Ako

Obnovte Windows 10 na starú verziu Windows

Vynútené inovácie na Windows 10 nie sú vkusom každého. Našťastie existuje spôsob, ako sa vrátiť k starej verzii systému Windows. Tu sa dočítate ako.

Je zrejmé, že spoločnosť Microsoft by chcela, aby používatelia inovovali na Windows 10. Avšak nedávny prechod inovácie z voliteľnej aktualizácie na odporúčanú sa mnohým pokazil. Napríklad malá nepozornosť - niekedy sa vás bude pýtať, či chcete inovovať - ​​môže znamenať, že vo vašom počítači alebo notebooku zrazu máte Windows 10. Našťastie, cúvanie je možnosťou, ak konáte rýchlo. Prečítajte si tiež: Ako nainštalovať bezplatnú aktualizáciu na Windows 10.

Windows 10 je všeobecne dobre prijatý, existuje však aj niekoľko kritík. Pomerne veľa používateľov sa sťažuje na pomalší systém. Asociácia spotrebiteľov však tiež vyjadrila obavy z masívneho zberu osobných údajov (okrem iných aj v prípade Cortany) a ešte hlbšej integrácie OneDrive.

Späť na starú verziu systému Windows

Ak ste si nainštalovali aktualizáciu cez starú inštaláciu systému Windows a Windows 10 sa vám nepáči, z akýchkoľvek dôvodov má systém Windows 10 možnosť vrátiť sa k starej verzii systému Windows. Z tohto dôvodu ste pravdepodobne vykonali aktualizáciu. S čistou inštaláciou, kde naformátujete disk, neexistuje spôsob, ako sa vrátiť späť.

Ak chcete spustiť tento proces, musíte sa ponoriť do nastavení. Ísť do Nastavenia> Aktualizácia a zabezpečenie> Obnova. V tomto okne uvidíte možnosť vrátiť sa k starej verzii systému Windows. Keď nastúpite Pracovať Stlačením a potvrdením spustíte tento proces, čo chvíľu trvá. Poznámka: Táto možnosť je k dispozícii až 31 dní po inovácii na Windows 10.