Preskúmanie

Najlepšie testované multimediálne prehrávače s rozlíšením 4K

Na prehrávanie vlastných multimediálnych súborov s rozlíšením 4K potrebujete vhodný prehrávač médií. Sú k dispozícii vo všetkých podobách. Počítači! Totaal zhromaždil osem široko dostupných produktov a každý položil na stojan. Ktorý prehrávač médií 4K sa vám páči najviac?

Takmer všetky televízory s rozlíšením 4K majú „inteligentný“ operačný systém, takže používatelia môžu streamovať videá v rozlíšení ultra HD prostredníctvom aplikácií, ako sú Netflix, YouTube a Amazon Prime Video. Nevýhodou je, že tieto inteligentné platformy starnú pomerne rýchlo. Z dôvodu nedostatku aktualizácií môžu aplikácie prestať fungovať po niekoľkých rokoch. Inteligentné televízory navyše nemôžu zobraziť všetky filmové súbory z dôvodu obmedzenej podpory videokodekov. Veľká strata pre ľudí, ktorí si niekedy tajne sťahujú niečo z kontroverzných sietí, ako sú diskusné skupiny bittorrent a usenet.

Moderné prehrávače médií sú zaujímavou alternatívou k zastaranému inteligentnému prostrediu a slabej podpore súborov inteligentných televízorov. Napríklad existujú všetky druhy prehrávacích zariadení, ktoré spracúvajú všetky bežné zvukové a obrazové kodeky vrátane filmov v rozlíšení 4K. Tieto sú preskúmané v tomto porovnávacom teste. Rôzni hráči, o ktorých sa diskutuje, majú dokonca svoje vlastné inteligentné prostredie, ktoré je stále aktuálne, takže môžete streamovať Netflix v najvyššej kvalite!

Operačný systém

Rovnako ako počítač, aj každý prehrávač médií používa operačný systém. Spoločnosť Google so svojimi operačnými systémami (Android a Android TV) vidíme predovšetkým na všetkých druhoch prehrávacích zariadení. Výhodou je, že používatelia si môžu prostredníctvom Obchodu Play nainštalovať svoje vlastné aplikácie, ako napríklad televízne aplikácie od spoločnosti Ziggo a KPN. Je v tom aj háčik. Väčšina takzvaných Android boxov je vybavená operačným systémom Android, ktorý bol skutočne vyvinutý pre mobilné zariadenia (smartphony a tablety). Tieto zariadenia zvyčajne nie sú certifikované spoločnosťou Netflix a zvyčajne nemôžu prehrávať streamy od tohto poskytovateľa v rozlíšení 4K. V diskutovaných modeloch tomu venujeme veľkú pozornosť. Veľa prehrávačov médií navyše stále beží na (vyvinutej) verzii systému Linux. O rozhranie a podporu súborov týchto zariadení je zvyčajne dobre postarané, ale šikovné inteligentné prostredie je často ťažké nájsť. Nakoniec spoločnosť Apple vyvíja vlastný operačný systém pre Apple TV 4K pod názvom tvOS.

Odôvodnenie testu

Po dôkladnej kontrole krytu pripojíme každý prehrávač médií priamo k modernému prijímaču pomocou kábla HDMI. Pripojením externej jednotky k prehrávaču médií uvoľňujeme v zariadení všetky druhy video formátov. Myslite na originálne kopírovanie Blu-ray, štruktúry priečinkov DVD, obrázky ISO, filmy v rozlíšení 4K vrátane HDR a zvukových súborov vo vysokom rozlíšení. To nám dáva dobrú predstavu o podpore súborov, kde sa tiež pozrieme na to, do akej miery prehrávač médií spracováva bežne používané formáty priestorového zvuku, ako sú napríklad dts-hd master audio a dolby digital. Na záver sa pozrieme na užívateľské rozhranie a kvalitu inteligentného prostredia (ak existuje).

Apple TV 4K

V dizajne Apple TV 4K sa oproti predchádzajúcim verziám zmenilo len málo. Kryt je stále tvorený čiernym plastom. Na zadnej strane sú iba dve pripojenia, a to gigabitový ethernet a HDMI 2.0a. V porovnaní s predchodcom Apple pridal rýchlejší čipset a viac RAM. Jedným z nedostatkov je port USB na pripojenie externých nosičov úložiska s vlastnými mediálnymi súbormi, hoci Apple sa zameriava hlavne na milovníkov streamovacích video služieb.

