Ako

Na týchto miestach si môžete stiahnuť hudbu zadarmo

V dnešnej dobe môžete streamovať hudbu na mnohých miestach, ale ak si chcete stiahnuť pieseň, je to ťažké. Existujú nejaké služby, ktoré vám umožňujú legálne sťahovať hudbu? Ponárame sa do možností.

Streamovanie hudby je zábavné a pohodlné a existuje veľa bezplatných alebo lacných služieb s veľkým katalógom hudby, vrátane Spotify, Hudba Google Play a Apple Music. Ak však cestujete často, streamovaná hudba môže spotrebovať veľa dát a ak z tohto dôvodu prekročíte dátový limit, môže to stáť veľa peňazí - oveľa viac ako náklady na predplatné streamovacej služby.

Preto je niekedy pekné mať vo svojom prístroji roztrhané disky CD alebo stiahnuté hudobné stopy, aby ste mohli bezstarostne počúvať. Kde si však v dnešnej dobe môžete stále sťahovať legálnu hudbu zadarmo? iTunes sa ducha vzdal. Tu diskutujeme o niekoľkých možnostiach.

NoiseTrade

NoiseTrade je webová stránka, na ktorej umelci ponúkajú svoju hudbu zadarmo. Zahŕňa hlavne hudbu od nezávislých alebo menej známych umelcov, ale tiež množstvo EPs od veľkých nahrávacích spoločností. Hudba je k dispozícii iba ako celé albumy. Na webe nie sú žiadne jednotlivé čísla.

Ak chcete sťahovať hudbu, musíte si vytvoriť účet so svojou e-mailovou adresou, heslom a PSČ. Výmenou za hudbu zadarmo potom príležitostne dostanete e-mailové správy od spoločnosti NoiseTrade a od umelcov s reklamami a iným propagačným materiálom. Ak chcete, môžete sa z týchto e-mailových zoznamov odhlásiť.

Môžete vyhľadávať podľa žánru a kľúčových slov a vo výsledkoch vyhľadávania sa tiež zobrazia návrhy založené na vašom vyhľadávacom dopyte. Keď prejdete na stránku albumu, môžete si stiahnuť hudbu kliknutím na tlačidlo Stiahnuť hudbu tlačiť. Súbory obsahujú umelecké diela, ale kvalita zvuku sa pohybuje od 192 kb / s do 320 kb / s vo formáte MP3.

Počas sťahovania môžete zdieľať svoj výber na Facebooku alebo Twitteri a môžete si zvoliť čiastku, ktorú chcete umelcovi venovať.

Hudobný archív zadarmo

Väčšina hudby z Free Music Archive pochádza od menších alebo menej známych vydavateľstiev a interpretov. Niektoré z nich môžu byť dokonca voľne použité v iných dielach publikovaných online. Tieto hudobné alebo zvukové fragmenty môžete použiť napríklad pre svoje vlastné videoprodukcie. Ak chcete použiť pieseň z tejto webovej stránky na niečo, čo zverejňujete online, môžete skontrolovať typ licencie piesne tak, že prejdete na stránku príslušnej piesne a skontrolujete vpravo dole typ licencie a jej obsahu. Ak potrebujete ďalšie povolenia, môžete umelca kontaktovať prostredníctvom odkazu. Môžete listovať podľa žánru, typu licencie Creative Commons a kurátora.

Ak ste našli niečo, čo si chcete stiahnuť, stačí kliknúť na šípku nadol bez potreby účtu. Skladby sú dodávané s bitrate medzi 256 kb / s a ​​320 kb / s, ale umelecké diela bohužiaľ chýbajú.

Nie zadarmo

Existuje tiež veľa služieb, kde si môžete za poplatok stiahnuť piesne. Známou platformou je napríklad Bandcamp, kde môžete prístupným spôsobom objavovať a podporovať umelcov. Alternatívou je Amazon, ktorý má Download Store. Za pár eur si môžete stiahnuť piesne z pomerne rozsiahleho katalógu.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found