Ako

Týmto spôsobom môžete vymazať zabezpečenú jednotku USB

Niektoré jednotky USB alebo SD karty sú chránené a potom je ťažké ich naformátovať alebo vyprázdniť. Ako môžete zrušiť ochranu?

Niektoré SD karty alebo USB disky obsahujú prepínač, ktorý môžete konvertovať, aby sa obsah nedal vymazať. Je to užitočné, pretože vám to zabráni v náhodnej strate súborov. Môže sa však stať, že systém Windows naďalej rozpozná disk alebo kartu ako chránené, aj keď ste ochranu odstránili otočením prepínača. Je tiež možné, že vaša SD karta alebo USB disk nemá vôbec prepínač a stále je označený ako chránený. Tu vám ukážeme, čo s tým môžete urobiť. Prečítajte si tiež: V 3 krokoch: Ako zabezpečiť USB kľúč.

Ak je karta SD alebo USB chránená proti zápisu, môžete čítať a kopírovať jej obsah, ale nie je možné jednotku vymazať, pridať alebo naformátovať. Môže sa tiež zdať, že súbory dokážete vyhodiť, ale pri ďalšom pripojení jednotky k počítaču budú opäť tam.

Pomocou editora registra

Môžete použiť nástroj Editor databázy Registry systému Windows 10, ktorý zabráni systému Windows považovať disk za bezpečný. Ak to chcete urobiť, musíte ísť na Regedit vyhľadajte a otvorte program. Prejdite na:

Počítač \ HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \ StorageDevicePolicies

Na pravej table dvakrát kliknite na hodnotu WriteProtect a zmeniť hodnotu pod Hodnota od 1 do 0. kliknite na Ok pre uloženie novej hodnoty.

Ak jednotku vložíte späť do počítača, systém Windows ju bude považovať za nezabezpečenú. Potom ho môžete použiť ako obvykle.

Ak získate kľúč registra StorageDevicePolicies nemôžete nájsť žiadny, môžete ho vytvoriť.

Ak to chcete urobiť, musíte do priečinka kliknúť pravým tlačidlom myši

Počítač \ HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \ Kliknite na prázdne miesto v pravom paneli a Nové> Kľúč Vyberám. Zadajte meno StorageDevicePolicies presne takto, s veľkými písmenami na správnom mieste.

Dvakrát kliknite na novovytvorený kľúč, znova kliknite pravým tlačidlom myši na prázdne miesto a vyberte Nové> Hodnota DWORD (32-bitová). Pomenujte hodnotu WriteProtect a vyberte ako hodnotu 0. kliknite na Ok na uloženie zmien. Ukončite editor databázy Registry a reštartujte počítač.

Pomocou príkazového riadku

Ak vyššie uvedené riešenie nefunguje, môžete pomocou príkazového riadka odstrániť ochranu disku a vymazať všetok jeho obsah.

Určite Príkazový riadok sa otvára ako správca. Môžete to urobiť kliknutím pravým tlačidlom myši na program a kliknutím Spustiť ako správca vybrať.

Zadajte príkaz diskpart a stlačte Zadajte. Potom napíšte zoznam disku a znova stlačte Zadajte. Typ vyberte diskX (na ktorom X číslo vašej jednotky) a stlačte Zadajte. Napíšte teraz atribúty disk jasný iba na čítanie a stlačte Zadajte.

Typ čistý a stlačte Zadajte. Potom napíšte vytvoriť primárny oddiel a stlačte Zadajte. Zadajte príkaz create partition primary a stlačte Zadajte. Napíšte teraz formát fs = fat32 (môžete tiež použiť formát fs = ntfs ak budete disk používať iba v počítačoch so systémom Windows) a stlačte kláves Enter. Typ východ a stlačte Zadajtea Príkazový riadok sa zatvorí.

Váš disk je teraz naformátovaný a systém Windows ho odteraz rozpozná ako nechránený.

Neskôr sa rozhodnete, že chcete znova zaistiť jednotku USB alebo kartu HD? Potom to môžete urobiť niekoľkými spôsobmi, z ktorých je najjednoduchšie pravdepodobne zašifrovať obsah vašej karty alebo jednotky a chrániť ich heslom. Napríklad s Mini Drive Rohos môžete ľahko vytvoriť skrytú oblasť na vašom USB kľúči. Potom sa tam súbory zašifrujú.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found