Len čo prístroj zapneme pomocou prehľadného diaľkového ovládača, nemôže chýbať App Store. Aplikácia Netflix a Amazon Prime Video sú pripravené na obsah 4K, vďaka čomu sa na televízoroch, ktoré to podporujú, objaví plynulý obraz vrátane HDR. Aplikácia YouTube bohužiaľ uviazne na 1080p, pretože Apple TV 4K nedokáže dekódovať potrebný kodek vp9.

Tento prehrávač médií má napriek tomu pridanú hodnotu, pretože iTunes Store má teraz niekoľko filmov v rozlíšení 4K. Môžete si ho požičať alebo kúpiť a potom môžete (dočasne) streamovať 4K obrázky do Apple TV 4K. Aplikácia App Store v prehrávači médií Apple dlho neobsahovala žiadne aplikácie pre holandský trh, ale našťastie sú už nejaký čas dostupné NPO Start, NLZiet, Pathé Thuis a Videoland. Verzia, ktorú sme testovali, má kapacitu úložiska 64 GB. Za dvadsať eur menej môžete uvažovať o alternatíve s 32 GB.

Apple TV 4K

cena

€ 219,-

Webová stránka

www.apple.com 7 Skóre 70

 • Pros
 • Robustné puzdro
 • Príjemné užívateľské prostredie
 • Filmy v rozlíšení 4K v iTunes Store
 • Negatíva
 • Žiadny port USB
 • Žiadne zvukové porty
 • YouTube nie je v 4K

COOD-E TV 4K

COOD-E TV 4K je jedným z najmenších prehrávačov médií v tejto oblasti, pretože tento box má rozmery iba 9,2 × 9,2 × 1,8 centimetra. Iba Chromecast Ultra je menší. V zadnej časti je stále k dispozícii pomerne veľa pripojení, konkrétne HDMI 2.0, gigabitový ethernet, micro SD, USB 2.0 a analógové audio. Výrobca si ako operačný systém vybral Android 7.1.2. Táto platforma je pôvodne určená pre mobilné zariadenia s dotykovou obrazovkou, avšak COOD-E prispôsobila rozhranie pre použitie v televízoroch. Napríklad domovská obrazovka obsahuje okrem iného jasné odkazy na obchod Play, Netflix a Kodi.

Používatelia majú ľahký prístup k položkám hlavnej ponuky pomocou priloženého diaľkového ovládača. V niektorých aplikáciách je to iný príbeh, pretože navigácia v Netflixe je trochu zložitá. Nie nadarmo COOD-E predáva ako voliteľné príslušenstvo takzvanú airmouse s ukazovateľom myši a integrovanou klávesnicou. To uľahčuje obsluhu aplikácií v televízii. Prehrávač médií bohužiaľ nemá certifikáciu Netflix, takže s touto aplikáciou nemôžete sledovať filmy a seriály v rozlíšení 4K (ale v rozlíšení HD). 2160p obrázkov je možné prostredníctvom aplikácie YouTube. Toto skromné ​​zariadenie ďalej prehráva všetky bežné mediálne súbory cez Kodi, napríklad filmy h.265 / hevc (vrátane hdr) a originálne kopírovanie Blu-ray. Krátka doba odozvy v používateľskom prostredí je zarážajúca a umožňuje vám hladkú navigáciu v ponuke.

COOD-E TV 4K

cena

€ 149,-

Webová stránka

www.cood-e.com 7 Skóre 70

 • Pros
 • Veľmi kompaktný prehrávač médií
 • Odpovedá rýchlo
 • Negatíva
 • Netflix nie je v 4K
 • Aplikácie pre Android vyžadujú airmouse

Dune HD Pro 4K

Ak chcete stabilný prehrávač médií s potrebným pripojením, je Dune HD Pro 4K dobrým partnerom. Aj keď robustné puzdro neponúka miesto pre interný disk, môžete pridať rôzne externé dátové nosiče prostredníctvom pripojenia eSata, čítačky kariet micro-SD a troch portov USB. Je tiež pekné, že okrem HDMI môžete odosielať zvuk aj samostatne prostredníctvom optického a analógového výstupu. Užitočné v prípade, že váš prijímač neobsahuje porty HDMI alebo nepodporuje prenos obrazu v rozlíšení 4K.

