Ako

Blokujte e-maily v službách Gmail, Outlook a iOS

Nikto nechce spamové e-maily. V dnešnej dobe sa e-mailové programy môžu ľahko zbaviť nežiaducich e-mailov, ale nemôžete uniknúť skutočnosti, že každú chvíľu prechádzajú ďalšie. Našťastie existuje niekoľko ďalších krokov, ktoré môžete podniknúť na blokovanie e-mailov. Dávame niekoľko tipov pre Gmail, Outlook a aplikáciu iOS Mail.

Tip 01 Gmail

V online verzii služby Gmail môžete priamo blokovať určitých odosielateľov kliknutím pravým tlačidlom myši na nevyžiadanú poštu a Blokovať [meno] vybrať. Odteraz budú všetky e-maily od tohto odosielateľa odosielané dovnútra Nevyžiadaná pošta nakoniec ich môžete sledovať, ak chcete.

Nechcete, aby sa vám zobrazovali e-maily od konkrétneho odosielateľa vrátane spamu? Potom kliknite na šípku smerujúcu nadol vedľa tlačidla odpovedať v pravom hornom rohu e-mailu a vyberte Filtrujte správy, ako je táto. Zobrazí sa vyskakovacie okno, v ktorom sa nachádzate vpravo dole Vytvorte filter pomocou tohto vyhľadávania vyberte a potom vyberte Preskočiť doručenú poštu (archív). E-mail bude stále existovať, ale len tak sa s ním nestretnete.

Ak naozaj nechcete od niekoho dostávať e-maily, vyberte možnosť vo vyskakovacom okne z predchádzajúceho kroku odstrániť namiesto Preskočiť doručenú poštu (archív). E-mail potom bude okamžite zahodený a po 30 dňoch bude automaticky natrvalo odstránený.

Ak dočasne nechcete dostávať e-maily od konkrétneho odosielateľa, môžete konverzáciu ignorovať kliknutím pravým tlačidlom myši na e-mail a následným kliknutím IgnorovaťOdpovede na tento e-mail už neskončia vo vašej doručenej pošte. Ak chcete konverzáciu nájsť, môžete ju vyhľadať.

Tip 02 Výhľad

V online verzii Outlooku môžete vytvoriť pravidlo, ktoré zabezpečí, že e-maily od konkrétneho odosielateľa budú namiesto vašej doručenej pošty umiestnené priamo v odstránených položkách.

Vyberte správu od odosielateľa, ktorého chcete zablokovať, a kliknite na tlačidlo Akcie v pravom hornom rohu správy. Vyberte si Vytvorte pravidlo. Predvoleným pravidlom je okamžité odstránenie všetkých správ od daného odosielateľa. Takže nemusíte robiť nič iné.

Tip 04 Android a Windows

V niektorých prípadoch je možné odosielateľov zablokovať v e-mailovej aplikácii pre Android. Závisí to od modelu telefónu, ktorý máte. Pokyny sa preto môžu líšiť podľa výrobcu a modelu. Môžete však tiež prejsť na webovú stránku svojho e-mailového klienta a vytvoriť tam pravidlo, ktoré zabezpečí, že správy od konkrétneho odosielateľa už nebudú skončiť vo vašej doručenej pošte.

Aplikácia pre Windows 10 a tá pre Windows Phone v súčasnosti neponúka možnosť blokovať odosielateľov priamo z aplikácie. Za týmto účelom budete musieť prejsť na webovú stránku Outlooku a vytvoriť pravidlo. To sa potom prenesie do aplikácie, takže odteraz už nebudete dostávať e-mailové správy od tohto odosielateľa prostredníctvom aplikácie.

Tip 04 iOS

E-maily môžete v aplikácii iOS Mail blokovať iba vtedy, keď používate iCloud. Ak to chcete urobiť, musíte prejsť na www.icloud.com a kliknúť Mail kliknite. Kliknite na ňu výbavaikona vľavo dole a vyberte Pridajte pravidlo. Vyberte na Ak správa táto možnosť je od a zadajte e-mailovú adresu, ktorú chcete blokovať. Potom kliknite na Potom v rozbaľovacej ponuke a zvoľte Presunúť do koša. Odteraz budú všetky správy od tohto odosielateľa automaticky presunuté do koša.

Nahláste nevyžiadanú poštu

Ak naďalej dostávate nežiaduce e-maily od konkrétneho odosielateľa, môžete tento spam tiež nahlásiť. Môžete to urobiťspamklacht.nl. Úrad pre spotrebiteľov a trhy zhromažďuje sťažnosti na spam na tomto webe. Ak existuje veľa správ, často sa prijímajú prísne opatrenia. Holandské úrady pre spotrebiteľov a trhy nemôžu riešiť phishingové správy, v ktorých sa odosielateľ snaží ukradnúť vaše osobné údaje.