Ako

11 tipov pre Android na vašom PC s BlueStacks

Chcete použiť aplikáciu alebo hrať hru, ale nemáte chuť si za to kúpiť smartphone alebo tablet s Androidom? S BlueStacks 2 máte na svojom PC virtuálny systém Android. Nepotrebujete samostatný virtualizačný softvér a program je nainštalovaný v priebehu niekoľkých minút.

Tip 01: BlueStacks

Prostredníctvom virtualizačného softvéru je možné na vašom počítači prevádzkovať ďalšie operačné systémy. Známou aplikáciou je napríklad spustenie druhého operačného systému, ako je Linux, prostredníctvom programu, ako je VirtualBox. Ale aj keď stále používate Windows 8 a chcete zistiť, či je Windows 10 vhodný pre vás, môžete si Windows 10 nainštalovať virtuálne na svoj počítač s Windows 8 pomocou virtualizačného softvéru. Prehrávač aplikácií BlueStacks 2 je riešením dva v jednom. Virtualizačný softvér aj upravenú verziu systému Android ponúka BlueStacks. BlueStacks 2 je vonku už niekoľko mesiacov a ponúka viac možností ako jeho predchodca.

Tento program sa zameriava na spustenie aplikácií a hier a poskytuje vám návrhy, ktoré aplikácie si chcete nainštalovať. Väčšina aplikácií beží bezchybne, ale to súvisí s výkonom vášho hostiteľského systému. Ak máte starú škatuľu, BlueStacks na nej nebude bežať hladko. Jedinou nevýhodou softvéru je dosť agresívny spôsob, ako vás presvedčiť, aby ste prešli na platené predplatné Premium, o čom sa dozviete viac v sekcii Premium. BlueStacks 2 je k dispozícii pre PC aj Mac.

Tip 02: Inštalácia

Ak si chcete nainštalovať BlueStacks 2, choďte na www.bluestacks.com a vyberte vpravo hore Holandsky. Potom kliknite na Stiahnite si BlueStacks a vyber si Vykonávať ak to váš prehliadač požaduje. Na prvej obrazovke vás program BlueStacks požiada, aby ste súhlasili s podmienkami a ďalej Ďalšie kliknutia. Kliknite tiež na nasledujúce stránky Ďalšie a nechajte začiarknutie vpredu Pristup na App Store a Aplikácia Komunikácia stáť. BlueStacks potrebuje obidve tieto komponenty, aby ste mohli inštalovať aplikácie v systéme Android. Program BlueStacks sa spustí automaticky a zobrazí sa vám obrazovka BlueStacks, z ktorej môžete inštalovať aplikácie a hry. V hornej časti nájdete niekoľko tlačidiel na úpravu veľkosti obrazovky napríklad BlueStacks a kliknutím na ozubené koliesko získate prístup k nastaveniam a ďalším možnostiam konfigurácie. Naľavo nájdete niekoľko ďalších tlačidiel BlueStacks, do ktorých sa dostaneme neskôr.

Tip 03: Konfigurujte

Zdá sa, že už je nainštalovaných veľa aplikácií, ale nie je to tak. nižšie Populárne aplikácie nájdete len niekoľko návrhov. Začnite inštalovať svoju prvú aplikáciu. Kliknite na pole Vyhľadajte aplikácie a napíš napr Instagram v. nižšie Výsledky teraz nájdete aplikáciu Instagram. Kliknite na ňu a program BlueStacks vás nasmeruje na obrazovku, kde je potrebné nainštalovať možnosť App Store. Kliknite vpravo dole Kontinuálne. Pretože sa chystáte stiahnuť aplikáciu z Obchodu Google Play, budete musieť pripojiť svoj systém BlueStacks k svojmu účtu Google.

kliknite na Existujúce ak už máte účet Google alebo si vyberiete Nový a prejsť krokmi. Ak ste vybrali prvú možnosť, zadajte informácie o svojom účte a kliknite na trojuholník vpravo dole. kliknite na Ok akceptovať zmluvné podmienky a pravidlá ochrany osobných údajov spoločnosti Google a Google Play. Prihlásenie môže niekedy trvať dlho, v niektorých prípadoch bude BlueStacks na tejto stránke visieť. Ak sa stále pozeráte na rovnakú obrazovku aj po dvoch minútach, kliknite na ikonu Zrušiť a znova zadajte heslo. Na nasledujúcej stránke si môžete zvoliť zálohovanie svojich aplikácií a nastavení aplikácií do svojho účtu Google. Ak si neželáte dostávať bulletin z Google Play, nechajte začiarknutie vpredu Informujte ma o novinkách a ponukách z Google Play preč. Pokračujte kliknutím na trojuholník.