Dizajn tohto zariadenia je triezvy s malým displejom na prednej strane. Vo svojom vnútri sa spoločnosť Dune HD rozhodla pre mediálny procesor Realtek schopný dekódovať prakticky všetky formáty médií. Po zapnutí zariadenia sa objaví jednoduchý sprievodca, ktorý okrem iného nakonfiguruje jazyk, rozlíšenie obrazovky a sieťové nastavenia. Skvelé, pretože na rozdiel od mnohých iných hráčov sa nemusíte do nastavení potápať sami.

V ponuke sa dostanete cez sekciu Zdroje obsah lokálneho úložného média. Všetky bežné formáty súborov sa na obrazovke zobrazujú plynulo a zariadenie sa nevyhýba obsahu HDR pri obnovovacej frekvencii šesťdesiatich snímok za sekundu. Zobrazí sa (zjednodušená) ponuka pre pôvodné kopírovanie diskov Blu-ray a DVD. Stručne povedané, lokálna kompatibilita súborov je v poriadku. Ak chcete používať aplikácie, ponuka obsahuje odkaz na Android, aby ste si mohli nainštalovať streamovacie videoslužby. Takto môžete prehrávať streamy v rozlíšení 4K prostredníctvom aplikácie YouTube a Netflix.

Dune HD Pro 4K

cena

€ 199,-

Webová stránka

www.dune-hd.com 9 Skóre 90

 • Pros
 • Pevné puzdro
 • Veľa možností pripojenia
 • Sprievodca úvodom
 • Zobrazenie ponuky pre filmy
 • Negatíva
 • Ponuka navigačnej štruktúry môže byť lepšia

Eminentná EM7680

Hoci má spoločnosť Eminent v oblasti prehrávačov médií slušné výsledky, holandský výrobca dodáva s modelom EM7680 iba svoj prvý produkt s podporou 4K. Kompaktné plastové puzdro je trochu krehké a na zadnej strane má externú anténu WiFi. Nemôžete ich odpojiť. Čierna krabica obsahuje aj pripojenia pre HDMI 2.0a, s / pdif (optické), ethernet, micro-sd a trikrát USB 2.0. Srdcom tohto zariadenia je mediálny procesor Amlogic S905X s existujúcim video čipom, ktorý je schopný spracovávať filmy v rozlíšení 4K pri obnovovacej frekvencii šesťdesiatich snímok za sekundu.

Sme príjemne prekvapení, akonáhle prehrávač zapneme pomocou dodávaného diaľkového ovládača. Po krátkej úvodnej fáze sa na obrazovke objaví populárny mediálny softvér Kodi. Ukazuje sa, že zariadenie ako operačný systém používa variant Linux LibreELEC, pričom používateľské rozhranie plní Kodi. V knižnici sa nachádzajú filmy vrátane obrázkov, upútaviek, popisov a ďalších informácií. Bez ohľadu na to, či na modeli EM7680 pustíme iso obraz alebo štruktúru priečinkov, tento prehrávač médií prehráva všetko vrátane bežne používaných formátov priestorového zvuku. V prípade potreby si môžete stiahnuť chýbajúce titulky priamo cez doplnok z Opensubtitles.org. Máte tiež voliteľný prístup k televíznym programom NPO, aj keď toto rozšírenie nie je vysokej kvality. Bohužiaľ neexistuje podpora pre Netflix.

Eminentná EM7680

cena

€ 109,99

Webová stránka

www.eminent-online.com 8 skóre 80

 • Pros
 • Krásna mediálna knižnica cez Kodi
 • Ďalšie funkcie prostredníctvom doplnkov
 • Negatíva
 • Disketové bývanie
 • Externá anténa WiFi
 • Žiadny Netflix

Google Chromecast Ultra

Najlacnejším spôsobom, ako zobraziť obraz v rozlíšení 4K na televízore pomocou externého zariadenia, je malý Google Chromecast Ultra. Tento prístroj stojí necelých osemdesiat eur. Kruhové puzdro má iba konektor HDMI 2.0 na pripojenie k televízii, prijímaču alebo soundbaru. Na rozdiel od bežného Chromecastu je v adaptéri zabudovaný ethernetový port. Chytrá voľba, pretože streamovanie 4K obrázkov vyžaduje stabilné pripojenie k internetu s dostatočnou šírkou pásma.

