrôtové zariadenia môžu teraz nadviazať pripojenie k tejto sieti.

Včela Pripojené zariadenia kedykoľvek môžete skontrolovať, koľko a - na základe adresy ip a mac adresy - ktoré zariadenia sú pripojené k vášmu hotspotu. Tieto informácie nájdete tiež v Akčné centrumprostredníctvom sieťovej dlaždice. Môže sa pripojiť až osem zariadení súčasne.

Zapnutím vypínača od hotspot môžete kedykoľvek vypnúť.