Novinky

Vďaka aplikácii Rave môžete so svojimi priateľmi sledovať na diaľku služby Netflix a Youtube

Stále žijeme v päťmetrovej ekonomike a udržiavanie odstupu je stále dôležité. To vám niekedy môže zabrániť, aby ste sa na dlhší čas stretli s niektorými priateľmi. Alebo možno máte vzťah na diaľku alebo máte priateľov po celom svete. Potrebujete ešte zábavný filmový večer? Potom už môžete iba spolu pozerať prostredníctvom aplikácie Rave. Takto môžete spoločne sledovať filmy online.

Rave je sociálna aplikácia, ktorá umožňuje sledovať filmy online s inými ľuďmi. Či už je to prostredníctvom Youtube alebo Netflixu, alebo chcete počúvať hudbu spoločne: Rave to umožňuje. A samozrejme by to bolo trochu spoločenské, keby ste spolu neinteragovali. Preto môžete v aplikácii chatovať a odosielať zvukové záznamy, zatiaľ čo spolu niečo sledujete. Aby bolo spoločné sledovanie čo najoptimálnejšie, existuje možnosť synchronizácie videa. Takto si môžete byť istí, že sa zároveň budete smiať alebo si utierať slzu.

Nainštalujte si aplikáciu

Aplikáciu si môžete stiahnuť tu v Playstore a tu v App Store. Po nainštalovaní aplikácie do zariadenia môžete začať. Po prejdení snímok s návodom môže domovská obrazovka vyzerať trochu mätúco. Tu ako prví uvidíte verejné „rave“ z celého sveta, ku ktorým sa môžete pridať.

Ak chcete reláciu prezerania spustiť sami, musíte si najskôr pridať svojich priateľov. Môžete to urobiť pomocou dvoch číslic, ktoré sa zobrazujú v pravom hornom rohu obrazovky. Tam máte možnosť vyhľadať priateľov v samotnej aplikácii alebo si ich pridať prostredníctvom svojich kontaktov. Môžete tiež pozvať priateľov, aby sa pozreli, a to odoslaním odkazu na pozvánku alebo zdieľať video, ktoré sledujete, pomocou aplikácie podľa vášho výberu. Ak to chcete urobiť, určite ste už spustili video. Potom to môžete zdieľať.

Potom sa vráťte späť na domovskú obrazovku a klepnite na znamienko plus vpravo dole. Tu vidíte, cez ktoré kanály môžete pozerať spoločne.

Pre niektoré z týchto služieb sa budete musieť prihlásiť, pretože ide o platené služby. Spomeňte si napríklad na Netflix alebo Amazon Prime. Môžete však okamžite využiť niektoré služby, ako napríklad funkciu karaoke, Reddit a Vimeo. Svoje obľúbené videá nájdete tak, že klepnete na lupu vpravo hore a potom zadáte hľadaný výraz.

Pozerajte sa spolu súkromne

Ak nechcete, aby sa všetci mohli zapojiť do vašej relácie zábavného filmu, budete musieť reláciu nastaviť ako súkromnú. Urobíte to výberom možnosti v dolnej časti videa po zapnutí videa. Tu si môžete zvoliť „verejné“, „umiestnenie v okolí“, „iba priatelia“ alebo „iba na pozvanie“. Takto si môžete byť istí, že vás nebudú rušiť žiadni nepozvaní hostia.

V nastaveniach vo videu môžete upraviť, kto sleduje, kto hlasuje s tým, čo sa sleduje, a kto môže nahrávať hlasové klipy, aby sa mohli zúčastniť konverzácie.

Mimochodom, funkcia nahrávania hlasu nie je jediný spôsob, ako sa môžete spolu rozprávať. Ak sa vám nepáči, že sa ľudia prostredníctvom vášho videa rozprávajú, môžete chatovať aj prostredníctvom textových správ. Ak to chcete urobiť, jednoducho klepnite na slovo „Chat“ vedľa mikrofónu v ľavom dolnom rohu obrazovky. Chat sa potom po odoslaní automaticky zobrazí v dolnej časti videa.