Chromecast Ultra neobsahuje porty USB ani čítačku kariet, takže toto zariadenie nie je vhodné na prehrávanie miestnych mediálnych súborov. Obsah aplikácií však môžete streamovať do zariadenia Chromecast Ultra po zásahu smartfónu alebo tabletu. To funguje dobre pre Netflix, YouTube, RTL XL, NPO Start, KPN Interactive TV a Ziggo Go.

Môžete tiež streamovať svoje vlastné video súbory z mediálnych serverov v sieti. Na tento účel použijete napríklad Plex alebo VLC. Na nastavenie zariadenia Chromecast Ultra môžete použiť aplikáciu Google Home. Po niekoľkých užívateľsky príjemných krokoch je zariadenie pripravené na príjem „príkazov na prenášanie“ z mobilných zariadení.

Google Chromecast Ultra

cena

€ 79,-

Webová stránka

//store.google.com 6 skóre 60

 • Pros
 • Lacný 4K streamer
 • Ľahko sa používa
 • Negatíva
 • Nepripájajte externé dátové nosiče
 • Vyžaduje sa mobilné zariadenie

Televízor Nvidia Shield

Televízor Nvidia Shield TV je jediný diskutovaný prehrávač médií, ktorý je možné umiestniť na plochu alebo do zvislej polohy. Kryt v tvare pyramídy má dva porty USB 3.0 a porty pre HDMI 2.0B a Gigabit Ethernet. Samostatné odosielanie zvuku do prijímača alebo zvukového panela preto nebude fungovať.

Ako užívateľské rozhranie spoločnosť Nvidia poskytla tomuto prehrávaču médií Android TV 7.0.2. Vynikajúca voľba, pretože Google vyvíja tento operačný systém najmä pre použitie na veľkých obrazovkách. Pomocou priloženého diaľkového ovládača môžete ľahko prechádzať cez aplikácie ako YouTube, Amazon Prime Video a Netflix, kde sa môžete spoľahnúť na kvalitu obrazu 4K. Na rozdiel od bežných prehrávačov so systémom Android je k dispozícii menej aplikácií. Nečakajte napríklad holandské aplikácie ako RTL XL, NPO Start, KPN Interactive TV a Ziggo Go. Nie je to katastrofa, pretože vďaka existujúcemu modulu Chromecast môžete tieto aplikácie na Shield TV stále používať prostredníctvom smartfónu.

Na zobrazenie vlastných mediálnych súborov môžete použiť aplikáciu Kodi. To ide bezchybne! Napríklad ripy Blu-ray, obrázky ISO a súbory 4K sa na televízore zobrazujú s vysokou obnovovacou frekvenciou bez šumenia. Je až zarážajúce, ako plynulo sa používateľské rozhranie pohybuje, pretože nemusíme nikde čakať. Vo vnútri sa nachádza výkonná čipset Nvidia Tegra X1. Vo vstavanom obchode s hrami môžete dokonca hrať 3D hry. Nvidia k tomu dodáva radič. Ak nemáte nič spoločné s hrami, môžete si kúpiť verziu bez ovládača za 199 eur.

Štítová televízia NVIDIA

cena

€ 229,99

Webová stránka

www.nvidia.com 10 Skóre 100

 • Pros
 • Aplikácie pre Android TV
 • Príjemné užívateľské prostredie
 • Funkcia Chromecast
 • Negatíva
 • Žiadny samostatný zvukový výstup

Venz V10 Pro + LS

S modelom V10 Pro + pokračuje spoločnosť Venz na ceste, ktorou sa spoločnosť vydala predtým vydaným modelom V10 Pro. Výpočtový výkon sa mierne zvýšil pomocou rýchlejšieho mediálneho procesora a video čipu. Vďaka čítačke kariet micro SD a trom portom USB 2.0 má V10 Pro + dostatočné možnosti pripojenia externých nosičov úložiska. Spoločnosť Venz ponúka zväzok so vzdušnou myšou pod názvom produktu V10 PRO + LS. To funguje oveľa lepšie ako bežné (tiež súčasťou) diaľkové ovládanie. Tento prehrávač médií používa ako operačný systém najnovšiu verziu systému Android.