Prémiové

Jednou z veľkých nevýhod BlueStacks je, že je zadarmo len pre použitie so zvedavým obchodným modelom. Aplikácie sa do vášho systému BlueStacks inštalujú veľmi často vo forme reklám. Našťastie môžete tieto aplikácie odstrániť. Ak sa tým nechcete trápiť, musíte si inovovať na predplatné Premium. To vás bude stáť 24 dolárov ročne. Prejdite na domovskú obrazovku systému Android a kliknite na ikonu Všetky aplikácie. kliknite na Moje BlueStacks a vyber si Inovovať.

Tip 04: Dokončite konfiguráciu

Ďalším krokom je založenie účtu BlueStacks, opätovné kliknutie Kontinuálne. Vo väčšine prípadov budete v BlueStacks používať iba jeden účet Google, takže kliknite na svoj novo nakonfigurovaný účet Google a kliknite na ikonu Ok. Tretím krokom je aktivácia aplikácie Sync. Toto je služba, ktorú musí BlueStacks fungovať. kliknite na Kontinuálne, dostanete sa na prihlasovaciu stránku Google a musíte v tom pokračovať Ďalší kliknite. Znova zadajte heslo svojho účtu Google a kliknite na ikonu Prihlásiť sa. Po niekoľkých sekundách sa vrátite do prostredia Android BlueStacks pre Android a kliknete Poďme dokončiť registráciu. Túto konfiguráciu musíte vykonať iba raz, potom sa váš účet použije na všetky vaše súbory na stiahnutie.

Tip 05: Nainštalujte si aplikáciu

Aplikácia Instagram (alebo iná aplikácia podľa vášho výberu) je teraz pre vás pripravená. kliknite na inštalovať nainštalovať aplikáciu do svojho systému BlueStacks. Môžete vidieť, ku ktorým častiam chce mať aplikácia prístup. kliknite na súhlasiť toto schváliť. Po inštalácii môžete kliknúť na Na otvorenie kliknite. Vidíte, že Instagram je predvolene zobrazený v režime na výšku, a preto vidíte veľké čierne okraje vľavo a vpravo. Ak je možné aplikáciu použiť v režime na výšku alebo na šírku, kliknite na ikonu vľavo hore. Toto je ekvivalentné pohybu tabletu alebo smartphonu pri prepnutí z režimu na výšku do režimu na šírku. Takže akoby ste spustili zariadenie. Ak aplikácia normálne reaguje na otras, môžete to simulovať stlačením druhého tlačidla zhora, zmení sa ikona pod formátom.

Tip 06: Navigácia

Navigácia v prostredí Androidu v BlueStacks sa mierne líši od skutočného smartfónu alebo tabletu. Ak chcete aplikáciu zavrieť, môžete to urobiť jednoducho kliknutím na kríž v hornej časti. Aplikácie, ktoré sú otvorené, môžete vidieť na paneli úloh v hornej časti, rovnako ako ste zvyknutí z prehľadávača. Ak chcete prepnúť na inú aplikáciu, kliknite na kartu. Ak ste na karte Android Kliknutím sa dostanete na hlavnú obrazovku, kde uvidíte všetky svoje nainštalované aplikácie. Ak to robíte prvýkrát, môže to trvať trochu dlhšie. Tu sú uvedené aj aplikácie, ktoré ste ešte nenainštalovali, ale ktoré by vás mohli zaujímať. Ak chcete zistiť, ktoré aplikácie ste nainštalovali, a prípadne aplikáciu odstrániť, prejdite na ozubené koliesko vpravo hore a prejdite na Nastavenia / správa aplikácií Bluestacks. kliknite na Odstrániť za aplikáciou ju odstráňte a potvrďte akciu pomocou Kontinuálne.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found