Novinky

Hrajte hry na inteligentnom reproduktore

Google Home a Alexa nemusia byť iba užitočnými doplnkami, aby bola vaša domácnosť inteligentnejšia. Môžete ich tiež veľmi dobre využiť ako zdroj zábavy. Vedeli ste, že na hranie hier môžete používať aj Alexa a Google Assistant? Toto sú najlepšie hry pre Alexa a Google Home.

Alexa, Open, Choose Your Own Adventure

Ovplyvnite príbeh tým, že si urobíte vlastné rozhodnutia. Pomocou tohto zadania si môžete vybrať z dvoch dobrodružstiev, „Odporný snehuliak“ a „Cesta pod morom“. Zažijete dobrodružstvo iba s hlasovými príkazmi a ovplyvňujete dej prostredníctvom svojich volieb. Vplyv na príbeh robíte vlastnými rozhodnutiami. Pomocou tohto zadania si môžete vybrať z dvoch dobrodružstiev, „Odporný snehuliak“ a „Cesta pod morom“. Zažijete dobrodružstvo iba s hlasovými príkazmi a ovplyvňujete dej prostredníctvom toho, čo urobíte.

„Hey Google, Play Mystery Sounds“

Pomocou tohto príkazu prehrá váš Google Home niektoré zvuky bez kontextu. Môžete sami hádať, čo počujete. Môžete samozrejme požiadať o pomoc svoju domovskú stránku Google, ale to ovplyvní vaše konečné skóre.

„Alexa, Open Escape Room“

Pokúste sa vyriešiť hádanky a uniknúť z únikovej miestnosti pomocou zvukových klipov. Môžete preskúmať svoje virtuálne prostredie a vyzdvihnúť objekty. Momentálne sú k dispozícii štyri izby: väzenie, kancelária, auto a garáž.

„Hey Google, Play Six Swords“

Táto rozsiahla hra je založená na Dungeons and Dragons a trvá dosť dlho. S domovskou stránkou Google objavujete dungeony, mestá a ďalšie fantastické miesta. Počas vašej výpravy sa samozrejme tiež veľa bojuje. Táto hra teda trvá nejaký čas, ale za tmavý večer určite stojí za to.

Alexa, výzva k otvorenému filmu

Ste ultimátnym milovníkom filmov? Potom je tento kvíz určite pre vás. Alexa vám dáva malé útržky dialógov zo slávnych filmov. Uhádnete správny film? Túto hru môžete hrať iba s priateľmi.

„Hey Google, Talk to the Magic Door“

Táto hra je trochu ako hra Six Swords, ktorú si môžete zahrať s reproduktorom Google Home. Aj tu môžete pomocou zvukových úloh preskúmať hrady, záhrady, moria a ďalšie miesta.

„Alexa, Launch Yeti Hunt Game“

Cieľ tejto hry je jasný: chyťte Yetiho, s ktorým ste uväznení v jaskyni. Tipy a zvukové klipy vás prevedú v okolí vozidla Yeti.

Zábavné veci, ktoré sa musíte opýtať Alexa

Ak sa vám príliš nechce hrať hru, môžete Alexovi položiť tieto zábavné otázky. Zábava zaručená. Ak máte skutočne nudný deň alebo potrebujete dlhodobú zábavu, pre ďalšiu inšpiráciu si vygooglite „Veľkonočné vajíčka Alexa“.

„Alexa, už sme tam?“

„Alexa, spievaj hlúpu pieseň“

"Alexa, mám prefíkaný plán"

Alexa, odporúčaj žart

Alexa, som tvoj otec

Zábavné veci, na ktoré sa môžete opýtať svojho zariadenia Google Home

Existuje tiež veľa vecí, ktoré môžete pre svoj Google Home požiadať alebo povedať, aby od vášho reproduktora dostali zábavnú odpoveď. Vyskúšajte tieto frázy alebo vygooglite „Google Home eastereggs“.

„OK Google, beatbox“

„OK Google, som nahý“

„OK Google, self destruct“

„Dobre, Google, povedz mi hádanku“

„Dobre, Google, pravda alebo si trúfni“