Keďže musíte zadať údaje používateľa pre Obchod Google Play a Netflix, integrovaná klávesnica nie je zbytočným luxusom. Ukazovateľ myši sa navyše hodí na rôznych miestach. Spoločnosť Venz dala Androidu veľa práce s týmto prehrávačom médií. Domovská obrazovka umožňuje prístup k serverom Netflix, YouTube a Kodi prostredníctvom jasných blokov. S pomocou Kodi prehráva tento prehrávač všetkých známych video formátov, ako sú iso, m2ts a mkv. Okrem bežne používaného 4K kodeku hevc / h.265 si V10 Pro + poradí aj s vp9. Aj keď tento prehrávač médií naviguje bleskurýchlo a obsahuje jasné ponuky, používanie systému Android v prehrávači médií sa javí akosi umelo. Prehrávač nemá certifikát Netflix, takže aplikácia podporuje iba rozlíšenie 720p. YouTube môžete používať v rozlíšení 4K.

Venz V10 Pro +

cena

€ 129,95

Webová stránka

www.venz.tech 7 Skóre 70

 • Pros
 • Veľa výpočtového výkonu
 • Rýchle ponuky
 • Negatíva
 • Netflix nie je v 4K
 • Navigácia je v Androide niekedy zložitá

Zappiti One SE 4K HDR

Francúzske Zappiti je jednou z mála značiek, ktoré stále budujú prehrávače médií s priestorom pre interný pevný disk. To je prípad aj nového One SE 4K HDR, kam si môžete cez kryt na bočnej strane namontovať 3,5-palcovú jednotku. Hodí sa pre tých, ktorí chcú vytvoriť miestnu mediálnu knižnicu. Okrem toho zariadenie obsahuje najmenej päť USB portov (vrátane USB-C) a čítačku kariet na pripojenie externých dátových nosičov. Počet zostávajúcich pripojení je tiež pôsobivý. Ľahko môžete pripojiť akýkoľvek prijímač alebo soundbar prostredníctvom analógových, optických a koaxiálnych výstupov. V nadväznosti na väčšinu prehrávačov Blu-ray má zariadenie dokonca samostatný výstup pre zvuk HDMI. Takto si môžete vychutnať aj moderné formáty priestorového zvuku na prijímačoch, ktoré neprenášajú obraz v rozlíšení 4K.

Rovnako ako Dune HD Pro 4K, o ktorej sme hovorili už skôr, je procesor Realtek RTD1295 zodpovedný za spracovanie zvukových a obrazových kodekov. Dobrá voľba, pretože One SE 4K HDR prehráva najexotickejšie formáty médií vo vynikajúcej kvalite. Používateľskému rozhraniu môžete poskytnúť informácie o filme a atraktívne obaly, ale preto je nevyhnutné, aby názvy súborov obsahovali správne názvy filmov.

Vďaka prítomnosti Androidu 6.0.1 môžete pridávať aplikácie ako YouTube a Netflix, aj keď táto druhá aplikácia bohužiaľ nie je k dispozícii v 4K. Výrobca však tvrdí, že pracuje na licencii 4K. Takmer identické Zappiti One 4K HDR sa tiež predáva za odporúčanú maloobchodnú cenu 299 eur. Tento prehrávač médií neobsahuje iba zvukový výstup HDMI.

Zappiti One SE 4K HDR

cena

€ 349,-

Webová stránka

www.zappiti.eu 8 Skóre 80

 • Pros
 • Hliníkové puzdro
 • Namontujte interný pevný disk
 • Mnoho možností pripojenia
 • Samostatný zvukový výstup HDMI
 • Negatíva
 • Žiadny Netflix v 4K
 • Drahý

Záver

Ideálny prehrávač médií prehráva vaše vlastné video súbory aj streamy Netflix v 4K. V takom prípade zostane iba Dune HD Pro 4K a Nvidia Shield TV. Posledný menovaný hráč má len výhodu, pretože Android TV ako operačný systém má veľmi plynulé a užívateľsky prívetivé rozhranie. Aplikácie YouTube a Netflix sú špeciálne navrhnuté pre veľkú obrazovku, zatiaľ čo obsah štandardných aplikácií pre Android je možné streamovať vďaka zabudovanému modulu Chromecast. Nevýhodou je, že televízor Nvidia Shield TV vysiela iba zvuk cez HDMI, čo spôsobuje problémy najmä u starších prijímačov. V takom prípade je Dune HD Pro 4K vynikajúcou alternatívou, pretože s týmto zariadením môžete tiež odosielať zvuk cez analógový alebo optický kábel. Kombinácia systému Linux a Android ako používateľského prostredia pôsobí trochu umelo.

Kliknutím na tabuľku nižšie zobrazíte jeho väčšiu verziu.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found