Ako

Takto môžete odstrániť ochranu proti zápisu z flash diskov

Chcete naformátovať USB kľúč alebo SD kartu, ale to nefunguje? Môže to byť kvôli ochrane proti zápisu. V tomto článku vysvetľujeme, ako túto ochranu odstrániť.

Niektoré úložné médiá majú fyzický prepínač, ktorý umožňuje povoliť alebo zakázať ochranu proti zápisu. Ak napriek prevedeniu tohto prepínača nemôžete vymazať súbory z jednotky USB alebo SD karty, vyskúšajte nasledujúce triky.

Pomocou editora databázy Registry

Otvor Editor registrov v systéme Windows kliknutím na tlačidlo Štart a regedit písanie na stroji. Stlačením klávesu Enter aplikáciu načítajte. Potom prejdite na Počítač \ HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control a vyberte kľúč StorageDevicePolicies.

Vidíš StorageDevicePolicies nestojiť? Potom vytvorte nový kľúč kliknutím pravým tlačidlom myši na prázdnu časť priečinka Ovládanie kliknutím a Nový / kľúč vybrať. Pomenujte kľúč StorageDevicePolicies. Dvakrát kliknite na tento nový kľúč a kliknite pravým tlačidlom myši na prázdnu oblasť v tomto priečinku. Vyberte si hneď Nové / DWORD. Pomenujte to WriteProtect a daj mu hodnotu 0. kliknite na Ok a zatvorte Editor databázy Registry. Reštartujte počítač.

Vidíš StorageDevicePolicies stáť? Dvakrát na ňu kliknite a potom dvakrát kliknite WriteProtect. Uistite sa, že je hodnota zapnutá 0 štát. kliknite na Ok a zatvorte Editor databázy Registry. Reštartujte počítač.

Potom skúste znova vymazať obsah jednotky USB alebo karty SD. Stále nefunguje? Potom prejdite na ďalší krok.

Pomocou príkazového riadku

Pripojte jednotku USB alebo kartu SD k počítaču a otvorte ju Príkazový riadok kliknutím na tlačidlo Štart a príkazový riadok písanie na stroji. Kliknutím na výsledok vyhľadávania načítate aplikáciu. Možno budete musieť aplikáciu spustiť ako správca. Môžete to urobiť kliknutím pravým tlačidlom myši na ikonu a Spustiť ako správca vybrať.

Po načítaní príkazového riadka musíte zadať nasledujúce príkazy. Po každom príkaze stlačte Zadajte.

diskpart

zoznam disku

vyberte disk [číslo] (vyberte číslo patriace k jednotke, pre ktorú chcete odstrániť ochranu proti zápisu)

atribúty disk jasný iba na čítanie

čistý

vytvoriť primárny oddiel

formát fs = fat32

východ

Toto riešenie tiež nefunguje? Potom existuje veľká šanca, že niečo nie je v poriadku s vašou jednotkou USB alebo kartou SD. Vždy sa uistite, že si svoj zápis dobre zálohujete, aby sa vaše dáta nikdy nestratili.

Ak sa stále chcete pokúsiť vyrobiť jednotku USB alebo kartu SD, môžete skúsiť opatrne odstrániť kryt a skontrolovať, či sa kábel neuvoľnil z konektora. V tomto článku vám ponúkneme niekoľko tipov, ako opraviť poškodený pevný disk.