Ako

5 alternatív k Popcorn Time

Čas popcornu už nie je. Web popcorntime.io bol niekoľko dní nefunkčný, takže už nemôžete streamovať filmy a seriály zadarmo. Alebo je to? Uviedli sme pre vás päť alternatív zdarma.

1. Kodi

Jednou z alternatív k Popcorn Time je Kodi. Ak navštívite web, môžete si okrem iného stiahnuť mediálne centrum Kodi (predtým XMBC) pre Windows, Android a iOS. Po krátkom stiahnutí a inštalácii sa program spustí a môžete pridávať videokanály. Nájdete ich v doplnkoch a ponúkajú databázu filmov, ktoré môžete streamovať.

Spoločnosť Kodi ponúka niekoľko databáz, z ktorých môžete čerpať, keď ste ich pridali do svojho mediálneho centra. To isté platí pre titulky, pre ktoré bol vytvorený samostatný doplnok. Najväčšou výhodou je, že Kodi je možné sledovať aj prostredníctvom smartfónov a tabletov.

2. Youtube

YouTube je nevyčerpateľným zdrojom videí, seriálov a filmov. Pomocou vyhľadávacieho panela v hornej časti môžete ľahko a rýchlo získať prístup k videám, ktoré hľadáte. Prinajmenšom to platí, ak sa ponúka tento film alebo séria. Kvôli existujúcim autorským právam sa pravidelne stáva, že produkty sú z databázy odstránené.

Musíte tiež starostlivo hľadať správnu verziu, ktorú chcete vidieť; nie každé video je ponúkané s holandskými titulkami alebo v pôvodnom hovorenom jazyku. Ak je to pre vás dôležité, mali by ste v službe YouTube začať hľadať jasné výrazy.

3. MoviesHD.eu

Na rozdiel od Popcorn Time nemusíte na MoviesHD.eu nič sťahovať, aby ste si mohli pozrieť film. Stačí napísať názov stránky, aby ste prešli do databázy filmov. Kategórie filmov sa zobrazujú zľava doprava v hornej časti obrazovky. Ak kliknete na žáner, v spodnej časti stránky uvidíte, koľko stránok je obsadených filmami.

Vyhľadávač je najdôležitejšou funkciou služby videa na požiadanie, pretože ponuka na MoviesHD je oveľa menšia ako na Popcorn Time. Ďalším obmedzením je, že k filmom nie sú zadané titulky a často chýbajú najnovšie filmy.

Najlepšou alternatívou k Popcorn Time je nateraz Kodi.

4. Uitzendinggemist.net

NPO a RTL majú vlastnú službu nezávisle na sebe, kde je možné sledovať predtým vysielané programy. Ponuka oboch je kombinovaná na Uitzendinggemist.net. Môžete vyhľadávať kanály, najobľúbenejšie programy alebo názov svojej obľúbenej série. Všetko, čo bolo odvysielané, je zhromaždené na jednej stránke a je možné ich zobraziť. Potom vás prevedú na stránku NPO alebo RTL, kde nájdete obsah. Uitzendinggemist.net je preto skôr doplnkom ako alternatívou k Popcorn Time, ale nie menej zaujímavým.

5. Hola

Samotná Hola nie je streamovacia služba, ale je užitočnou pomôckou, ak sa chcete pozrieť trochu ďalej ako na nos. S Hola môžete obísť regionálne blokády, aby ste mohli navštíviť napríklad zahraničné verzie Uitzendinggemist.

Vďaka nástroju Hola je našťastie celkom ľahké obísť regionálne filtre. Prejdite na www.hola.org a kliknite na Začnite používať Hola, je to zadarmo. Potom pridajte navrhovaný doplnok do svojho prehliadača. Hola je vhodný pre Internet Explorer, Chrome a Firefox. Pre Internet Explorer je potrebné nainštalovať ďalší program. V prehliadačoch Firefox a Chrome kliknite na plameň vpravo hore. Potom vyberte Viac otvoriť prehľad zahraničných streamovacích služieb.